WoW Irklarının Özellikleri Yenilenecek!

WoW Irklarının Özellikleri Yenilenecek!

WoW

Blizzard yeni ek paket olan Warlords of Dreanor’u BlizzCon 2013 ile duyurduğundan beri çok az bilgi yayınlandı. Şimdi ise ırksal özelliklerin değişeceğine dair bir bilgi açığa çıktı. Blizzard henüz bu konuda herhangi bir doğrulamada bulunmadı. Resmi olarak açıklanana kadar bir iki değişiklik olabilir. Ama şimdilik tam liste aşağıdaki gibi.
     Alliance
Human: İnsan ırkının “Mace and Sword Specialization” yeteneği kalkacak. Daha önceden mevcut olan “The Human Spirit” ise oyuncunun seviyesine uygun olarak en yüksek ikinci stat olarak belirlenecek.
Dranei: Dranei ırkının sahip olduğu “Heroic Presence” yeteneği artık oyuncuların Strength, Intellect ve Agility statlarını, oyucunun seviyesine uygun olarak yükseltecek. “Gift of Naaru” yine aynı seviyede iyileştirecek fakat bekleme süresi 15 saniyeden 5 saniyeye iniyor.
Night Elf : Geceleri %1 Haste gündüzleri ise %1 Crit ihtimali veren “Touch of Elune” isimli pasif yetenek ekleniyor. “Quickness” artık sadece Dodge ihtimalini %2 arttırmayacak, ayrıca oyuncunun hızını da %2 arttıracak.
Gnome: Daha önceden bulunan “Shortblade Specialization” yeteneği yerine %1 Haste arttıran “Nimble Fingers” özelliği geliyor. “Escape Artist” yeteneğinin bekleme süresi ise 1.5 dakikadan 1 dakikaya inecek. Eskiden sadece Mana değerini arttıran “Expansive Mind”, artık Mana, Rage, Energy veya Runic Power seviyesini %5 arttıracak.
Dwarf : “Mace Specialization” yerine Critical Strike ve iyileştirme yeteneklerini %2 arttıran “Might of the Mountain” yeteneği geliyor. “Stoneform” yeteneği artık Magic ve Curse etkilerini de siliyor. “Crack Shot” yeteneği siliniyor.
     Horde
Orc: “Axe Specialization” gidiyor. “Hardiness” özelliği Stun etkilerinin süresini %15 yerine %10 düşürecek.
Blood Elf: “Arcane Acuity” isimli yeni bir yetenek ile oyuncuların Crit ihtimali %1 arttırılacak.
Troll: “Dead Eye” siliniyor. “Berserkng Haste” yeteneği artık %20 yerine %15 bonus veriyor. “Beast Slaying” ise artık hasarı arttırmak yerine, yaratıklardan aldığımız yetenek puanlarını %20 arttıracak.
Tauren: Critical Strike ve iyileştirme yeteneklerine %2 bonus veren yeni bir pasif yetenek geliyor. “Tauren Endurance” yeteneği artık oyuncunun seviyesine uygun olarak Stamina veriyor.
Undead: Eskiden 2 dakika olan “Will of Forsaken” yeteneğinin bekleme süresi 3 dakikaya çıkartıldı.
     Şimdilik resmi bir açıklama gelmedi ama bazılarının gözden geçmesi gerektiği kesin. Blizzard daha dengeli bir oyun yapmak için en uygun değişiklikleri yapmaya çalışıyor.

Related posts

Leave a Comment