Win 8, yeni Vista faciası mı?

Win 8, yeni Vista faciası mı?

Win 8, yeni Vista faciası mı?

Windows 8, yeni Vista faciası olur mu?

Microsoft, Windows 8'in yeni bir "Vista faciasına" dönüşmesini istemiyorsa…

Windows 8'in final sürümünün sonbaharın başlarında yayınlanması bekleniyor. Ancak işletim sisteminin bu son sürümü, onu yeni bir Windows Vista vakasına evirebilecek ve kullanıcıları uzaklaştırabilecek bazı hatalara sahip. Windows 8'in henüz tam anlamıyla hazır olmadığını düşünen analistlerin ve uzmanların sayısı da ok. Bu yazımızda Microsoft'un Windows 8'de bir an önce değiştirmesi gerektiğini düşündüğümüz 5 şeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1. İlk olarak masaüstü a ılsın

Metro arayüzü tabletler i in büyük bir yenilik getiriyor. Ancak laptop'larda işinizi zorlaştırabiliyor. Metro, masaüstü PC'lerde bir se enek olarak kalabilir ancak bizce varsayılan olarak masaüstü modunun a ılması gerekiyor. En azından bu se imin kullanıcıya bırakılması gerekli.

2. Döşemeler gruplandırılsın

Microsoft'un döşemeleri klasörler i erisinde gruplandırmaya izin vermesi gerekiyor. Office 2010'u yüklediğinizde ve Yönetici Ara ları'nı başlangı menüsüne eklediğinizde, ok sayıda yeni döşeme ile karşılaşıyorsunuz. Yani ok fazla uygulama yüklemeseniz dahi Metro sayfalarınız alıp başını gidebiliyor.

3. Döşemeler kısıtlandırılsın

Windows 8'i ilk yüklediğimizde ok fazla döşeme görüyoruz. Bu döşemelerin bir sayfayı ge memesi ve se imin bize bırakılması daha iyi olacaktır diye düşünüyoruz.

4. WOA'lar domain'e katılabilsin

ARM (WOA) tabletler, Windows ağ domain'lerine katılamayacak ise IT tarafından yönetilemeyecektir. Bu ise Windows 8'in en önemli avantajlarından bir tanesinin yitirilmesi demek.

5. Başlat düğmesi geri gelsin

Masaüstü ve laptop kullanıcılarının zamanlarının oğunu Windows 7'ye benzeyen masaüstü modunda ge ireceklerini düşündüğümüzde, Başlat düğmesini ve menüsünü olduğu yerde bırakmanın bir zararı olmadığı kanısındayız.

Related posts

Leave a Comment