Office 15 hakkında 15 gerçek!

Office 15 hakkında 15 ger ek!

Office 15 hakkında bilinen 15 şey!

Microsoft'un yeni Office'i yakında geliyor! Peki ne getiriyor? Word, Excel ve diğerleri nasıl olacak.

Microsoft Office'in bir sonraki sürümünün bu senenin sonlarında yayınlanması bekleniyor. Office 15'de yer alacak yenilikleri kesin olarak bilmesek de ortaya ıkan veya Microsoft tarafından a ıklanan bir ok yenilik var. İşte Office 15 hakkında bilmeniz gerekenler.

1. İsmi Office 2012 veya 2013 olabilir: Office'in bir sonraki sürümü Microsoft tarafından "Office 15" olarak anılsa da, final sürümünün adı muhtemelen "Office 2012" olacak.

2. Teknik Önizleme sürümü: Microsoft, 30 Ocak'ta Office'in bir sonraki sürümünü "se ilmiş bir gruba" dağıttığını duyurmuştu. Bu grup, bir gizlilik anlaşması ile alışsa da 6 Mart'ta sızan bilgiler, beyaz boşlukların daha verimli kullanıldığı temiz bir arayüzü gözler önüne sermişti.

3. Office 15 sızmış olabilir mi: Yaklaşık bir yıl önce yeni Office'in ilk yapılarından bir tanesi internete sızmıştı. Ancak bu sürüm, en son ortaya ıkan Teknik Önizleme sürümü ile olduk a farklı. Moorea adlı ara dışında sızan bu ilk Office 15, hemen hemen Ofice 2010 ile aynı görünüyordu.

4. Tanıtım videosu: 9 Şubat'ta Windows 8'in ARM işlemcisi üzerinde geliştirilmesiyle ilgili yayınlanan bir videoda yeni Office'ten de ekran görüntüleri ortaya ıkmıştı.

5. Ribbon artık yok mu: ARM üzerinde Windows 8 videosunda Ribbon arayüzü görünmüyor. Ancak Ribbon'un kü ültülerek görünmez hale getirilmiş olma ihtimali de yüksek. İki durumda da Ribbon'un Office 2012 i in ok önemli bir satış unsuru olmayacağını anlıyoruz.

6. Dokunmatik dostu olacak: Microsoft, Office 2012 uygulamalarının dokunmatik ekranlarla kullanılabilecek arayüzlere sahip olacağını söylemişti. Bunun ardından bir "dokunmatik modu" düğmesi internete sızmıştı. Bu düğmeye basıldığında Ribbon arayüzü büyüyor ve dokunmatik ekranda kullanılması daha kolay bir hale geliyordu.

7. Metro mu olacak: ARM üzerinde Windows 8 videosuna bakacak olursak, Microsoft'un Office 2012'yi tamamen Metro arayüzüne taşımayacağını söyleyebiliriz.

8. Peki ya farklı bir sürümü: Office 2012'nin farklı, tamamen Metro arayüzüne sahip bir sürümünün olacağına dair söylentiler mevcut.

9. Bulut entegrasyonu: Office 2012 belgelerinizi bulut üzerine kaydedebilecek ve buluttan a abileceksiniz. Bu işlemler büyük ihtimalle SkyDrive'dan ger ekleştirilecek.

10. Daha az gü kullanacak: Microsoft, Office 2012'nin daha az bellek ve işlemci kaynakları kullanacağını söylemişti.

11. ARM üzerinde alışacak: Tabletlerde ve akıllı ceplerde kullanılan bir ok işlemci, Office 2012'yi alıştırabilecek.

12. Windows XP ile alışmayacak: IE9'u Windows XP'ye sunmayan Microsoft'un yeni Office'i XP'de kullanılabilir kılması beklenmiyor.

13. Kinect ile bağlanacak mı: Çılgınca bir söylenti olsa da Kinect'in Windows sürümünü ortaya ıkaran Microsoft'un, örneğin PowerPoint slaytları arasında Kinect ile ge iş yapmaya izin vermesi hayal ediliyor.

14. Herkese a ık beta: Bu yaz, muhtemelen Mayıs veya Haziran aylarında hepimiz Office 2012'yi deneme şansını elde edeceğiz.

15. Çıkış tarihi: Office 2012, yıl sonunda veya 2013'ün başlarında yayınlanacak.

Related posts

Leave a Comment