Yeni Vista, Windows 8 mi?

Yeni Vista, Windows 8 mi?

Windows 8'i arkadaşlarına önermiyorlar!

Win 8'i kullananlar arasında yapılan bu araştırma, yeni bir "Vista faciasının" habercisi olabilir!

Windows 8'in Metro arayüzü, işletim sisteminin en ok tartışılan yönlerinden. PCWorld'ün 2900 okuru arasında yaptığı bir ankette ise kullanıcıların yarısı Windows 8'i önermiyor.

PCWorld'ün Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümünü yükleyip deneyen 2900 kişi arasında yaptığı ankette yeni arayüzüneğlenceli ve yenilik i olduğunu söyleyenler olduğu kadar, onu yerden yere vuranlar da var. Eleştiriler genellikle Başlat menüsünün eksikliğinden, daha ok tabletlere yönelik olduğundan, Windows 8'in "masaüstü arayüzü ile Metro arayüzü arasında kaldığından" bahsediyor. Bir kullanıcı ise Windows 8'in yeni bir Windows Vista vakası olduğunu söylüyor.

Ankete katılanların yüzde 26.2'si Metro'yu tatmin edici bulmadıkları hakkındaki soruya "hi tatmin edici değil" cevabını vermiş. Yüzde 23.2'si ise Metro i in " ok tatmin edici" derken yarısından az bir bölümü "tatmin edici" cevabını vermiş.

Windows 8'i genel olarak beğenenlerin oranı ise yüzde 52. "İşletim sistemini arkadaşınıza tavsiye eder miydiniz?" şeklindeki bir soruya ise katılımcıların yüzde 21.2'si " ok düşük olasılıkla" derken yüzde 50'den fazlası onu ok fazla tavsiye etmezmiş.

Related posts

Leave a Comment