Windows 10, Oyunları DirectX 12 ile Uçuracak!

windows 10 directx12

Uzun zamandır beklenen, video oyunlarını yeni nesile taşıyacak olan DirectX 12’nin, Windows 10 ile birlikte geleceği ortaya çıktı. Microsoft’un yaptığı duyuruya göre, merak edenler DirectX 12’yi şimdiden test edebilecekler. Pek çok oyun geliştiricisi şimdiden DirectX 12’nin erken erişim programına kayıt yaptırmış durumda. Böylece oyun geliştiricileri, Windows 10 piyasaya çıktığında hızlıca DirectX 12 destekli oyunlarını da piyasaya sürebilecekler.

Microsoft ayrıca, Unreal Engine 4.4’ün DirectX 12’ye uyumlu olması için yapımcı firma ile anlaşma imzaladıklarını da açıkladı. Böylece, bu gelişmiş oyun motoru ile hazırlanacak önemli oyunlar da DirectX 12’nin gelişmiş grafik özelliklerini kullanarak çok etkileyici görünme sahip olabilecekler.

Microsoft ayrıca DirectX 12’nin güç ihtiyacını da oldukça düşürmüş durumda. Bu sayede Intel’in HD4400 gibi laptoplara entegre ettiği grafik işlemcisi ile yüksek kaliteli grafik çıkışı almak mümkün olacak.

Related posts

One Thought to “Windows 10, Oyunları DirectX 12 ile Uçuracak!”

  1. Gökhan

    Eşya bulma oyunu severlerin Kayıp Çağ oyununu denemesini öneririm. Kayıp Çağ’ı App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.