Max Payne – iOS İnceleme

Max Payne – iOS İnceleme

Remedy tarafından geliştirilen Max Payne’in yapım hikayesi ertelemelerle dolu. Ancak oyun sonunda 2001’in Temmuz ayında kullanıcılarla buluştu. Gerek grafikleri, gerek hikayesi ve en önemlisi oyun dünyasına kazandırdığı Bullet Time mekaniği ile klasikler arasındaki yerini aldı. Şu anda ise yeni bir macera ile Max aramıza geri dönüyor. Rockstar Games, Max Payne 3 üstünde alışırken ilk oyunu iOS platformu i in satışa ıkardı.

Yıllar sonra

10 yıllık bir aradan sonra geri dönen Max, klasik sinematik a ılışı ile başlıyor. Bundan sonrasında ise yine bildiğimiz menüsü karşımıza geliyor. Menüde yeni oyun, eğitim bölümü, hileler, ayarlar gibi klasik başlıklar yanında Rockstar Social Club ve dokunmatik ekran ayarları yer alıyor. Dokunmatik ekran ayarlarından kontrollerin büyüklüğünü, nerede durması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bu sizin nasıl rahat oynayabileceğinize bağlı. Social Club’tan ise oyunla ilgili istatistiklere, profilinize ulaşıyorsunuz. Ayrıca Max Payne 3 başlığı var ki, buradan ü üncü yapımla ilgili materyallere ulaşabilirsiniz.

Yapımın müziği ve grafikleriyle birlikte bir anda nostalji rüzgarına kapılabilirsiniz. Oyun grafiksel a ıdan pek değişmemiş, ancak bazı düzeltmeler de var. Yine de ilk gördüğümüz klasik Max Payne görselliği duruyor. Hatta bir ok mobil oyundan daha iyi grafiklere sahip. Akıcı Frame Rate var. Tabii ki iOS’a gelen Max Payne’in asıl merak edilen noktası kontrolleri. En başlarda kontroller biraz zor gelebiliyor. Ancak insan biraz oynadıktan sonra ise kontrollere alışıyor. Bullet Time modunda ve bazı zamanlar, farenin esnekliğinde nişan alıp ateş etmek gibi bir durum yok. Ama buna rağmen kontroller alıştıktan sonra, kolay. Zaten tavsiyem en başta oyuna girin ve kontrollere bakın. Daha sonra ayarlardan nasıl rahat edecekseniz, ona göre düğmelerin büyüklüğünü ve nerede duracaklarını kendinize göre belirleyin.

Mobil hikaye biter

Orijinal oyun bir ok a ıdan başarılı bir yapımdı. Aynısı oyunun mobil sürümü i in de ge erli. Sesler ve müzikler gümbür gümbür. Hikaye anlatımı ise yine bildiğimiz izgi roman havasında. Sonu olarak Max Payne’in iOS sürümü hoşuma gitti. 2,99 dolarlık cüzi bir fiyata da sahip. Oyun Android i in 26 Nisan'da ıkacak.

Related posts

Leave a Comment