Microsoft Türkiye İzmirli Şirketlere ‘Rekabet için Teknoloji’ Dedi

Microsoft Türkiye İzmirli Şirketlere ‘Rekabet için Teknoloji’ Dedi

Microsoft Türkiye İzmirli Şirketlere ‘Rekabet i in Teknoloji’ Dedi

Microsoft Türkiye yöneticileri ve İzmir Ticaret Odası üyeleri bir araya geldi.

Microsoft Türkiye, büyümekte olan şirketlere bilişim teknolojileri ile uluslararası alanda rekabet gü lerini artırabilmesi i in ülke genelinde “Gelecekle Buluşma” seminerleri düzenliyor. İhracat rakamları a ısından ülkemizin önemli bir liman şehri olan İzmir’de düzenlenen bu seminerde, İzmir Ticaret Odası üyelerine rekabette yeni ve önde olmaları i in bilişim teknolojilerinin önemi ve en verimli nasıl kullanmaları gerektiği anlatıldı. A ılışını Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundak ı’nın yaptığı seminer, bölge ekonomosinin gelişimi i in de önemli bir fırsat oldu.

Bilgi teknolojileri alanında günümüzde yaşanan yeni gelişmeler ve önümüzdeki dönemde karşımıza ıkacaklar konusunda görüşlerin paylaşıldığı seminerde, bu teknolojilerin şirketlere sağladığı katma değere ilişkin bilgiler verildi. Büyümekte olan şirket sahiplerine teknolojinin, firmalarını yönetmelerinde kendilerine nasıl yardımcı olabileceğinin örneklerle anlatıldığı etkinlikte, teknolojinin rekabet alanında sunduğu avantajların da altı izildi. İhracat a ısından Türkiye ekonomisinde büyük bir yere sahip olan İzmir’deki şirketlerin özellikle uluslararası pazarlarda rekabet gü lerini koruyabilmeleri i in rakiplerinin kullandığı teknolojilere yatırım yapmaları gerektiği görüşüldü. Gelişen ve büyüyen ülkelerdeki bilişim yatırımlarına dikkat ekilen seminerde, verimlilik ve kârlılık artışı i in bilişimin önemi vurgulandı. Yasal olmayan yazılım kullanımının yaratacağı güvenlik a ığı ile şirketlere vereceği zararlar konusunda bilgilendirmelerin yapıldığı seminerde korsan yazılımın ülke ve yerel ekonomilere verdiği zarara da dikkat ekildi. Yasal olmayan yazılımlar kullanıldığı zaman istenen performansın alınamadığı ve önemli şirket bilgilerinin her an iyi niyetli olmayan kişilerin eline ge ebileceği ya da kurumsal hafızanın yok olabileceği paylaşıldı.

Seminerin a ılışında konuşma yapan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundak ı, “Microsoft Türkiye olarak büyümeyi hedefleyen şirketlerimize bilişim teknolojileri alanında ihtiya duydukları bilgi ve danışmanlık hizmetlerini sunmaya devam ediyoruz. “Gelecekle Buluşma” seminerlerimiz kapsamında faaliyet gösterdikleri şehirlerde ziyaret ettiğimiz şirketlerimize bilgi teknolojileri alanında gerekli olan bilgi ve donanımı kazandırmayı ama lıyoruz. Sanayisi, limanı, serbest bölgesi ve ticareti ile Türkiye i in önemli bir model olan İzmir’deki büyümeyi hedefleyen şirketlerimiz ile bir arada olmaktan dolayı ok mutluyuz. Son yıllarda gösterdiği performans ile dünyanın en hızlı büyüyen 4. metropolü olan İzmir’in ekonomisini daha da yukarılara taşıyacak olan şirketlerimizin rekabet avantajı yakalamaları i in var gücümüzle destek olacağız. Özellikle ihtiya larını tespit etmek, sürdürülebilirliklerini sağlamak ve bu konuda danışmanlık hizmeti sunmak i in hep yanlarında olacağız. İzmir’in bilişim teknolojileri ile yeni ve önde olması i in Microsoft Türkiye olarak hem kurumlara hem KOBİ’lere özel proje ve programlarımıza da devam edeceğiz ” dedi.

İzmirli girişimci gen leri bir süre önce hayata ge irilmiş olan online yazılım eğitim portalı A ık Akademi’ye kayıt olmaları i in davet eden Münir Kundak ı, binlerce gence ev sahipliği yapan İzmir’den uygulama geliştirme konusunda dünya apında başarı elde edebilecek girişimcilerin ıkacağına inandığını belirtti.

Çalışan üretkenliğini artıran birlikte alışma ve yeni iletişim teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlikte şirketlerin müşterilerini daha iyi anlamak, daha uygun ürün ve hizmetler sunmak i in kullanabileceği yeniliklerden de bahsedildi. “Gelecekle Buluşma” seminerinde ayrıca İzmirli ihracat ılara ABD’de ıkan yeni haksız rekabeti önleme yasası UCA’nın getirdiği yükümlülükler hakkında da bilgi verildi.

Related posts

Leave a Comment