Samsung’tan akıllı fotoğraf makineleri!

Samsung'tan akıllı fotoğraf makineleri!

Samsung, yeni akıllı fotoğraf makineleri ST200F ve WB850F’yi mayıs ayında Türkiye’de satışa sunuyor.

Wi-Fi özellikli fotoğraf makineleri ile, ekeceğiniz fotoğrafları anında sosyal medyada paylaşabilir ve Samsung’un bulut hizmetleri AllShare Play ve Microsoft SkyDrive sayesinde fotoğraflarınıza istediğiniz yerden erişebilirsiniz. ST200F ve WB850F; hafif, dayanıklı ve kompakt tasarımıyla öne ıkıyor.

Full HD ekim özelliği ile detaylarda maksimum netlik
Kullanıcılar, Full HD ekim özelliği ile en arpıcı detayları yakalayabiliyor ve 1080/60i özünürlükte manzara resimleri ekebiliyor. ST200F’de ise benzersiz deneyimleri tüm canlılığı ve renkleri ile ölümsüzleştiren 720/30p HD ekim özelliği bulunuyor.

WB850F yüksek zum lensi ile kullanıcıların en kü ük detayları bile yakalamasına olanak tanıyarak en kaliteli ekimleri akıllıca ger ekleştiriyor. WB850F’de 21x optik zum (Samsung’un bugüne kadarki en yüksek zum özelliğine sahip fotoğraf makinesi) ve ST200F’te de 10x optik zum lensleri yer alıyor. Tüm detayları en arpıcı şekilde yakalamak i in bu zumlu modellerde 16 megapiksel bulunuyor. (WB850F’te 16.2 Megapiksel). WB850F’de ayrıca düşük aydınlatmalı ortamlarda dahi görüntü kirliliğini ve deformasyonu azaltan alanının öncüsü BSI CMOS sensör teknolojisi de yer alıyor. Bu kristal berraklığındaki detay WB850F modelinde de yer alan 3.0 in VGA AMOLED ekranda tüm netliğiyle deneyimlenebiliyor.

Akıllı Oto 2.0 özelliği ise kullanıcılara daima en iyi sonucu verebilmek i in en uygun ekim modunu tanımlıyor ve otomatik olarak se iyor. Havai fişek gösterisi, loş ışıklı bir parti gibi bir ok değişik ortamı tanıma teknolojisi sayesinde Akıllı Oto 2.0 ekim şartlarını belirliyor ve mükemmel sonu ları elde etmek i in otomatik olarak gerekli ayarları yapıyor.

Anında sosyal medya paylaşımı ve gelişmiş harita özelliği
WB850F ve ST200F modellerinde yer alan SMART yüksek zumlu ve Wi-Fi özelliği ile kullanıcılar Wi-Fi bağlantı noktalarının bulunduğu her yerde fotoğraflarını e-posta ile paylaşmanın yanı sıra Facebook, Picasa ve YouTube gibi sosyal paylaşım ağlarına yükleme şansı yakalıyorlar. GPS ve Live Landmark özelliklerini de sunan WB850F modeli, kullanıcıların haritaları indirebilmelerine ve tek bir tuşa basarak yakınlarında bulunan yerlerle ilgili bilgilere ulaşmalarına olanak sağlıyor.

Genişleyen akıllı fotoğraf makinesi ailesinin bu yeni üyeleri Dijital Pusulaları ile kullanıcıların yönlerini bulmasını sağlayarak belirli bir yerden ne kadar uzakta olduklarını da gösteriyor. Yeni WB850F modelinde bulunan MapView fonksiyonu da yeni gittikleri bir şehri keşfetmelerinde en büyük yardımcısı oluyor.

Hareketli Fotoğraf özelliği ile her resim canlanıyor
Samsung’un ST200F modelinde bulunan Hareketli Fotoğraf özelliği ile kullanıcılar normal bir fotoğrafta yer alan bir öğeyi canlandırabiliyor ve karenin i inde giren diğer her şeyi durdurabiliyor. Ardından fotoğraf makinesi üzerinde anında istediği düzenlemeleri yapabiliyor ve Wi-Fi özelliği ile bilgisayara gereksinim duymadan istedikleriyle paylaşabiliyor.

Herkesi fotoğraf karesine sığdırın!
WB850F ve ST200F yer alan Live Panorama özelliği ile kullanıcılar daha ok hareketi yakalayabiliyor, hi bir detayı ka ırmadan geniş panoramik ekimler yapabiliyor. Bu fonksiyon deklanşöre hafif e basılı tutarak ve fotoğraf makinesini ekilmek istenen görüntüyü kapsayacak şekilde gezdirerek alışıyor. Kullanıcılar makinelerinin LCD ekranından ektikleri karenin tamamını ön izleme yoluyla inceleyebiliyor.

Ekstra özellikler ile maksimum eğlence
Samsung’un yeni modelleri fotoğraf ekimlerine hem eğlence hem yaratıcılık katıyor. Kullanıcılar Bölmeli Çekim (Split Shot) özelliği ile ekranı iki ya da ü ayrı kareye bölebiliyor, maksimum ü farklı görüntüyü harmanlayıp farklı görüntüler elde edebiliyor ve seyahatlerini bambaşka bir görüş a ısından görüntüleyebiliyor.

Sihirli Çer eve özelliğini kullanarak, fotoğrafını ekecekleri kişiyi eğlenceli bir ortamın tam ortasında konumlandırabiliyor. Bunun i in, önceden tasarlanmış film posteri benzeri fonlardan birini ya da bir bölümü silinmiş olan ekilmiş mevcut bir fotoğrafı arka fon olarak se ebiliyor.

Resim i inde Resim özelliği ile kullanıcılar fotoğrafları, ektikleri göz alıcı bir anıt fotoğrafının, bir portre fotoğraflarının ya da videolarının i ine yerleştirebiliyor. Böylece en sevdikleri kareleri kolaj haline getirerek daha da unutulmaz kılabiliyor.

Kullanıcılar ayrıca, Komik Yüz özelliği ile de resimlerini ektikleri arkadaşlarının ya da aile üyelerinin yüzlerini gerebiliyor, eğebiliyor, başlarını ya da burunlarını büyütebiliyor ve eğlenceyi katlayabiliyor. Tek yapılması gereken 5-yön düğmesine basmak. Fotoğraf makinesi hareket ettirildiğinde de Yüz İzleme özelliği, kaydedilmesi istenen komik yüzleri saklıyor.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.