Athanathon Online

athanaton-02

Athanathon Online

athanaton-02

Athanathon, pek oğumuzun aşina olduğu tarzda tarayıcı tabanlı bir strateji oyunu. Yeni alanlar fethedip bölgenizi genişletebildiğiniz, askerlerinizi eğitip geliştirebildiğiniz ve kahramanlarınızla etin savaşlar verebildiğiniz eğlenceli bir oyun.

Gelin bu kıyasıya mücadeleler i eren bu oyuna yakından bir bakalım.

Oyuna bir hesap oluşturup girdiğimizde şehrimizle karşılaşıyoruz. Şehrimizde kahramanlarımızı geliştirebilir, binalarımızın seviyelerini yükseltebilir, vergileri toplayı para kazanabilir, askerlerimizi beslemek i in tahıl alış-verişi yapabiliriz.

Bölge: Oyunun aksiyon kısmının ger ekleştiği ilk alan… Bölgelerde değerli gümüş madenlerini ele ge irebilir ve bu madenlerle şehrinize daha ok para kazandırabilirsiniz. Ama dikkatli olun; değerli bölgenizi ele ge irmek isteyecek dahili ve harici düşmanlarınız olacaktır.

Sefer: Her sefer arayüzünde eşitli düşmanlarla karşılaşıp onları alt etme imkanı bulabilirsiniz. Galip geldiğiniz seferler sayesinde de saygınlık ve değerli pek ok eşya ele ge irebilirsiniz. Ordunuzu da gü lü tutmak zorundasınız; her seviye seferde karşılaşacağınız düşmanlar daha da zorlu olacak.

Dünya: Ülkeniz geliştik e genişleyen ve yeni bölgeleri görmenizi sağlayan haritadır. Bu harita üzerinden diğer bölgeleri görebilir, bu bölgelere saldırabilir, müttefiklerinizle düşman bölgeleri ele ge irebilirsiniz.

Çiftlik: Çiftlikler ordunuzu beslemek i in ihtiyacınız olan tahılı üretmenizi sağlar, bu değerli alanlar oyun i inde sürekli el değiştirir. 4 saatlik sahip olunabilen iftlik alanları i in sürekli tetikte olmak zorundasınız. Çiftlik alanlarınızda elde ettiğiniz tahıl miktarı da teknolojiniz ve bölgenin verimi ile doğru orantılı olarak artar.

Oyuncu olarak saygınlığınız 120.000’e ulaştığında da 2 alana birden sahip olma hakkını elde ediyorsunuz.

Oyunun temel fonksiyonları da vergi toplama ve askerlerimize eğitim verme imkanımız var. Vergiyi meclis butonuna tıklayarak günde 12 defa toplayabilirsiniz. Eğitim sekmesine tıkladığınızda da kahramanlarınızı geliştirebilir ve daha etin mücadelelere hazırlayabilirsiniz.

Oyunda basit piyade birliklerinden süvarilere kadar pek ok askeri birim mevcut. Akhileus’tan Persius’a kadar da bir ok kahramanı ordunuzun başında görevlendirebilirsiniz.

Birliklerinizin gücünü artırmak i in ise teknoloji seviyelerinizi geliştirmeniz gerekir. Akademinizin seviyesini yükselttik e de daha etkili teknolojiler geliştirmenin yolu a ılacaktır. Lig teknolojisi i in ise akademiye bağış yapmak zorundasınız. Oyunun ilerleyişi i inde hemen tüm teknolojileri de geliştirmeniz gerekecek.

Ayrıca oyun i inde günlük görevler ve ana görevle kahramanlarınızı geliştirip oyunun mekaniklerine daha hakim hale geliyorsunuz. Görevlerin kazandırdığı saygınlık ve para da cabası.

Ayrıca oyunun sunucu saati ile birlikte mevsim de değişiyor. Tabi ki her mevsim de size farklı imkanlar sağlıyor: sonbahar mevsiminde tarım geliriniz artarken, kış aylarında oyuncular birbirlerine saldıramaz konumdadır.

Bu bilgiler ışığında baktığımızda bile “Athanathon” son derece eğlenceli saatler ge irebileceğiniz bir tarayıcı oyunu. Son olarak söylenecek son söze de gelince; öneriyor muyuz? Evet bizce bir deneyin.

Athanathon resmi sitesi

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.