ZombiRock

ZombiRock

ZombiRock

Nerden geldi?

ZombiRock, Brawl Busters oyununun Joygame tarafından Türkiye’de alıp yayınlanan oyunudur. Daha tanıtım sürecinde kendini Türk oyuncusuna beğendiren ZombiRock, kısa sürede Joygame’in ellerinde neler yapabileceğini gösterdi.

MMO Action olarak tanımlanan oyun çok farklı iki kategoriyi bir araya getiren yenilikçi bir oyun türü oldu. Korkunç zombi oyunları yerine genç yaşlı herkesi güldüren, eğlendiren oyun, Level tarafından Türkiye’nin en iyi aksiyon oyunu seçilmişti.

Hiç Yorulmadınız mı?

Bu konu her iki yönden de ele alındığında sonuç değişmiyor. Joygame ekibinin ZombiRock oyununa yaptığı tanıtımdan itibaren kapalı beta, açık beta süreçleri, bugüne kadar sorunsuz biçimde olması bir yana, başarıyla tamamlandı. Etkinliklerle duyurularla desteklenen oyun büyük ilgiyle şımarmadı, daha da büyük projelere yönelerek yoluna devam etti…

Oyuncu yönünden bakınca da durum değişmiyor. Joygame’in yaptığı bu doğru seçim sayesinde kız – erkek, genç – yaşlı demeden herkes oyunda geçirdiği sürenin farkına varmadan saatlerini harcayabiliyor.

 Oyundaki birbirinden farklı modların listesi ise şu şekilde;

Ölüm Oyunu 

Birbirlerine rakip olan takımlardan hangisi ilk önce 9 öldürme puanına ulaşırsa o takım kazanır. Ancak 5 dakika içinde herhangi bir takım 9 öldürme puanına ulaşamazsa hangi takım daha fazla öldürmeye ulaşmış ise o takım kazanır.

Kor Avı

Her oyuncu en başta bir miktar kora sahip oyuna başlar. Bir takımda toplam 24 kor olur ve takımdaki kişi sayısına göre bu kor oyunculara bölünür. Rakibi öldürdükçe Bu korlar ölen kişiden öldüren kişiye geçer. Eğer bir rakibe çok kişi saldırırsa, son vuruşu yapan oyuncuya, öldürdüğü oyuncunun korlarının büyük kısmı geçer. Kalan korlar ise o kişinin öldürmesine yardımcı olan(yani asist yapan) kişilere dağılır(genellike 1-2 kor kadar). Hangi takım ilk 43 kora ulaşırsa o takım kazanır. Ayrıca bu bölümde karakterlerin bir süre vurulmadığı zaman otomatik YP kazanma özelliği oldukça azdır. Ölüm oyununda karaktere vurulmazsa bir süre sonra hp otomatik dolar, ancak kor avında bunun için gereken süre çok daha uzundur.

Zombi İstilası

Zorluk seviyesine göre her dalgada zombiler ortaya çıkar ( kolayda 5 dalga, ortada 7, zorda 10). Zorluk seviyesine göre ortaya çıkan zombi sayısı ve gücü de değişir. En fazla 4 kişi bir takım olarak mücadele edebilir. Ölen oyuncuyu takım arkadaşları hayata döndürebilir. 4 oyuncu da ölürse oyun biter.

Herkes Tek

5 dakika boyunca bütün oyuncular tek olarak mücadele eder. Toplam 8 kişi savaşabilir ve herhangi bir öldürme limiti yoktur. 5 dakika içerisinde hangi oyuncu daha çok öldürme puanına ulaşırsa o oyuncu birinci olur.

Baş Düşman Savaşı

Deli Aşçıya karşı mücadele edin ve çok yüksek Yaşam Puanına sahip bu baş düşmanı öldürmeye çalışın! Ancak çok dikkatli olmalısınız, bu deli aşçının birbirinden değişik yetenekleri var, hatta zombi bile canlandırabiliyor!

Ölüm Oyunu 

Birbirlerine rakip olan takımlardan hangisi ilk önce 9 öldürme puanına ulaşırsa o takım kazanır. Ancak 5 dakika içinde herhangi bir takım 9 öldürme puanına ulaşamazsa hangi takım daha fazla öldürmeye ulaşmış ise o takım kazanır.

Günümüzde hemen her bilgisiyarın sorunsuz açıp oynatabileceği ZombiRock oyunu için sistem gereksinimleri oldukça düşük olmasına rağmen oyun dinamiği, oynanabilirliği ve grafiği elden avuçtan taşacak cinsten…

Oyun Sitesi: http://www.joygame.com/zombirock/

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.