Monitör rengine katkı sağlayın!

Monitör rengine katkı sağlayın!

Monitör rengine katkı sağlayın!

Monitörünüzün renkleri ger ekten düzgün mü?

Monitörde gördüğünüz renkler cansız mı? Bu kü ük yazılımla tüm sorunlarınız ge mişte kalacak…

Pek ok bilgisayar kullanıcısı i in monitör her zaman en önemli bileşenlerden biridir. Ama ne yazık ki mağazalarda gördüğümüz renk ve görüntü kalitesini oğu kez aynı mağazadan alıp eve getirdiğimiz monitörlerde yakalayamıyoruz. Bunun sebebi ise mağazalardaki monitörlerin renk kalibrasyonunun profesyonel seviyede ger ekleştirilmesi. Peki aynı kaliteyi evde yakalamak mümkün değil mi? Veya bunu yapmak i in bu konuda uzman olmak şart mı? Calibrize 2.0 adlı ufak ve ücretsiz bir yazılım sayesinde bu konuda herhangi bir uzmanlığa ihtiya duymadan aynı kaliteyi evinizde de sağlayabilirsiniz.

Programı kurduktan sonra ü basit adımda monitörünüzü hi olmadığı kadar iyi hale getirebilirsiniz. İlk adımda monitörünüzün parlaklığını önce en üst seviyeye ıkartmanız gerekiyor. Ardından ekranda göreceğiniz karanlık zemindeki dairenin neredeyse görünmeyecek hale gelene kadar parlaklığı yavaş yavaş düşürün ve bu esnada beyaz zemindeki dairenin gözden kaybolmayacağına emin olun.

İkinci adımda renkli zeminler üzerindeki dairelerin altındaki ubuklar yardımıyla, dairelerin mümkün olduğu kadar zemin ile uyuşmasını sağlayın. Daireler zeminin i erisinde ne kadar kaybolursa o kadar iyi bir nokta yakaladınız demektir. Ü üncü adım da ise tek yapmanız gereken bu yeni ayarlarınızı kaydetmek. Bundan sonra artık renk kalibrasyonu tamamlanmış monitörünüzün keyfini sürebilirsiniz.

Calibrize 2.0'ı şu adresten indirebilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment