Samsung Galaxy S III sonunda ortaya çıktı!

Samsung Galaxy S III sonunda ortaya ıktı!

Dedikodularla mobil dünyasının gündemini meşgul eden ve bir ok kişi tarafından merak edilen Samsung Galaxy S III nihayet ortaya ıktı. Dün ger ekleştirilen basın toplantısında Samsung'un yeni amiral gemisi tanıtıldı.

4,8 in Super AMOLED HD (720×1280 piksel) ekrana sahip olan Galaxy S III, yine olduk a ince bir tasarıma sahip. Samsung, Galaxy S III'ün 8,6mm kalınlığa ve 133g ağırlığa sahip olduğunu belirtti.Akıllı telefon gücünü 1,4GHz'lik 4 ekirdekli Samsung Exynos Quad işlemciden alıyor. Cihazda 1GB RAM ve 8MP arka kamera bulunacak. Samsung'un verdiği bilgilere göre bu kamera 1080P video kaydı yapabilecek ve saniyede 3 kare hızında fotoğraf ekebilecek.

Samsung Galaxy S III'de Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi, TouchWiz v4.0 kullanıcı arayüzü ile birlikte sunulacak. Cihaz 16/32/64GB depolama alanı se eneklerine ek olarak microSD kart yuvasına sahip olacak.Galaxy S III'de bu gü lü teknik özelliklerin yanı sıra, Samsung'a özel teknolojiler de yer alacak. Örneğin Galaxy S III ile birine mesaj atarken telefonu kulağınıza götürdüğünüzde mesaj attığınız kişiyi ekstra bir işlem yapmadan arama imkanına sahip olacaksınız.Telefonda Siri'ye benzer bir yanıt sistemi, göz teması kurarak arama cevaplama, akıllı uyarı sistemleri ve yepyeni kablosuz erişim imkanları yer alacak. Bu ılgın yenilikler özellikle Apple'a soğuk terler döktürecek gibi görünüyor.Ürün mayıs sonu itibariyle Avrupa'da, devam eden süre te ise tüm dünya pazarlarında satışa sunulacak.

Samsung Galaxy S III'ü, 4 ekirdekli diğer bir Android telefon HTC One X ve Apple'ın iPhone 4S'i ile karşılaştırdık. Aşağıdaki tablodan karşılaştırmalı özelliklere bakabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.