“Size özel” bir sosyal ağ!

"Size özel" bir sosyal ağ!

Tamamen özel bir sosyal ağ arayanlara!

Facebook'ta kendinizi güvende hissetmiyorsanız, işte "yüzde yüz size özel" bir alternatif…

Facebook gibi herkese a ık sosyal ağlar, sizde gizlilik endişeleri meydana getiriyorsa, sadece güvendiğiniz kişiler arasında özel bir ağ üzerinde alışan RetroShare adlı sosyal ağ se eneğini değerlendirebilirsiniz.

Bazı yönleriyle sanal özel ağlara (VPN) benzeyen RetroShare, kendisini "arkadaştan-arkadaşa" bağlantı sunan bir sosyal ağ olarak tanıtıyor. Windows, Linux, Mac OS X ve FreeBSD i in sunulan RetroShare'i ilk yüklediğinizde bir profil oluşturuyorsunuz. Ardından sizin i in bir sertifika oluşturuluyor ve bu sertifika, ağınıza dahil etmek istediğiniz, güvendiğiniz kişilere bağlanmakta kullanılıyor.

RetroShare ağında sadece birka arkadaşa sahip olmanız da mümkün, ancak AutoDiscovery işlevi sayesinde arkadaşlarınızın arkadaşlarını da tanıyabiliyorsunuz. Ancak sadece özellikle se tiğiniz kişiler ağınıza ekleniyor. Bağlantığınızda RetroShare ile şifreli olarak görşebiliyorsunuz. Hizmet, herhangi bir merkezi bulunmayan forum ve kanallar da sunuyor. Proje takımına göre herhangi bir veri bulutta, merkezi sunucuda veya ü üncü partide depolanmıyor ve kimse etkinliğinizi izleyemiyor.

Related posts

Leave a Comment