“Windows 8 ordusu” geliyor!

"Windows 8 ordusu" geliyor!

012 yılının sonunda inanılmaz bir "Windows 8 ordusu" geliyor…

Windows 8'in merakla beklenen özelliği Metro'nun en ideal kullanımı i in tablet bilgisayarlar gerekiyor. Öyle görünüyor ki, PC üreticileri bu beklentiyi boş ıkarmamaya niyetli. Her büt eye hitap edecek ok eşitli Windows 8 tabletlerin yıl sonunda aramızda olması bekleniyor.

Aralarında HP, Dell, Lenovo, Acer, Asus ve Toshiba'nın da bulunduğu PC üreticileri 2012 sonuna kadar 32 farklı Windows 8 tableti piyasaya sürmeyi planlıyor. Acer ve Lenovo tabletlerin fiyat aralığının 300 ila 1.000 dolar arasında değişeceği iddia ediliyor. Hatta bazı Windows 8 tabletlerin, Android ile rekabete girebilmek i in, 300 dolar altı fiyatlarda alıcı bulacağı da söylentiler arasında.

Ayrıca, x86 tabanlı Windows 8'in Eylül'de, ARM tabanlı sürümün ise daha ge bir zamanda yayınlanacağından bahsediliyor. Intel ve Microsoft'un 2013 ortalarında iPad'in pazar payının yüzde 50'lere düşeceği sıklıkla dile getirilmeye başlandı. Eğer piyasa böyle bir Windows 8 tablet akınına uğrarsa bu beklentinin büyük ihtimalle ger ekleşeceğini söyleyebiliriz.

Related posts

Leave a Comment