Nokia’dan bir bomba daha mı?

Nokia'dan bir bomba daha mı?

41 MP'lik kamerasıyla herkesi şaşırtan Nokia 808 PureView'dan sonra daha da "acayip" bir cep geliyor.

Nokia'nın 41MP kameralı cebi Nokia 808 PureView'i hatırlarsınız… Göz alıcı özelliklerine rağmen Sybmian Belle işletim sistemi kullandığı i in ölü doğacağı düşünülüyordu. Fakat bugün ortaya ıkan slayt görüntülerinde, Windows Phone ile alışacak büyük kamera sensörüne sahip, kavisli ekranlı bir akıllı cep ortaya ıktı.

IT168.com'un yayınladığı görsellerde, cihazın Lumia PureView olduğu görülebiliyor. Ayrıca cihazın özellikleri de slaytta yer alıyor: 4,3 in kavisli HD ekran, "isimsiz" ift- ekirdekli işlemci ve Adreno 320 GPU. İsimsiz işlemcinin, Qualcomm Snapdragon S4 yada 1.7GHz'e yükseltilmiş Qualcomm MSM8960 Pro olması büyük ihtimal.

Tabii ki cihazın 41 MP'lik kamera sensörü Carl Zeiss lensine sahip ve saniyede 30 kare 1080p video kaydı yapabiliyor. Resimlerden de görülebileceği gibi, telefonun kamera sensörü tıpkı 808 PureView'inki gibi ok büyük.

Bu alışılmışın dışındaki tasarıma sahip telefonun, Windows Phone "Apollo" güncellemesiyle beraber gelmesi bekleniyor. Yani resmi a ıklama i in biraz daha beklememiz gerekecek

Related posts

Leave a Comment