Surgeon Simulator 2013 İnceleme

Surgeon Simulator 2013 İnceleme

Surgeon Simulator 2013 İnceleme

Surgeon Simulator 2013 İnceleme

 

Nigel Burke isimli kesinlikle cerrah olmayan bir adamı canlandırdığınız Surgeon Simulator 2013’te, vakit kaybetmeden ve hastaya zarar vermeden bir açık kalp ameliyatı gerçekleştirmeye çalışıyoruz ve bunu yaparken özellikle zarar vermeme kısmında çok eğleniyoruz.

Öncelikle ortada çok basit fakat inanılmaz potansiyelli bir fikir var. Aslında dediğinizi duyar gibiyim , “Bir ameliyat oyunu nasıl eğlenceli olabilir?” eğer amaç ameliyat değilse gayet eğlenceli olabilir.

Aslında bunu eğlenceli ve komik yapan şey oyunun mekanikleri. Q,W,E,R ve Space tuşlarıyla Nigel’ın beş parmağını ayrı ayrı kontrol ediyoruz, fare ile ise kolumuzu yukarı aşağı kaldırıp çeviriyoruz, bu kadar küçük bir kontrol mekanizması dünya kadar eğlence yaratıyor, ilginç değil mi?

Ameliyat masamızda çeşitli araç gereçler var, hastamızın ise bekleyen bir kalp ameliyatı, tıp ile ilgili hiçbir şey bilmeyenler için eğlence tam bu noktada başlıyor, göğüs kafesini nasıl kırıp kalbe ulaşacaksınız? Ya da ameliyatı gerçekleştirmek için gerçekten göğüs kafesini kırmaya gerek var mı? Çekiç mi yoksa testere mi? Belki otomatik testere daha çok işinize yarar?

Surgeon Simulator 2013 İnceleme2

Yöntemleriniz ne olursa olsun, yapmanız gereken minimal kan kaybı ile kalp naklini gerçekleştirmek ve bunu hastayı kaybetmeden yapmak. İşte asıl zorluk burada başlıyor.
Ben ne kadar denersem deneyeyim bir türlü kalp naklini gerçekleştiremedim, yani yeni kalbi yerine koyduğum zaman damarları nasıl dikeceğimi (ya da dikmem gerekip gerekmediğini) bilmiyorum fakat yine de denerken çok eğleniyorum.

Dediğim gibi, çeşitli işinize yarayan cerrahi araçlar var ve bunları kullanmaktan çok önce tutabiliyor olmak önemli çünkü oyunun oldukça radikal bir kontrol şeması var ve asıl eğlenceli kısmı bu.

Surgeon Simulator aslına bakarsanız bir Global Game Jam oyunu ve tamamen Unity platformunda geliştirilmiş durumda. Windows, Mac, Linux ve Browser platformunda oynayabileceğiniz oyun, artık grafiklerin veya sunumun değil fikirlerin ve oyun mekaniklerinin doğru işlendiği vakit bir oyunu oyun yaptığının en büyük kanıtı adeta.

Özellikle 2011 Yılından itibaren çok büyük bir ivme gösteren bağımsız geliştiriciler harika işler çıkartır durumda ve gerçekten 2-3 yıldır çok güzel örnekler görüyoruz.

Surgeon Simulator 2013 İnceleme3

 

Son tahlilde Surgeon Simulator 2013 kendisini çok ciddiye almayan, güzel fikirler barındıran ve inanılmaz eğlenceli bir oyun, sadece 30 MB’dan az bir zip dosyası halinde çektiğiniz SS 2013, benim için yılın en iyi çerezlik oyunlarından biri olarak oyun tarihinde yerini aldı.

Surgeon Simulator 2013 şu sıralar Steam’den yeşil ışık bekliyor ve bu yeşil ışığı alacak gibi görünüyor.

Tıp Fakültesi kazanamadıysanız üzülmeyin, Surgeon Simulator 2013 ile siz de iyi bir cerrah olabilirsiniz, sanki…

Related posts

Leave a Comment