Taikodom Online

Taikodom Online

Taikodom Online5

Eve Online’a oldukça benzeyen Taikodom, 3 boyutlu ve bilim kurgu temalı bir uzay-aksiyon MMO oyun. GamersFirst tarafından oyuncuların beğenisine sunulan oyun, türevlerinin sahip olduğu hemen tüm oyun içi özelliklere sahip: araştırma ve geliştirme, ticaret ve PvP modları. Eve Online ya da başka oyunlara oldukça benzese de Free to Play (ücretsiz oyun) kategorisinde ilk olarak pazardaki yerini alıyor.

Dürüst olmak gerekirse,  Eve Online adlı oyuna görünüş ve oynanabilirlik açısından son derece benzese de – her ne kadar daha az detay içerse de benziyor- ücretsiz olması ile rakiplerine ve benzerlerine fark atıyor, bu anlamda benzersiz diyebiliriz.

Oyunun görsel detayları oldukça iyi, hatta alanındaki en iyi görselliğe sahip uzay temalı MMO aksiyon oyunu diyebiliriz.
Oyunda “Corporation” isimli topluluklara katılıp dört sınıftan birini seçerek sonsuz evreni keşfe çıkabilirsiniz.
Hotshot: Son derece çevik olan savaşçılardır. Yüksek hızları ve savaş yetenekleri onları “vur ve kaç” çatışmaları için biçilmiş kaftan kılar. Savunmaları zayıf da olsa yüksek hızları ve düşmana üst düzey verdikleri hasar ile bu handikaplarını kapatırlar.
Juggernaut: Son derece yavaş hareket ederler. Hotshot sınıfının aksine ağır ve hantal olan bu sınıf yıkıcı hasar verebilir ve yüksek hasarları absorbe edebilir. Üstün defansif özellikleri de onlara avantaj sağlar.
Scout: Elinden her iş gelen sınıftır. Hız, savunma ve saldırı konusunda eşit özelliklere sahiptir.
Merchant:Taikodom’un savaşmaktan çok ticaretle uğraşan sınıfıdır. Devasa kargoları taşıyabilme kapasitelerinin yanı sıra defans özellikleri Juggernaut sınıfı ile boy ölçüşebilir. Ne var ki oyunda hızı en düşük ve saldırı kabiliyeti en az olan sınıftır.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.