Ouya konsolu satışa çıktı

Ouya konsolu satışa çıktı

Ouya konsolu satışa çıktı

İlk olarak Kickstarter’da gördüğümüz OUYA konsolu Amazon ve GameStop üzerinde dün satışa çıktı ve aradan 1 gün geçmesinin ardından konsol anında tükendi. Perakende satışta da aynı durumun yaşandığı belirtiliyor. Bu inanılmaz satış gerçekten de büyük bir başarının göstergesi niteliğindedir.

Tegra3 işlemcisi ve 1GB Ram bulunan OUYA’da dilediğiniz her oyunu ilk olarak bedavaya oynayabileceksiniz ve daha sonra eğer sevdiyseniz o oyunu satın alabilirsiniz. Real Racing 3 ve Dead Trigger gibi oyunları TV’de 1080p olarak bir gamepad ile oynamak daha da zevkli olacaktır.

OUYA’yı üreten şirketin CEO’su Julie Uhrman bu durumdan çok memnun olduklarını belirtti. Şık bir tasarımı bulunan ve az yer kaplayan bu konsol evlerin yeni neşesi haline gelecek gibi görünüyor. Türkiye’de de çok satacağı düşünülüyor çünkü ülkemizde android kullanıcısı gayet fazla. Bunların haricinde OUYA için oyunlarda geliştirebileceksiniz ve geliştirdiğiniz oyunları diğer OUYA sahipleri oynayabilecekler. Yeni konsol PS3’ün ya da Xbox 360’ın satış rakamlarını geçebilecek mi acaba merak konusu.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.