Pirates of the Burning Sea

Pirates of the Burning Sea

pirates-of-the-burning-sea-online

Sony Online Entertainment tarafından üretilen Pirates of the Burning Sea, hem oynanabilirlik hem de hikayenin geçtiği evren bakımından neredeyse tüm MMORPG türevlerinden ayrılıyor.

Hatırlayanlar vardır; Sid Meier’s  Pirates ve Disney Studios tarafından çıkarılan Pirates of the Carribbean oyunlarını. PotBS de bize aynı dünyayı online olarak sunuyor. 1700’lerin Karaipler’inde İngiliz, İspanyol, Fransız ya da bayraksız bir korsan olarak gemimize atlayıp türlü görevler yapıyoruz.

Oyunun en ilginç ve çekici yanlarından birisi de standart, alışılmış kılıç kalkan savaşları dışında çarpıcı deniz savaşları içinde de yer alabiliyor olmanız. Gemiden gemiye yapılan savaşlar oyuna çok daha farklı bir hava ve daha fazla eğlence katıyor

Oyunun sınıfları da tabi ki alışılagelmiş fantastik dünyanın sınıflarından farklı:

Naval Officer: Donanma komutanı olarak adlandırabileceğimiz bu sınıf çılgın deniz savaşlarında kendisine üstünlük sağlayan meziyetlere sahip, aynı zamanda görkemli “Ship of the Line” sınıfı gemilere erişimi olan tek sınıf.

Privateer: Bu sınıfımızda bir nevi derin devlet sınıfı. Hükümet izni ile korsanlık yapma yetkisine sahip olan bu karakterler, bağlı oldukları devletin kimliğini açığa çıkarmadan gemilere saldırabilir, korsan koylarına bayraklarını gizleyerek girebilirler.

Freetrader: Ucuza al, pahalıya sat mantığını hayatının her alanına oturtmuş olan tüccar sınıf. Onların özellikleri savaşa girmek yerine, ufak bir çatışma ihtimalinde tabanları yağlamak üzerine kurulu.

Pirate: Tabi korsansız Karaipler düşünülemez. Korsan sınıfı, limanlara sığınamayan; ama hasar görebilir olduklarında saldırabilen tek sınıf olmasıyla korsanlar eşsiz. 1.4 yaması ile de iki ayrı gruba ayrılan korsanlar: Gemileri çalan ve salt çatışma odaklı “Cutthroat” ile kaynakları yağmalayan ve soygun yapan “Buccaneer” alt sınıflarından oluşuyor.

WoW türevi oyunlardan daha farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Pirates of the Burning Sea size değişik bir tat sunuyor diyebilirim; hele ki 18. yüzyılın o çarpıcı doğasını seviyorsanız bu oyun tam size göre.

Oyun: Pirates of the Burning Sea
Platform: PC
Yapımcı: Sony Online Entertainment LLC/Flying Lab Software
Tür: MMORPG

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.