The Sims 3: Showtime İnceleme

The Sims 3: Showtime İnceleme

The Sims 3: Showtime İnceleme

2000 yılında ıkan, daha önce hi görmediğimiz tarzda bir oyundu The Sims. Tamamen farklı yapısı sebebiyle de ok büyük yankı uyandırmış, oğumuzun bilgisayarında kendine yer edinmişti. İlerleyen zamanlarda ikincisi ve ü üncüsü de piyasaya sürülen oyun, her seferinde kendinden bekleneni karşıladı. Electronic Arts ise bu "Yaşam simülasyonunun" başarısından memnun olmalı ki, serinin her par ası i in onlarca ek paket ıkardı.

Showtime'da bu ek paketlerden birisi. The Sims 3 i in yapılan bu eklentide Sim'imizi şöhret yolculuğuna ıkarıyoruz. Daha önceki ek paketlerde farklı farklı kariyerlere sahip olma şansımız vardı. Showtime'da ise şarkıcı, performans sanat ısı, DJ ve sihirbazlık gibi mesleklere soyunuyoruz. Showtime’ı yapısı gereğiyle önceki oyunlardan Late Night’ın devamı olarak nitelendirebiliriz.Spotlar üstünde, şov başlasın!Her seride olduğu gibi Sim’imizi yaratarak oyuna başlıyoruz. Bu pakette oyuna Starlight Shores adında yeni bir şehir de eklenmiş. Yeni 250 adetten fazla eşya, kıyafet vs… se eneğimizle birlikte hayatımızı kuruyoruz. Sıra meslek se imine geldiğinde ise yazımın başında belirttiğim gibi 4 farklı imkandan birini se ip, bu yolda kendimizi geliştiriyoruz. Sokakta iki ü kişiye yaptığımız gösterilerle başlayan işler, merdivenin basamaklarını tırmandık a bizi milyonların önüne ıkaracak boyuta gelebiliyor. Bu da Sims serilerinde sahne deneyimi yaşamamızı sağlıyor. Sahnedeki performansımızla izleyenleri büyüleyebiliyor, fakat tam tersi olarak onları hayal kırıklığına da uğratabiliyoruz. Bu tamamen sizin becerinize kalmış. Görsel a ıdan ana oyunun üzerine fazla bir ekstra katmayan Showtime, yine de şöhret dünyasının renklerini yansıttığı i in serinin diğer paketlerinden kendini farklı kılıyor.4 farklı meslek se imimiz olsa da, oyunun ana teması şarkıcılık üzerine yapılmış. Mesela ana mesleğimiz şarkıcılık olduğu halde gece kulüplerinde DJ’lik yaparak ya da dans ederek para kazanabiliyoruz. Her seride olduğu gibi önce evimize aksesuar olarak aldığımız eşyalarla (DJ Pick-up’ı, karaoke gibi) kendimizi geliştirip ustalaşıyoruz. Oyunun ana teması olan şarkıcılık i in, demomuzu kaydediyor ve mekan sahiplerine dinletiyoruz. Onlarda bizi beğenirlerse hemen kapıyorlar. Bu da serüvenimizin başlangıcı oluyor.

Şarkıcı olduğumuz zamanlarda dikkat eken bir diğer nokta ise turneler. Simport üzerindeki arkadaşlarınızın şehirlerine turnelere ıkabiliyorsunuz ve şehir dışı performanslarınızda normalden daha fazla yetenek puanı kazanıyorsunuz.

Sihirbazlıkta ise, sahnede yapacağımız büyüleri tek tek kendimizi belirliyor ve her seferinde daha büyük büyüler yapmaya alışıyoruz. Zira binlerce kişinin önünde parmak koparma hareketi yaparsanız hi bir şekilde mesleğinizde ilerleyemezsiniz. Bu işte dikkat eken özellik ise yanlış yapılan büyüler ardından gelen ölümler. Seyirciler arasından ağırdığınız herhangi birisini ikiye bölmeye alışırken onu öldürebiliyorsunuz. Tabi bu da mesleğinizde negatif etkiye sebep oluyor.Simport!Showtime’ın getirdiği en önemli yenilik Simport özelliği. Bunu Sims’in üzerine kurulu bir Facebook sistemi gibi düşünebiliriz. Arkadaşlarınızı ekleyip, oyundaki başarılarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı onlarla paylaşabilirsiniz. Daha önce hi bir seride olmayan ve ilk defa burada karşımıza ıkan Simport, büyük Sims hayranları i in bir hayli kullanışlı görünüyor. Simport üzerinden sağlanan bir diğer özellik ise “Achievements”. Bu da Simport’taki arkadaşlarınızla birlikte yarışmalara girebilmeyi sağlıyor. Yarışmaları kazandık a yeni eşyalar kazanıyorsunuz. 250 adetten fazla yeni eşyanın i inde sadece Achievement ile a ılan eşyalar da mevcut.Katy Perry, sen mi büyüksün ben mi?EA, Showtime’ı yayınlamadan bir süre önce Katy Perry ile anlaştığını duyurmuştu. Oyunumuzun yanında isterseniz alabileceğiniz bir de Katy Perry koleksiyon paketi var. Eklentide Katy Perry’e ait sahne dekorları, sa stilleri, kıyafetler ve eşyalar oyunumuza ekleniyor. Bu da Showtime’ın Katy Perry hayranlarının ka ırmaması gereken bir deneyim olmasını sağlıyor.The Sims 3: Showtime yine bizi eğlendirecek bir Sims oyunu. Sonu olarak bir eklenti olarak farklı bir serüven sunuyor. Eğer Sims 3’ü sevdiyseniz ve daha önceki ek paketlerini de oynadıysanız, Showtime’ı da oynamalısınız.

Related posts

Leave a Comment