League of Legends 4.18 Yama Notları

lol 4. 18 yama notları

Merhaba Sihirdarlar,

4.18 Yamasına hoş geldiniz! Yeni yamamızda çok fazla dengeleme değişikliği bulunmuyor belki ama, 4.18 bugüne kadar yaptığımız en geniş kapsamlı şampiyon güncellemelerinden birisininçıkışına tanık oluyor: Ölü Dev Sion. Güncellemenin tüm detayları için şampiyon duyuru sayfasına göz atmayı ihmal etmeyin. Olmadı çıktığı zaman oyuna girip birinci elden deneyebilirsiniz! Lakin rica ediyoruz; hem kendi akıl sağlığınız, hem de takım arkadaşlarınızın akıl sağlığı için dereceli sıraya yeni Sion’la girmeden normal bir iki oyunla neler değişmiş iyice bir görün. İçimden bir ses çoğunuzun bunu dinlemeyeceğini söylüyor ama olsun, ben diyeceğimi dedim.

4.18 ile birlikte ayrıca gelenler; Azir için giderilen bir yığın hata (kusura bakmayın!), birGANGPLANK DENGELEMESİ!?, Pando Media Booster’ın kaldırılması, Sinyal sesi için ayrı bir ayar (bakın yeni ses teknolojimiz ile neler yapabiliyoruz!) ve dev şampiyon doku güncellemesi harekatının ikinci kısmı! Kore’de devam eden Dünya Şampiyonası ve League of Legends’ın rekabete dayalı mekaniklerinin geleceği, gündemimizi meşgul etmeye devam ediyor. Bu yama için geniş çaplı bir bakım/onarım güncellemesi desek çok da yanlış olmaz. Daha sonradan çok daha büyük şeylerle karşınızda olacağız mutlaka, bizi izlemeye devam edin!

Not: Önceki yamalarda da belirttiğimiz durum devam ediyor. Neden bu yama normalden daha büyük diye soracak olursanız, güncellenen Sihirdar Vadisi’nin işi biten kısımlarını taksit taksit göndermeye devam ediyoruz. Tekrar hatırlatalım, bu sadece dosya indirme yükünü dengeli bir şekilde paylaştırmak için, güncelleme henüz oynanamıyor. Tamamlandığında görkemli açılışı yapacağız.

Şampiyonlar

Sion

Ölü Dev Sion, 4.18 yamasının yayınlanması ile çıkmış olacak! Oynanış hakkında detayları görmek için duyurusuna, geliştirme süreci hakkında bilgi almak için geliştirici blogu yazısına ve de hikâyesini öğrenmek içintanıtım sayfasına göz atmanızı öneririz.

Akali

Akali perdeye büründüğünde artık ilave direnç ve zırh kazanmayacak, onun yerine görünmez olduğunda kayda değer bir hareket hızı artışı elde edecek.

Akali, öne geçtiği anlarda Alacakaranlık Perdesi’nden gelen fazladan direnç ve zırh sayesinde anlamlı zayıflıklarını tamamen savuşturarak avantajlı hale gelebilen şampiyonlardan biri. İyi beslenmiş bir Akali, eninde sonunda dayakçı bir suikastçı olup çıkıyor ve Alacakaranlık Perdesi ile çatışmalara rahatlıkla atlayıverip, hasarı tankladıktan sonra kırılgan rakipleri tepelemeye devam edebiliyor. Savunma mekaniklerini tamamen kaldırmak yerine, Akali’nin yeteneklerini daha ninjamsı şeylere odaklamak istedik ve sinsilik ile çevikliğe daha fazla odaklandık. Bu sayede, fırsatçı suikastlara verilen ağırlığı bozmadan Akali için kullanılabilecek karşı hamleleri (görünmezken açığa çıkarıp, karambole almak gibi) sağlamlaştırma ve ona temasına daha uygun mekanikler verme fırsatı bulduk. Peşinen itiraf edelim: bu değişikliğin amacı Akali’yi genel olarak zayıflatmaktı, ama diğer yandan Akali oyuncularının yeni mekanik ile şık hamleler gerçekleştirmeye daha fazla odaklanacağını umuyoruz.

W – Alacakaranlık Perdesi

YENİŞİMDİ DAHA FAZLA NİNJALIAlacakaranlık Perdesi artık Akali görünmez olduğunda +%20/40/60/80/100 hareket hızı veriyor, bu avantaj 1 saniye içerisinde hızla azalarak bitiyor
KALDIRILDIKARŞI KOYMA BOŞUNAAkali, artık Alacakaranlık Perdesi’ne girdiğinde ilave zırh ve büyü direnci kazanmıyor

Anivia

Uçan kuşlar, martılar…

Anivia’ya yeni başlayacak oyunculara fazladan sevgi göstermenin uygun olacağını düşündük. Böylece Vadi’nin en fiyakalı hatunlarından olan Anivia’nın nasıl kullanılacağını daha açık ve net bir şekilde görebilirler.

