Twitter beş internet sitesini dava etti!

Twitter beş internet sitesini dava etti!

Twitter, kullanıcılarını Viagra reklamlarından virüs i eren linklere kadar sayısız spam yağmuruna tutan beş internet sitesine dava a tı.

Sitelerin kontrol ettiği ve bot olarak bilinen Twitter hesaplarından otomatik olarak gönderilen tweet’ler, diğer kullanıcıların bota takip i kazandırmasını veya gönderilen linklerin tıklanmasını ama lıyor.

Twitter, kullanıcıları spam tweet’lerle yaylım ateşine tutan sitelere karşı verdiği mücadeleye yönelik bir a ıklama yaparak, “güvenlik önlemleri ve teknik abalarımızın yanına yeni bir silah olarak hukuku eklediklerini” ifade etti.

Twitter’ın dünya genelinde 465 milyonu aşkın üyesi bulunuyor. Aktif kullanıcı sayısı ise 140 milyon. Üye sayısı arttık a spam sorunuyla daha fazla karşılaşan Twitter’ın yanı sıra, aynı sorun nedeniyle Facebook ve Google’da ge mişte mahkemeye başvurmuştu.

Twitter, San Francisco’daki federal mahkemeye yaptığı başvuruda, TweetAttacks, TweetAdder, TweetBuddy, justinlover.info ve troption.com sitelerini dava etti. Twitter’ın öfkesine maruz kalan siteler Reuters’ın sorularını cevapsız bıraktı.

Twitter, “A tığımız dava, diğer spam sitelerinin eylemlerini durdurmayı ve Twitter’da spamlere izin vermeyeceğimiz konusundaki kararlılığımızı göstermeyi ama lıyor” dedi. Dünyanın en büyük mikro blogging sitesi, yakın zaman önce satın aldığı internet güvenlik şirketi Dasient’in, i eriklerinin güvenliğini sağlamak konusunda önemli bir yatırım olduğuna da dikkat ekti.

Related posts

Leave a Comment