Champions Online

Champions Online logo

Champions Online

Champions Online logo

Kısa süre önce FTP oyuna dönen P2P oyunlar kervanına katılan Champions Online bir ok benzersiz özelliği, a ık gü sistemine sahip olması, yüksek grafik olanakları ve tartışmasız en iyi karakter yaratıcısı ile MMORPGdünyamıza hızlı bir giriş yaptı.

Herkesin ilk olarak dikkatini ekecek olan şey; karakter yaratıcı. Bunu oyunu indirip ilk kez karakter yaratmak isteyen arkadaşlar daha iyi anlayacaktır ancak ben size şöyle bir özet ge eyim. Karakterinizin görünüşü i in yüzlerce değişik kombinasyon yapabilmektesiniz. Göz rengi ve boyutu, kol aksesuarları, bacak tipleri ve aksesuarları , kuyruklar, kulaklar,burun tipleri, şeytani yada uzaylı… Saymakla bitmiyor Champions Online‘da bu karakter yaratma ekranı özellikleri. Oyuna henüz başlamadan karakter yaratma ekranında ok eğleneceğinizi garanti edebilirim. Hayal edebileceğiniz her şeyi ekranda karşınızda görmek sizin oyunu oynarken alacağınız zevki kat kat arttıracaktır. Ve son olarak karakterimizin özel gü lerini se erek karakter yaratma işlemini tamamlamış olacağız.

Özellikle ücretli olarak oynayan oyuncular karakterlerinin ilerleyişini tam olarak kontrol altında tutabilecekler.Champions Online‘da herhangi bir gücü karakteriniz i in se meniz mümkün. Farklı özellikler, belli gruplar altlarında (Telepati, Zırhsız dövüş sanatları, doğaüstü pen eler vb), sırayla organize edilmiştir (kendi levelinizde, se tiğiniz grupların i inde levelinizin yettiği gü leri edinebilirsiniz) ama önemli bir not olarak bildirmek gerekir ki, 26 levelden sonra, sahip olmadığınız gruplardan herhangi bir gücü se mekte özgür olacaksınız. (Telepati, Zırhsız dövüş sanatları, doğaüstü pen eler vb ). Elinde bir lazer kılıcıyla ve rakipleri oyuncak ayıya dönüştüren bir Uzakdoğu Dövüş üsü. Pen eleriyle ve gutling gun’u ile saldıran bir kurtadam… Kulağa hoş geliyor öyle değil mi.

Champions Online karakter yaratıcısı ve a ık sistemi ile bir ok oyuncuyu oyuna ekecektir. Ayrıca karakterin gelişme sistemi de oyunun en gü lü yanlarından.

Karakter yaratıcıdan karakterimizi yarattıktan sonra hala karakter düzenleme size yetmedi mi ? Henüz yapabilecekleriniz de bitmedi zaten. 6 ve 13 levelde “Superstats” se iyoruz. Nedir bu “Superstats” ? Karakterimizin gelişimindeki odak noktası diyebiliriz. Gü ,Hız,Zeka vb. özellikler arasından herhangi birini se eceğiz. Her stat bize özel gü ler verecek. Ve ne se erseniz se in bu sizin vereceğiniz hasarı doğrudan etkileyecek. Ne yazık ki bu sistemden faydalanmak i in oyunu para vererek oynamak gerekiyor. Eğer ücretsiz olarak oynuyorsanız sınırlı grupları se ebileceksiniz. Yine de bu gruplar ok etkili olabilecek, gü lerinizi nasıl geliştirebileceğinizi se ebileceksiniz. Ancak karakter gelişim sistemi ve statlar kilitli olacak.

Oynanış oyunun diğer yönleri gibi ok güzel düşünülmüş. Akıcı ve aksiyon dolu bir deneyim olacak. En basitinden yeni görünüşler ve yapılar oluşturmak sizi fazlasıyla eğlendirecek. 40 level sınırına dayandığınza dahi hala yapacak şeyler bulacaksınız. Yeni ve daha iyi eşyalar i in maceralara atılıyor olacaksınız. Bu maceraları farklı zorluklarda, arkadaşlarınızla veya yalnız yapabileceksiniz. Bunları da yaptınız tüm zorluk dereceleriniz tamamladınız. (Ki sağlam bir takım bulmadan bu ok zor) Sıra PvP‘ye gelecek.

Pvp sırasında pek de hoş davranışlarla karşılaşacağınız söylenemez. Ancak Champions Online‘da PVPyapmak ger ekten eğlenceli olacaktır. Ne yazık ki Ücretli ve Ücretsiz olarak oynayan oyuncular arasındaki denge ger ekten ok kolayca bozulabilecek. PVP‘de kazanılan ödüller sıradanlıktan bir hayli uzak olacak ve PVE sırasında kazanılan ödüller kadar kolay kazanılamayacak.

Sonu olarak Champions online her yönden ger ekten başarılı bir oyun diyebiliriz. Yine de ücretli ve ücretsiz oyuncular arasındaki dengesizlik biraz can sıkabilir. Champions Online herkes i in ücretsiz bir oyun olacak. Ancak bir kez Gold olarak oynadıktan sonra bir daha asla free oynamak istemeyeceksiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri

OS: Windows XP SP2/ Windows Vista/Windows 7

CPU: 2.5GHz Single Core veya 1.8GHz Dual Core

RAM: 1 GB

HDD: 5.0 GB Boşluk

Graphics Card: NVIDIA GeForce 7600 / ATI Radeon X700 / Intel GMA 4

Önerilen Sistem Özellikleri

OS: Windows XP SP2/ Windows Vista/Windows 7 (32 veya 64-bit)

CPU: Intel E8400 Core2Duo yada daha iyi

RAM: 2GB yada daha fazla

HDD: 5.0 GB Boşluk

Graphics Card: NVIDIA GeForce 8800 yada daha iyi / ATI Radeon HD 3850 yada daha iyi

Anasayfa

Üyelik Alma

Download

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.