Q – Buz Kütlesi

YENİSERSEMLETME GÖSTERGESİBuz Kütlesi’nin artık sersemletme menzilini belirten bir kullanım göstergesi var
YENİSERSEMLETME ANLAŞILIRLIĞIBuz Kütlesi’nin parçacık efektinde artık sersemletme menzilini gösteren, buzlu bir bulut var (yalnızca Anivia’yı oynayanlar bunu görebilir)

Azir

Bir sürü hata giderildi. Ayrıca Azir’in taban saldırı gücü ve saldırı hızına dengeleme yapıldı.

Yeni çıkacak bir şampiyonun gücünü ayarlamak, bilindiği üzere hayli zor bir iş. Oyuncuların öğrenme eğrileri, oyunun genel atmosferi gibi şeylerin hesaba katılması bir yana, Azir özelinde böyle bir şampiyonun yetenekleri kodlanırken milyonlarca farklı oyunda (ve oyun etkileşiminde) ortaya çıkabilecekleri hesaplamak gerekiyor. Yukarıda anlatılanların her biri aynı şekilde söz konusu şampiyona yardımcı olmak (veya törpülemek) için atılacak adımlarda da etkili. Azir’e bakınca, koridor aşamasında ona destek olabilecek ufak çaplı bazı değişiklikler yapabileceğimizi gördük, ama daha büyük işlere kalkışmadan önce bu yamada giderilen hatalardan sonra neler olacağını gözlemlemek istiyoruz.

Genel

TABAN SALDIRI GÜCÜ43 47
TABAN SALDIRI HIZI0,556 0,600

Pasif – Shurima’nın Mirası

İKİ AZIR Mİ!?İki ayrı Azir’in, aynı interaktif simgeyi kullanarak Güneş Kursu çağırabilmesine neden olan bir hata giderildi
YOK SANA GÜNEŞDiğer oyuncuların yetenekler ile (ör. Lee Sin’in Koruma Güdüsü) Güneş Kursu’nun interaktif simgesini hedef alabilmelerine veya üzerine tıklayabileceklerini söyleyip, sonra tıklayamayınca üzülmelerine neden olan bir hata giderildi
TAKTİK TIKLAMAİnteraktif Güneş Kursu simgelerinin tıklanabilir alan boyutunu %20 küçülttük

Q – Kumların Fatihi

İŞTEN KAYTARANLARÇatışma dışı askerlerin, Kumların Fatihi ile saldırı menzili içine hareket ettirildiğinde saldırıya geçmelerine engel olan ve 0 hasarlı saldırılara neden olan bir hata giderildi
FATİHİN ASLANLARIAzir’in kumdan askerlerinin bir milimetre farkla duvarlardan geçememelerine neden olan bir hata giderildi

W – İleri!

BAYAĞI ÖNEMLİ GÜÇLENDİRME DÜZELTMESİBirden fazla askerin, birden fazla hedefe saldırması halinde bazı durumlarda askerlerin azalarak hasar verme etkisini yanlış uygulamasına neden olan bir hata giderildi. Tekrar ediyoruz: bu oldukça büyük bir “güçlendirme” düzeltmesi.
DANS ET KUDUR ŞİMDİDans etmenin, Azir’in kumdan askerlerinin normal saldırılarını bozan bir hata giderildi

E – Kayan Kumlar

YENİGÖTÜR BENİ GİTTİĞİN YEREAzir, Kumların Fatihi ile hareket etmekte olan bir askerin üstünde Kayan Kumlar kullandığında artık o askere katılarak büyülü bir yolculuğa adım atacak
BUNLAR HEP BİRBİRİNE BENZİYORAzir’in belli bazı durumlarda doğru askere geçiş yapamamasına neden olan bir hata giderildi
HAYDİ GİDELİMW’ya bastıktan hemen sonra E’ye basıldığında bazen hareket etmeyi engelleyen bir hata giderildi. Artık rahat rahat W+E kombosu (veya W+Q+E şeklinde daha da kralını) yapabilirsiniz!

R – İmparatorluk Muhafızları

BİRAZ KARIŞIKİmparatorluk Muhafızları’nda görülen pek çok hata giderildi. Bu yetenek artık:

 • Birden fazla defa hasar vermeyecek
 • Hedefleri birden fazla defa savurmayacak
 • Hedefleri duvara zımbalamayacak
 • Hedefleri duvarların arkasına kadar savurabilecek
 • Odaklanmaları engellemeyecek
 • Büyü kalkanlarını kırıp, üstüne bir de rakipleri geri savurmayacak
 • Ve daha fazlası!

Hata Farkındalığı

YAKINDAOyunda Azir’in Güneş Kursu’nun hasar değerinin artmasını engelleyen bir hata bulunduğunun farkındayız. Bu hatayı 4.19 yaması ile gidereceğiz.

Ezreal

Birtakım Ezreal dengelemeleri.

Bkz. Yukarı. Çağdaş League of Legends karşılaşmalarına ayak uydurabilsin diye Ez’e fazladan sevgi göstermeye çalışıyoruz.

