Oyun devinin başı dertte mi?

Oyun devinin başı dertte mi?

sega

Oyun dünyasının efsanelerinden biri olan dev şirketten gelen haberler hi de iyi değil…

SEGA yıllardır oyun piyasasına şekil veren firmalardan bir tanesi. Uzunca bir süredir sayesinde tanıştığımız oyunların bir oğu da efsaneler listesine girmiş durumda.

Bu kadar harika oyunlara sahip bir firmanın ge en hafta sonu yaptığı yönetim kurulu toplantısıysa bütün bu güzelliklere korku düşürürcesine sonu landı. Toplantının hemen ardından firma olarak dönemin getirdiği zor şartlara uygun bir yolda ilerleyeceklerinin altını izen Sega, aynı zamanda şu sözlerle de durumun ciddiyetini belirtti; "Amerika ve Avrupa'daki oyun ve yazılım sektörünün gidişatına uyum sağlamak i in bazı önemli değişiklikler yapmayı uygun gördük."

Eğer bir Sonic bağımlısıysanız rahat bir nefes alabilirsiniz zira Sega'nın en popüler oyunu ve karakteri şimdilik kendisini bu kü ülmeden kurtardı. Firmadan yapılan diğer a ıklamalara göreyse, Football Manager, Total War ve Aliens serileri de kar getirdikleri sürece hayatlarına devam edebilecekler. Diğer taraftan hi bir şekilde isimleri telaffuz edilmeyen bazı oyunların ne yazık ki yapımının durdurulduğu toplantıdan ıkan diğer sonu lar arasında yer aldı.

Bir kısmı kenara atılan oyunların yanı sıra, Sega'nın aldığı yeniden yapılanma kararı sebebi ile Amerika ve Avrupa'da bulunan bazı ofislerini kapatarak ok daha ufak şirket noktaları a acak olmasıysa, oyun piyasasını üzen gelişmeler arasında…

Related posts

Leave a Comment