Cat Physics İnceleme

Cat Physics İnceleme

Dün akşam annem, heyecanla balkona ağırdı beni. Bir dişi kedinin miyavlaya miyavlaya yavrularına götürdüğü boş pet şişeden söz ediyordu ayak üstü. Balkona geldiğimizde ise, sokaktaki o şirin tabloyu ben de gördüm. Yavru kediler, annelerinin getirdiği boş pet şişeyle oynuyordu. Hem de büyük bir merakla! Üstelik bu, ilk tecrübeleri de değilmiş annemin dediğine göre, daha önce de benzer davranışlar sergilemiş bu sevimliler.

Kediler, şirin oldukları kadar meraklılar da. Doğumdan itibaren gelen bu özellikler, oğu kez onların yaptıklarını sadece izleyip, keyif almamıza bile yetiyor. Neyse efendim, bu ufak hikayeyi ge iyor ve Cat Physics isimli oyunumuza adım atıyorum. Yapımda, biri siyah, diğeri de beyaz olmak üzere iki şirin kedi bulunuyor. Ama ları top oynamak, ama bazen ortaya engeller ıkabiliyor ve burada bizim yardımımıza ihtiya duyuyorlar.

Oyna oyna, bitmez

Hepsi birbirinden farklı 100 bölümün bulunduğu yapımda, bir kedinin kuyruğunda bulunan topu, diğer kedinin kuyruğuna atmaya alışıyoruz. Böylece top oynayıp, eğleniyorlar. Fakat iş sadece topu göndermekle bitmiyor. Bu esnada ne kadar kısa mesafe kullanırsak, alacağımız puan bir o kadar yüksek oluyor. Bu da, yüksek puan almak i in yapabileceğimiz strateji sayısını artırıyor.İşleyişten bahsetmemiz gerekirse, ekranın bir köşesinde topa sahip kedi, diğer köşesinde de topa sahip olmak isteyen kedi var. Gönderebilmek i in ise, isteğimize göre yerlerini ayarlayabildiğimiz ok işaretleri bulunuyor ekranda. Top, bu okların üzerine gelince, oklar ne yönü gösteriyorsa oraya doğru harekete ge iyor. Bazen hareketli platformlardan, bazen de sadece bir duvardan arptırma yöntemiyle yardım alabiliyoruz.Minik kedilerYapımda basit, ama şirin kedi tasarımları var. Üzerlerine dokunduğunuzda, miyavlıyorlar hem. Arkaplan detaylarında herhangi bir ü boyut özelliği bulunmazken, bu tip platform oyunlarında görselliğin ok da önemli olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla, sizi oyun mekaniği anlamında etkileyebilecek bir yapım Cat Physics. Eksi olarak gördüğüm tek nokta ise, arkaplanda alan müziklerin eşidinin az olması, bu da bir süre sonra aynı melodileri dinleyen bizler i in sıkıcı olabiliyor.Sonuca gelirsem, kedi severler başta olmak üzere, özellikle bulmaca platform tarzda oyunlardan hoşlananlar i in kesinlikle tavsiye edebilirim. Örneğin zorlu metrobüs seyahatlerinde vaktin nasıl ge tiğini anlamıyorsunuz bile. İyi oyunlar.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.