Superonline’dan güvenli internet!

Superonline'dan güvenli internet!

Turkcell Superonline, ailelerin, ocuklarının internet aktivitelerini izleyebilmelerine olanak sağlayan ''Online Family'' hizmetini hayata ge irdi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı a ıklamaya göre, tüm internet kullanıcılarına sunduğu evrim i i hizmetlerine yenisini ekleyen Superonline'ın, Norton ile iş birliğinden doğan ''Online Family'' uygulamasıyla, anne-babalar, artık evlerinden uzaktayken bile ocuklarının internette güvenle dolaşmalarını sağlayarak şiddet, cinsellik, korku ve kumar gibi sakıncalı sitelere girmelerini önleyebilecek, internette nasıl vakit ge irdiklerini eş zamanlı olarak görebilecek.

Uygulama sayesinde hem derslerinden hem de sosyal aktivitelerinden geri kalmayan ocuklar herhangi bir tehlikeye maruz kalmadan bilgiye ve eğlenceye güvenle ulaşabilecek.

Sadece Turkcell Superonline abonelerine değil, tüm internet kullanıcılarına a ık ve ücretsiz olarak sunulan uygulamayla ocuklar ihtiya larını karşılamak i in yaş ve olgunluk kriterlerine göre önceden belirlenmiş ve istenildiğinde değiştirilebilen ''Ev Kuralları'' doğrultusunda korunacak.

Uygunsuz bir internet aktivitesi ger ekleştirilmeye alışıldığında aileyi bilgilendiren ve ailenin gerekli aksiyonu almasına fırsat tanıyan uygulama Windows ve Mac gibi tüm işletim sistemlerinde kullanılabilecek.

Programda, kişisel bilgilerin paylaşımı sınırlandırılabilecek, yabancılardan alınan mesajlar önlenilebilecek veya internette ge irilen zamana kısıtlama getirilebilecek.

Öte yandan aileler, ''Online Family'' hizmetinden ocuklarının kullandığı tüm bilgisayarlara ''Norton Safety Minder'' adlı programı yükleyerek yararlanabilecek.

Related posts

Leave a Comment