Euro Truck Simulator 2 İnceleme

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

 

Oyuna da ilk öncelikle karakterinizi açıyor ve taşıma şirketi kurarak oyuna başlıyorsunuz. Şirketinizi kurduktan sonra seçtiğiniz bir ülkede size bir garaj veriliyor bu garajı geliştirmek sizin elinizde para kazanarak şirketi dekore edip büyüte bilirsiniz. Tabi bu hemen olacak bir şey değil. İlk öncelikle çekiciniz olmuyor bu yüzden şoför olarak bazı şirketlerin mallarını taşıyor ve para kazanmaya başlıyorsunuz. Eğer derseniz ki ben çekicimi hemen alıp başlamak istiyorum. Bir kaç mal taşıdıktan sonra banklardan mailler geliyor. Bu maillerin içeriği sizi krediye teşvik etmek oluyor. Krediler ise 100.000$ ile 400.000$ olarak değişebiliyor. Oyunda basit bir seviye sistemi de mevcut mal taşıdıkça seviyeniz yükseliyor her seviyede bir puan kazanıyorsunuz ve bu puanları beceriler bölümünde kullanabiliyorsunuz.

Para kazanmaya başladıkça filonuzuda geliştirebiliyorsunuz. Şirketinizi geliştirdikçe yeni söforler alıp çalıştırabilirsiniz. Böylece daha fazla para kazanıp çekicilerinizi yenileyebilirsiniz. Tabi işe aldığınız bu söforlerin becerileride çok önemli… Bu becerilerden örnek verecek olursak; Mesela bir söfor alacaksınız söforun ”Ekonomik Sürüş” yeteneği iyi olursa bu sizin için ekstra bir kazanç olur çünkü bu şöfor uzun yollarda daha az benzin harcayacaktır ve bu da sizin şirketiniz için bir artı.

Oyunda 8 çekici markası mevcut bunların resmi olanları ise Scania, Renault ve MAN. Bu çekiciler galerilerde satışa sunulmuş. Ülkelerde gezerken galeri yerlerini keşfedebilir yeni çekiciler satın alabilirsiniz. Oyuna yeni gelen bir özellik ise çekicinize özel aksesuarlar takabiliyorsunuz. Bunlardan bazıları aynalar, iç dekorasyon, dış dekorasyon ve motor seçenekleri olarak kendi zevkinize ve bütçenize göre çekicinizi farklı bir görünüm kazandırabiliyorsunuz.

Birazda sürüş deneyiminden bahsedicek olursak. Çekicilerin içleri oldukça detayı bir biçimde tasarlanmış. Geniş bir alana hitap ediyorsunuz gerçekten içerdeymiş gibi hissediyorsunuz. Diğer oyunlarda olduğu gibi gps sistemimiz mevcut sistemi rahatça kontrol edip gitmek istediğimiz yönü rahatça buluyoruz. Uzun yollar git git bitmez en iyi dostumuz radyomuz, istersek farklı ülkelerin radyolarını dinleyebiliyoruz ama dersenizki ben kendi müziklerimi dinlemek istiyorum bunun içinde bir seçenek var. Görevler level atladıkça zorlaşıyor daha uzun mesafeler gidiyoruz. Oyunda 60 şehir mevcut bunların hepsini keşfedip yeni mallar alıyor ve bu mallar diğer şehirlere naklini gerçekleştiriyoruz. Ama tabiki hiçbirşey bu kadar kolay değil. Hava şartlarıda oyunda düşünülmüş. Özellikle yağmurlu havalarda gayet iyi tasarlanmış. Oyunda eğer hızlıysanız ve yağmur yağmaya başladıysa fren yapmanız gerekiyor aksi halde yol size zorluk çıkarabiliyor.

SCS Software diğer oyunlarında da fizik olarak çekicilerin modellemelerine çok önem veriyor açıkcası bu da simülasyon severleri oldukça mutlu ediyor. Çekiciler günümüz modern grafik anlayışıyla modellenmiş ve oyuncuya en iyi görüntüyü vermiş gibi görünüyor. Sesler ise diğer oyunları kıyaslarsak gayet biz oyuncular memnun edicek cinsten. Mesela denizin yanında geçerken o hissi sizde rahatça alabiliyorsunuz. Kontrol olarakta oyun bize güzel bir direksiyon keyfi yaşatıyor açıkcası klavyeden oynarken rahatça çekiciyi kontrol edebiliyorsunuz. Eğer bir direksiyonunuz varsa çok rahatça oyuna entegre edebilirsiniz her hangi bir ayar yapmadan rahatça oynayabilirsiniz.

Sonuç olarak Euro Truck Simulator 2 tüm beklentileri rahatça karşılamış durumda. Eski oyundaki eksiklikler giderilmiş.  Simülasyonları sevenler, bu türden hoşlanmayanlar da bu oyunu oynayıp keyif alabilirler. Yolların efsanevi ismi Euro Truck Simulator yeni çıkan oyunu ile simülasyona gönül verenlerin kalbini çalmaya devam edecek gibi görünüyor. Yolların fatihi olmaya, mal taşımaya kendi şirketinizi kurup para kazanmaya hazır mısınız ?  Eğer kendinize güveniyorsanız gözlerimi kırpmadan bir gün boyunca yol alırım malımı zamanında teslim ederim derseniz hadi direksiyonun başına geçin, uzun ve yorucu bir yolculuğa başlayın !

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.