The Sims 3: Island Adventures (İnceleme)

The Sims 3: Island Adventures (İnceleme)

The Sims 3-Island Adventures1

Ada sahillerinde bekliyorum!

The Sims 3: Island Paradise ile birlikte ada hayatına geçiş yapıyoruz. Pek çok ada yeni gelen harita ile birlikte ekleniyor. Ayrıca beş yıldızlı bir otel kurup, yönetme tecrübesini de edinebiliyoruz. Oyuna eklenen botlar ile birlikte yavaş veya süratli bir şekilde adalar arası yolculuk edip gizemli bulduğumuz yerleri inceliyoruz. Seyahatler de deniz üzerinden gerçekleştiği için izlemesi gayet keyifli oluyor. Adaya vardıktan sonra araştırmlara başlayıp gizemli yerlerin sırlarını ortaya çıkartabiliyorsunuz.

Bu adalarda istersek de bir otel kurup beş yıldıza kadar çıkartabiliyoruz. Bu oteli isterseniz ailenizle birlikte isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte kurabiliyorsunuz. Romantik iki kişilik özel küçük odalar hazırlayabilirken, aileler içinde özel odalar yapabiliyorsunuz. İçerideki eşyalarınızı hazırlayın ve oteliniz için bir ücret belirleyin. İnsanlar sizin otelinizi kullandığı sürece puanlar elde ediyorsunuz ve bu puanlarla birlikte otelinizin seviyesi yükseliyor. Ne kadar çok iyi skor toplarsanız oteliniz de o kadar çok biliniyor ve popüler oluyor.

Artık kara üzerine ev yapmak yerine denizde gezebilen gemi evler de yapabiliyoruz. Bu yeni özellik ile birlikte The Sims 3: Island Paradise oyuncuların gönlünü kazanmayı başardı diyebilirim. Çünkü tıpkı bir ev gibi inşa ediyorsunuz ve suyun üzerinde gezebiliyorsunuz. Herkesin hayalinde bulunan bir özellik değil mi sizce de? Zaten bu ek paket ile birlikte adalar arasında pek çok kez yolculuk yapıyoruz, sahiller bizlerin yaşama alanı oluyor ve rahat bir yaşam sürüyoruz.

Dalış yapma keyfi!
Gelen yeni bir özellik ise oksijen tüpü ile dalış. Artık simlerimiz su altında keşfe çıkabiliyor ve yeni eşyaları bulabiliyor. Snorkelinizi takın ve su altına girmeye hazırlanın orada eski çağlardan kalma kayıp miraslar bulabileceksiniz. Su altında gezerken dikkatli olun karşınıza aniden köpek balığı ya da kraken çıkabilir. Simler sadece belirli alanlarda su altına dalabiliyorlar. Simlerimiz artık birer denizkızına da dönüşebiliyor. Bu yeni özellik aslında pek çok ek pakette mevcut fakat dönüştüğümüz şeyler farklı.

The Sims 3-Island Adventures2

Yeni bir kariyere başlama fikriniz varsa eğer bu ek paket ile birlikte yeni bir mesleğe kavuşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi adalar arası seyahat ediyoruz ve sahillerde yaşıyoruz. Boğulan insanlar da olacaktır ve bunların birer kurtarıcıya ihtiyacı var. Sizlerde cankurtaran mesleğini seçerek sektöre giriş yapabilirsiniz. Ayrıca yeni ölümler eklendi: Köpek balığı tarafından öldürülme, havasız kalıp ölme ve denizkızlarına özel olarak kuruyarak ölme. İki yeni radyo istasyonu da eklendi.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.