Yeni iPad satış rekorları kırdı!

Yeni iPad satış rekorları kırdı!

Yeni-iPad-3-milyon-satti

Apple tarafından a ıklanan satış rakamları doğrultusunda yeni iPad’in satış rekorları kırdığı belirtildi.

Apple Pazarlama Başkan Yardımcısı Philip Schiller tarafından yapılan a ıklamada yeni iPad’in sadece 4 günde yaklaşık olarak 3 milyon adet sattığı söylendi. Ayrıca Schiller bu durumu, Apple’ın şu ana kadar ger ekleştirmiş olduğu en büyük lansman rakamı olarak duyurdu.

Apple’ın son ürünü olan yeni nesil iPad’in, satışa girdiği andan itibaren kapış kapı gittiği ve kısa sürede olduk a yüksek satış oranlarına ulaştığı belirtiliyordu. Yeni cihazın satışı ile ilgili net bilgiler ise tam olarak şimdi a ıklandı ve cihazın 3 milyon barajını aştığı ifade edildi. Diğer yandan satış rakamları konusunda a ıklamalar yapan Schiller, yeni iPad’in daha fazla kullanıcıya ulaşmasının kendisini ok sevindirdiğini ve satış oranlarında ki rekor rakamın cihazın sahip olduğu retina ekrana bağlı olduğunu vurguladı.

9.7 in ’lik retina ekranı sayesinde kullanıcılara 2048 x 1536 piksel özünürlük kalitesi sunan yeni iPad, bünyesinde yer alan 4 ekirdekli grafik birimi ile de olduk a etkili görseller sergiledi. Bunun yanında 5 megapiksel iSight kamera i eren model, sahip olduğunu bu donanım sayesinde 1080p video kaydı yapabildiğini herkese gösterdi.

Yeni iPad, önümüzde ki Cuma gününden itibaren Avusturya, Bel ika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Liechtenstein, Lüksemburg, Makao, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norve , Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya ve İsve ’te satışa ıkarılacak. Bu satış gününün ardından yeni iPad’in tekrar bir rekor satış ger ekleştirmesi ve satılan cihaz adetini artırması bekleniyor.

Ge tiğimiz hafta sadece 10 ülkede aynı anda satışa ıkarılan yeni iPad, bakalım yeni pazarlarda nasıl bir satış oranı ger ekleştirecek ve cihaz nasıl bir satış rakamına ulaşacak. Bekleyip yakından göreceğiz.

Related posts

Leave a Comment