Mass Effect 3 – From Ashes DLC İnceleme

Mass Effect 3 – From Ashes DLC İnceleme

Mass Effect 3, satışlarda ve incelemelerde başarılı olmasına rağmen, skandallara da imza attı. Oyunun sonu yüzüne fanlar tepki gösterdi ve finalin değiştirilmesi istendi. Diğer yandan BioWare, önceki oyunlarda suratını görmediğimiz Tali’nin yüzü i in Getty Images adlı fotoğraf sitesindeki bir resmi kullanması nedeniyle tepki ekti.

Tartışılan diğer bir konu ise From Ashes DLC’si oldu. İlk gün eklentisi i in gösterilen tepkinin sebebi olaraksa, oyunun diskinin i inde From Ashes'ın dosyaları bulunmasına rağmen, hala internet üzerinden indirmek zorunda olmaları olarak gösterildi. Ancak yapımcı Mike Gamble gerekli a ıklamayı yaparak, son noktayı koymuş oldu.

Eden Prime’a geri dönüş!

Kullanıcıların beğenisine sunulan From Ashes, Cerberus’un Eden Prime’a saldırmasını ele alıyor. Bunu ise kişisel terminalimize gelen mail ile öğreniyoruz. DLC i eriğinde bizlere Prothean ırkının kurtulan üyesi Javik karakterini, Particle silahını, tüm ekip üyeleri i in alternatif zırh ve yeni Eden Prime görevini sunuyor. Tabii ki eklenti ile ilk dikkat eken kısım Javik. Bu karakter diğer karakterler gibi iki silah sınıfı kullanabiliyor, bunlar: Assault ve Heavy Pistol. Gü olaraksa Vengeful Ancient, Slam, Dark Channel, Lift Grenade ve Pull’a sahip. Vengeful Ancient; kalkan, sağlık, hasar verme, Biotic’ler i in bonus sağlıyor. Dark Channel da düşmanları haklamak i in gü lü bir Biotic. A ık ası Javik ekipte vazge emeyeceğim bir karakter oldu. Özellikle Biotic gü leri ile iş bitirici oluyor.Particle silahı ise Assault sınıfına dahil. Javik gibi oyuna etki eden bir faktör. Ağırlık olarak biraz fazla olsa da, mermi kapasitesi en yüksek tüfeklerden biri. Hasar oranı az gibi dursa da, ateş ettiğinde kendiniz de görürsünüz, düşmanlar kolay lokma oluyor. Zaten elinize ge tiği gibi en ok kullanacağınız silahlardan biri oluyor. Ayrıca Thermal Clip’e ihtiyacı yok. Kendi kendine kısa bir zaman i inde yeniden doluyor. Bu da artı kısımlarından biri. Hasar oranını arttıran gü lerle birlikte a ık ası rakipler iyice dağılıyor.Son noktaFrom Ashes’ta, Cerberus’un, oyunda rastladığımız sınıflarıyla kapışıyoruz. A ık ası Mass Effect 3’ün genel olarak diğer görevlerindeki gibi sınırlı bir oyun alanı sunan From Ashes, ortalama 1 saatlik oynanış süresi sunuyor ki, bu oynanış süresi aslında değişebilir. Hatta 1 saatten daha az sürede bile bitirebilirsiniz. Javik ile yeni diyaloglar, bazı detayları da ortaya koyuyor. 600 MB üzerinde bir boyuta sahip olan From Ashes, Prothean karakteri Javik ve Particle silahı ile ilgi ekse de, daha sonra da alınabilecek bir DLC. Şahsen indirime girdiğinde almanızı daha ok tavsiye ederim.

Related posts

Leave a Comment