Windows 8 ucuz mu olacak?

Windows 8 ucuz mu olacak?

Microsoft, Media Center ve Windows 8 hakkında ilgin bir yazı yayınladı. Yazı, uygulamaların Windows 8'de nasıl kullanılacağına dair pek ok ipucu verirken doğal DVD/Blu-ray oynatma desteğinin olmayacağının işareti de verdi.

Bu büyük bir değişim; ünkü eğer Microsoft bu formatların desteğini ü üncü parti yazılımlara bırakırsa DVD / Blu-ray ile ilgili telif haklarını ödemek zorunda da kalmayacak. Telif haklarından yapılacak olan bu kısıntı sayesinde Windows 8 daha uygun bir fiyatla alıcı bulabilir. Aslında bu ilk kez söylenen bir şey değil. Üstelik Apple'ın da işletim sistemlerinin fiyatlarını olduk a uygun rakamlara ekmesi de göz önünde bulundurulduğunda Microsoft'un da benzer bir şey yapması daha mümkün görünüyor.

Windows 8 ucuz mu olacak?

Ayrıca Windows 8'in başlıca gelir kaynağı da Windows Store olacak. Çünkü anlaşma gereği markette satılan her uygulamadan kazanılan paranın yüzde 20'si Microsoft'un olacak. Masrafların bir kısmını buradan karşılamayı düşünürse, Microsoft'un Windows 8'i uygun bir fiyatla tüketiciye sunması olduk a mümkün.

Yeni işletim sisteminin son fiyatı ne olacak henüz bilemiyoruz fakat Windows 7'den bir kuruş bile pahalı olacak olursa, bu kesinlikle büyük bir sürpriz olacak. Yukarıda sıraladığımız sebepler de göz önünde bulundurulduğunda, Microsoft'un Windows 8'i kesinlikle Windows 7'den daha ucuza satması ve büyük değişim gösteren Windows deneyimini daha ok insana yaşatması ok muhtemel.

Related posts

Leave a Comment