Renaissance Heroes Özel Silah Türleri

Renaissance Heroes Özel Silah Türleri

renaissanceheroes

Özel Silahlar

Yavuz

Bu silahın adı I. Selim; Yavuz lakaplı Osmanlı padişahından gelmektedir.

Resim1(41).jpg

Yavuz özellikle kuşatmada işe yarar bir silahtır. Hranichi’nin bu dizaynı katapult ve güllenin birleştirilmiş halidir. Güllenin peşpeşe atışları yumruk etkisi gösterir ve düşmanları uzun mesafeden yok eder.

Özellikler

Resim1(42).jpg

Tayfun

Tayfun, kasırgalar, şiddetli rüzgarları, ilginç bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya’nın en olağanüstü hava olaylarından birisidir.

Resim1(43).jpg

Tayfun ateşleme esnasında arpacığı etkin kullanır. Arpacık atış sırasında hızla yuvaya çarpar. Bu da oyuncuyu yere bağlı kalmaktan kurtarıp, her yeri görebilmesine olanak sağlar.

Özellikler

Resim1(44).jpg

Sabaç

Böğürdelen Kalesi, Belgrad’ın batı bölümünde ve Sava Nehri üzerinde Osmanlı serhat kalesidir. 1470-71 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Anlamı “yandan vuran tabya”dır. Kalenin adına Osmanlı kaynaklarında “Sabaç” olarak da rastlanır.

Resim1(45).jpg

Sabaç Londra’daki Telles Atölyesi’nde dizayn edildi. Bu model Havan-R ‘ninkinden daha etkili bir hasar gücüne sahiptir. Hasar oranı yükseltilmiştir ama atış oranı biraz düşüktür.

Özellikler

Resim1(46).jpg

Gümüş Havan

Havan, ilk kuşatma savaşları görüldükten itibaren, yüzyıllar boyunca varolmuşlardır. İlk havan topu Fatih Sultan Mehmed tarafından İstanbul’un fethinde kullanılmıştır.

Resim1(47).jpg

Gümüş Havan demirden yapılmıştır ancak etrafında gümüş nakışlar bulunmaktadır. Bir simyager tarafından dizayn edilen bu silah güçlü bir patlamayla birlikte yüksek hasar bırakır.

Özellikler

Resim1(48).jpg

Havan-R

Havan, piyade birliklerinin kullandığı, üst açı grubu ile atış yapabilen, namlu ağzından elle tek tek doldurulan, bazı modellerinde mermi namlu içi dibindeki iğneye çarpar çarpmaz otomatik olarak ateşlenen, bazı modellerinde ise top ve obüslerdekine benzer ateşleme ipinin çekilmesiyle ateşlenen piyade birliklerinin ateş destek silahlarıdır.

Resim1(49).jpg

Tycho Brahe, “Havan”ın orijinal planlarını alarak hasar oranını ve menzilini yükseltti. En sonunda “Havan-R” ortaya çıkmış oldu.

Özellikler

Resim1(50).jpg

Related posts

Leave a Comment