Nexuiz

Nexuiz2

Nexuiz

Nexuiz

Artan aksiyonYapımın i eriğinde artık aşina olduğumuz klasik oyun modları olan Team Deathmatch ve Capture the Flag yer alıyor. Ger i bir iki tane daha oyun modu olsaymış demeden edemedim. İsterseniz online olarak diğer oyuncularla kapışabilir ya da botlara karşı mücadele edebilirsiniz. Yaptıklarınız karşılığında madalya kazanıyor, liderlik sıralamasına giriyorsunuz.

Nexuiz hızlı bir oynanışa sahip. Oyunda aksiyon hızlı bi imde başlıyor ve sonu lanıyor. Bol kanlı atışmalar yaşanıyor, ama bunlar eğlenceli oluyor. Kalabalık ortamda komik karambol anlarına denk geldim. Silahlar klasik oyun mekaniği olarak etrafa dağıtılmış ki, bir ok silah var. Ama bir oğu Unreal Tournament veya Quake’ten tanıdık gelecektir.

Nexuiz’in en ilgin özelliği ise oynanışı değiştiren dinamik Mutator’leri. Bunların sayısı 100’ün üzerinde ve asıl eğlenceyi zaten Mutator’ler sağlıyor. Çeşitli Power-up’lar veren Mutator’ler sayesinde Jet-pack’e sahip olup u arak, düşmanlarımızı daha kolay şekilde avlayabiliyoruz. Büyük kafalar daha kolay bir şekilde rakiplerin görünmesi sağlıyor. Düşük yer ekimi sayesinde ortam daha da şenlenebiliyor. Dinamik Mutator’leri a ık ası oyunu daha eğlenceli hale getiriyor.

Nexuiz2

CryEngine 3'ün gücü adınaOyunun dikkat eken diğer bir noktası ise grafikleri. Kaplamalar ve modellemeler CryEngine 3 sayesinde genel olarak başarılı. Bazı noktalarda rakibin öldükten sonra kolunun duvar i ine girmesi gibi hatalarla karşılaştım. Ancak bunlar oynanışı etkileyen hatalar değil. Görsellik ve tasarımlar bana biraz Unreal Tournament’ı da anımsattı, ancak tasarımların Viktoria dönemi stilinde olması yine dikkat eken kısımlardan biri. Görsellik yanında sesler de hoşuma gitti.Nexuiz genel olarak eğlenceli zaman ge irten bir oyun. Yalnız şunu da belirteyim; yapımın X360 ve PC sürümlerini denedim. Halo, Battlefield, Call of Duty gibi serileri X360’ta multiplayer’da oynamama rağmen Nexuiz bana Gamepad ile biraz hızlı geldi. Bu yüzden PC sürümünü daha ok tuttum. Kolay ve eğlenceli oynanışı ile tercih edilebilir oyunlar arasında yer alan bir yapım.

Related posts

Leave a Comment