PlayStation 4 Oyunlarının Fiyatları

PlayStation 4 Oyunlarının Fiyatları

PlayStation 4 Oyunlarının Fiyatları

 

PlayStation 3, Xbox 360 ve WiiU’nun büyük oyunlarının 60$ fiyat etiketiyle satılması ve önceki nesilin büyük oyunlarının 50$ civarında satılmış olması akıllara, “acaba yeni nesilde oyun fiyatları ne durumda olacak?” sorusunu getirmişti. Düz mantıkla 70$ sonucunu bulanların yanıldığı dün itibariyle ortaya çıktı.

 

SCEA Başkanı ve CEO’su Jack Tretton, oldukça merak edilen konuya açıklık getirdi ve  PS4 oyun fiyatlarının 0.99$ ile 60$ arasında değişeceğini belirtti. Tretton’a göre, en çok beklediğimiz, saatlerce oynayacağımız AAA oyunlarına 60$’dan sahip olabileceğiz. Tretton’ın “tek lokmalık” olarak nitelendirdiği ufak oyunları ise çok daha cüzi bir miktar karşılığında satın alabileceğiz.

 

ABD Çalışma Bakanlığı’nın sitesi üzerinde yaptığımız hesaplama sonucunda, PS3’ün ilk dönemlerinde (2006) oyunların değeri 68.54 olarak görülüyor. Özetle enflasyon oranına baktığımızda yeni nesil oyunların fiyatları ucuzlamış gözüküyor.

 

Ancak biliyoruz ki bu oyunlar ülkemize giriş yaptığı anda fiyatları değişecek. Yine de -eğer bir sürpriz ile karşılaşmazsak- PS4 oyunlarını, PS3 oyunlarının fiyat düzeyinde bekleyebiliriz.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.