Cengiz Han 2 Kraliyet Sistemi ve Yönetimi

Cengiz Han2 Kraliyet Sistemi ve Yönetimi

Resim

Öncelikle fotoğrafta gördüğümüz gibi klavyemizin ‘F’ tuşuna basarak ülke sekmesinden, ülke yönetimini görebiliriz. Buradan ırkımızın memurları, kralı ve kraliçesini, etkinlik saatlerini ve kralın ulusal duyurusunu görmemiz mümkündür. 

Eğer ülke kralı bir duyuru yapmak isterse bunu ulusal bildiri ile yapabilir. Eğer ekranınızda aşagıdaki fotoğrafta oldugu gibi bir uyarı görünür ise bunun anlamı kralın ulusal duyuruda yaptıgı değişiklik hakkında sizi uyarmaktır.

Resim

Peki ülke memurları nasıl seçiliyor? Kralın ülke memurluklarında 3 atama yapma yetkisi vardır. Bunlar; general, danışman ve müşavirdir. Bunun dışında kral, memur ataması gerçekleştiremez. Diğer 2 memurluklar ise dizdar ve yöneticidir. Bunları kralın atadığı memurlar yapabilmektedir. Memur atamalarını “Kral Memur Ata Ve Çıkar” sekmesinden gerçekleştirmektedir.

Resim

Geldik kralın düzenleyebileceği etkinliklere. Kral devlet işleri duyurusu ile birçok etkinlik düzenleyebilir ve sizler bu etkinlik saatlerinde kralınızın başlattıgı etkinlikleri tamamladıgınız takdirde 2 kat tecrübe alabilirsiniz. Bu etkinliklerden bazıları Savaş Emri, Ulusal Teslimat Emri Al. Gözden kaçmaması ve tüm arkadaşlarımın bilmesi gereken bu etkinlikler günde 1 kez yapılabilir ve ayrıca her etkinlik 1 altın istemektedir. Bunu kral istese de kendi ödeyemez bunu ulusal koleksiyon etkinliği ile sizlerin devlete yapacağı bağışlarla toplayabilir ve etkinlikler için gerekli altınları devlet hazinesine katabilir.

Resim

Bunlar dışında kralın susturma ve tutuklama yetkisi vardır. Tutuklama yetkisi kapalı betada aktif olmadıgı için örneklendiremeyeceğim; ancak merak edenler oyun görevlilerinin bloglarından konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirler. Susturma ise bir oyuncuyu kralın 30 dk. susturmasıdır. Bu cezayı aldıysanız yazmanız 30 dk. boyunca engellenmiş olacaktır. 

Son olarak ekran görüntülerinde de gördügünüz üzere günah çıkarma vardır, bu da kralın cezalandırdığı bir sivili affetmesi ve cezasını iptal etmesi için kullanabilcegi bir sekmedir.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.