LG’den 3D Smart TV

LG'den 3D Smart TV

LG, Cinema Screen tasarımlı yeni ürünleriyle Türkiye 3D TV pazarında 1 numara olmayı hedefliyor!

LG Electronics, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı James Park’ın baş konuşmacı olarak katıldığı basın toplantısında 2012 yılına yönelik stratejilerini a ıklarken 3D teknolojisi ve tasarımında devrim yaratan yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerini tanıttı.

Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve beyaz eşya sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics, bugün Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed’de düzenlediği basın toplantısıyla TV pazarına yönelik 2012 hedeflerini a ıklarken yeni Cinema Screen Tasarımı LG Cinema 3D Smart TV’lerinin tanıtımını ger ekleştirdi.

LG’nin hedeflerinin yanı sıra yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerin tanıtıldığı toplantıda LG Electronics Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı James Park, Türkiye’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ndeki önemine dikkat ekerek “Türkiye ekonomisi son 4 yıldır büyük bir performans göstererek stabil bir büyüme kaydetti. Bunda özellikle Türkiye’nin gen nüfusu ve yüksek penetrasyon oranlarının Türkiye’yi ekici bir pazar haline getirmesi de etkili. LG olarak biz de yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerimizi pazara sunarak Türkiye’ye verdiğimiz önemi gösteriyoruz” dedi.

LG Türkiye organizasyonunun bölgedeki önemli rolüne değinerek Türkiye’yi her zaman ayrıcalıklı ülkeler arasında değerlendirdiklerini belirten James Park sözlerini şöyle sürdürdü: “LG Türkiye, şu anda Ortadoğu ve Afrika bölgesinde %40.2’lik 3D TV pazar payıyla bir numara ve lider konumda bulunuyor. 2012 yılında Smart TV ve ev eğlencesi kategorisinde yeralan ürünlerin yaklaşık yüzde 70’inde 3D özelliği bulunacak. 3D televizyon pazarının, 3D alanında yaşanan teknolojik gelişmeler ve i erik dağıtımının yaygınlaşması nedeniyle önemli öl üde büyümesini bekliyoruz” dedi.

LG’nin Türkiye’de 3D ile özdeşleştiğinin altını izerek bu teknolojiye her zaman önem verdiklerini kaydeden James Park, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Müşteri MemnuniyetiEndeksi tarafından yapılan araştırmaya göre LG müşteri memnuniyeti a ısından önde gelen şirketler arasında yer aldı. Bu da bize daha fazla alışmak ve üretken olmak i in cesaret verdi. Bundan sonra da yoğun şekilde odağımızı sürdürerek yeni teknolojilerle kullanıcıların karşısında olacağız. Öte yandan ge tiğimiz haftalarda LG, i lerinde Cinema 3D Smart TV, LG Styler ve Sihirli Kumanda’nın da bulunduğu toplam 14 yeni ürünüyle 2012 Red Dot Tasarım Ödülü almaya kazandı. Yeni ürünlerimizin tasarım alanında böyle prestijli bir ödüledeğer görülmesi bizi ger ekten ok memnun etti. Tasarım aşamasındaki diğer yeni ürünlerimizle de aynı başarıları elde etmeyi hedefliyoruz.”

Toplantının sonunda ise LG TV Ürün Geliştirme Müdürü Aytek Dorken LG’nin yeni Cinema 3D Smart TV’leri hakkında detaylı bilgileri i eren bir sunum ger ekleştirdi. “Minimum Çer eve, Maksimum 3D Deneyimi” sloganıyla pazara sunulan LG’nin yeni Cinema 3D Smart TV modelleri, 3D deneyimini benzersiz bir boyuta taşıyor. “Neredeyse yok denecek” kadarince er evesiyle tasarımda ığır a an ürünler, mükemmel 3D görüntü kalitesine ve sınırsız 3D i eriğine sahip. Cinema Screen tasarımıyla dikkat eken ürünler sinemadaki izleme deneyimini evinize taşıyacak” dedi.

LG Cinema 3D Smart TV’lerin öne ıkan özellikleri:

LG Cinema 3D Smart TV’ler, geliştirilmiş 2D’den 3D’ye dönüştürme fonksiyonu ile 3D i eriklerde kullanıcı gereksinimlerini en üst düzeyde karşılıyor. 2D’den 3D’ye dönüştürme fonksiyonunun geliştirilmiş derinlik etkisi sayesinde ise herhangi bir 2D i erik, özünürlük kalitesi ne olursa olsun yüksek kalitede 3D görüntüye dönüştürülebiliyor. Yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerde bulunan LG Cinema Screen tasarımı, göz alıcı bir 3D TV deneyimi sunarken 3D Sound Zooming özelliği ekrandaki objelerin sesiyle hareketleri arasında uyumluluk sağlıyor. Dual Play fonksiyonu ile ise kullanıcılar, iki kişilik oyunları, ekran bölünmeden tam ekranda oynamanın tadını ıkarıyor.

LG’nin 2011 yılında tüketicilere sunduğu Sihirli Kumanda, yeni LG Cinema 3D Smart TV’lerde daha da sihirli hale geliyor. LG Sihirli Kumanda, 3 farklı modu ile kullanıcıya Smart TV’yikolay bir şekilde kontrol olanağı sağlıyor. Yeni Cinema 3D Smart TV’ler aynı zamanda bir dizi bağlantı özelliklerini de i inde barındırıyor. Intel Wireless Display (WiDi) teknolojisi sayesinde uyumlu cihazlara bağlanmak i in kablo ya da internet bağlantısı gerekmiyor. Second Display özelliği sayesinde kullanıcılar TV’deki görüntüyü diğer akıllı cihazlarına aktarabiliyor ve TV’nin bulunduğu mekandan bağımsız olarak TV izleme keyfine devam edebiliyor. Kullanıcılar aynı Wi-Fi ağına bağlandıklarında akıllı cep telefonlarını veya tabletlerini kullanarak evlerinin bah esinden, banyodan veya mutfaktan aynı veya farklı i erikleri izleyebiliyor. Mobil Ekran Paylaşımı sayesinde ise Wi-Fi Ekran veya MHL ile kullanıcılar cep telefonlarından televizyona kablolu veya kablosuz olarak i erik transferi yapabiliyor. Bu i erikleri evlerindeki en büyük ekranda izleyebilmenin yanı sıra TV kumandası ile kontrol edebiliyorlar. Social Center uygulaması ise kullanıcıların TV izlerken sosyal ağlara göz atabilmelerini sağlıyor. Bu uygulama ile TV izlerken aynı anda Facebook ve Twitter yoluyla iletişim kurulabiliyor.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.