Pc’de oynanmış veya oynanabilecek en iyi strateji oyunları

Düşmanlarınıza karşı mücadele ederken, para ve asker tedarik etmenin yanında zamana karşı mücadelelerin yaşandığı bu oyunlarda savaş aşka dönüşebiliyor.

1-CIVILIZATION V

Şüphesiz en iyi civilization oyunudur. Kahvenizi ya da çayınızı oynarken klavyeden uzak tutun. Savaşırken ve diplomasi yaparken kurban gitmesinler.

2-CRUSADER KINGS II

 

Savaş ve ekonomik-strateji konusunda diğerlerinden daha karmaşık ve heyecan verici olan bu yapıt, tarihi konuları en güzel işleyen oyunlardan biridir. Ortaçağ’ın kralları ve savaşları klavye ile farenin ortak aşkları olmuştur her zaman.

3-ENDLESS LEGEND

 

Civilization’a benzer olarak tasvir edilebilir ve marketteki en taze strateji oyunu olduğunu da söyleyebiliriz.Diğer oyunlardan farkı, sizin zekanızın ortaya koyduğu stratejinin aynı zorluktaki strateji ile çarpışmasıdır. Yani bir nevi kendinizle çarpışıyorsunuz.

4-COMPANY OF HEROES

 

Savaş, aksiyon, macera ve umut… Evet bu oyun hepsini kapsıyor. Eğer yükleyip oynamayı düşünüyorsanız höparlörleri birazcık kısın ve kulaklıklar takılı şekilde oynamayın. Kendinizi bir anda savaşın içinde bulup, kardeşinizi düşman askeri yerine koyup dövmeyin.

5-TOTAL WAR: SHOGUN 2

 

6-HOMEWORLD

 

Sanat… Müzik… Uzayda gemilerin dansı… Arada bir beyninizin içinde anlamsız şekilde düşünceler yaratabiliyor. Sanat ile yazılımın tek vücut olmuş hali

7-PANZER CORPS

 

İkinci Dünya Savaş’ı oyun hastalığı olanlara yeni bir bağımlılık olabilir. Zaman ve harcamamanın yanında oyunu kavramak gibi bir zorluğunun da olmaması, bu oyunu çekici yapan faktörlerden biridir.

8-WORLD IN CONFLICT

 

İlginç bir seçenek olabilir ama World in Conflict gerçekten iyi bir oyundur.

9-AGE OF EMPIRES II: AGE OF KINGS

 

Age of Kings’ın yarattığı devrim, RTS model oyunlarda tüm zamanların en iyisi olmuştur. Çıktığı günden beri, ilk oynanan günden itibaren beğenileri her zaman toplayan bu oyun; savaş, ekonomi, ve süreklilik bakımından çok üstün noktlara gelmiştir.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.