Yeni Wii için büyük yenilik!

Yeni Wii i in büyük yenilik!

Nintendo, yeni nesil konsolu Wii U'nun Xbox ve PS'ten geri kalmaması i in büyük bir yenilik peşinde!

Uzunca bir süredir beklenen Nintedo Wii U hakkında son dönemlerin belki de en büyük a ıklaması geldi. Nintendo'nun İcra Müdürü koltuğunda oturan Satoru Iwata'nun yaptığı a ıklamaya göre Wii U, tıpkı Xbox Live ve PlayStation Network Online servislerine benzeyen bir yapı sunacak.

Miiverse olarak lanse edilen online ortam, sosyal paylaşımı oyun deneyimi ile harmanlayacak. Şimdilik 2012 yılı sonuna tarihlenen Wii U i in geliştirilen bu online sistem sayesinde, kullanıcılar birbirleriyle sürekli irtibat halinde olabilecekler. İstedikleri zaman başka oyuncuların oyunlarına dahil olabilecek olan oyuncular, aynı zamanda da Twitter'a benzeyen bir mesajlaşma sistemi ile düzenli olarak haberleşebilecekler.

Iwata'nın özellikle üzerinde durduğu konulardan bir tanesiyse, Miiverse'in her seviyeden oyuncu ve oyun i in kullanıma a ık olacağı oldu. Günümüzde bulunan basit apraz konuşma ve yazışma sistemindense Miiverse, arkadaşlarımız ve hatta oynadıkları oyunlar hakkında direk bilgi verecek. Bu duruma verilecek en güzel örnekse oynanan bir oyun esnasında, oyuncuların hangi seviyede bulunduklarını gösteren mesajlar bırakabilmeleri. Yazılan bu mesajlarsa bir süre sonra diğer oyuncuların oyunlarına yansıyarak anlık ok büyük bir bağlantı sağlayacak. Bu sayede belki de tek başımıza ge emediğimiz bir bölümü ge me fırsatı yakalayacağız.

Sunucular a ıldıktan sonraysa yapılacak ilk işin Miiverse'i PC, Mac ve akıllı telefonlar ile uyumlu hale getirmek olacağına değinen Iwata, direk olarak bir iPhone ya da Android uygulaması üzerinde alışıp alışmadıkları söylemedi. Şimdilik tek bilinen Miiverse'in cep telefonları üzerinden de bir bağlantı noktasına sahip olacağı

Related posts

Leave a Comment