Pasif – Büyü Gücü Yükselişi

GÜÇLENDİRME SÜRESİ5 saniye 6 saniye

Q – Gizemli Atış

NOT: Bu değişiklik hâlihazırda devreye girdi, ama oyun içi ipucu henüz güncellenemedi. En kısa sürede onun da çaresine bakacağız. Teşekkürler!

TOPLAM SALDIRI GÜCÜ ORANI1,0 1,1

Gangplank

Top Sırası artık insanların kafasına rastgele gülle düşürmek yerine, etki alanı içerisindeki herkese dalgalar halinde tam hasar veriyor.

Doğru konuşalım: bu değişiklik uzun vadede Gangplank’e çok fazla bir katkı sunmuyor, bunu daha ziyade GP’nin oyun tarzını kökünden sarsmadan yapabileceğimiz bağımsız bir değişiklik olarak tutarlılık amacıyla yaptık.

R – Top Sırası

KOCA TOPLA HEDEF ALMAK ZOR OLUYORTop gülleleri artık etki alanının bütününe dalgalar halinde saniye başı hasar verecek şekilde düşüyor. Top güllelerinin her biri için ayrı hasar alanı yok artık.
BEKLEME SÜRESİ120/115/110 saniye 125/110/95 saniye

Kha’Zix

W’nun hasarı azaldı, özellikle de yüksek kademelerde. Bir de şöyle oturup, Kha’Zix hakkında konuşmak istedik biraz.

Doğrusu, Kha’Zix dengelemesi oldukça zor bir arkadaş çıktı, değişikliğe olan yaklaşımımızdan bahsetmek istiyoruz burada. Tek bir değişiklik için iki saat Kha’Zix açıklaması okumak istemiyorum diyorsanız, atlayabilirsiniz. UYARI: Bu açıklama bir hayli çetrefilli olacak!

Neyse. Kha’Zix bir kez daha seçimlerde öne çıkan bir suikastçı olarak refaha ermenin yolunu buldu, ama bir şampiyonun çok seviliyor olması otomatik olarak onun zayıflatılması gerektiği anlamına gelmez. Yüksek seviyeli / rekabete dayalı oyunlarda bir şampiyon oyuncuların gözdesi olursa, biz o şampiyonun rekabetçi oyuncuların değer verdiği belli başlı özelliklere dair belirtiler gösterdiğini düşünürüz: güç, genel etkinlik vegüvenilirlik. Bunun neticesinde de gözümüz rekabetçi arenada sevilen şampiyonların üzerinde olur. Ancak bu noktada ilk hedefimiz; acaba yalnızca güncel metada güçlü stratejik seçimlerden mi ibaretler, yoksa gerçekten de benzer başka şampiyonlara kıyasla tarafsız bir bakış açısıyla daha iyi (veya daha güvenilir) mi kalıyorlar, bunu anlamaktır.

Kha’Zix’e bakacak olursak, Q’su hedeflere suikast düzenlemenin başlıca yolu olarak tasarlanmıştı ve oyun sağlığı / şampiyon kimliği nedenleri bakımından bu ilişkinin korunması önem taşıyor. Ancak, şu sıralar Kha’nın ilk geliştirdiği (ve kademesini sonuna kadar yükselttiği) yeteneği W’su. Buna karşın bütün suikastçımsı şeyleri yapabilmeyi umuyor (yani, asıl katletme aracı olması gereken şeyi geliştirmeden veya ona yatırım yapmadan). İlk olarak W’yu geliştirip / azami kademeye çıkarmayı tercih eden oyuncularla bir sıkıntımız yok, ancak bunun karşılığındaanlamlı bir götürüsü de olmalı, mesela işlevsellik / dürtme avantajı kazanırken saldırıya dönük daha az tehdit oluşturmalı. Ne yazık ki şu an durum böyle değil, zira Kha’Zix’i hem oldukça etkili bir suikastçı olarak hem de gelişmiş W’dan gelen fazla işlevselliği kullanırken görüyoruz.

Tüm bunlardan çıkarabileceğimiz iki şey var: a.) Gelişmiş W’nun işlevselliği ve gücü, Kha’Zix’in taban yetenek seti ile birleşince fazla güvenilir hale geliyor. Bu sayede işlevselliğini en üst seviyeye çıkarıp, pek çok avantaj elde ederken aynı anda fazla tehdit oluşturan bir suikastçı olabiliyor, ya da b.) Kha’Zix’in gelişmiş Q’su, oyunda başlıca mekanik olarak kullanılamayacak kadar zayıf ve bu yüzden istemediği halde oyuna ayak uydurabilmek için W’sunu azami kademeye çıkarmak / geliştirmek zorunda kalıyor. İlk şıkkın geçerliliğinin daha fazla olduğundan şüpheleniyoruz (yaptığımız değişiklik de bu yönde oldu).

Bir şampiyon, gücün ve güvenilirliğin en önemli özellikler sayıldığı çekişmeli karşılaşmalarda sıklıkla tercih ediliyorken onun “çok zayıf” olduğunu söylemek biraz zor. Son olarak: Kha’Zix’in oyun mekaniklerinin genel olarak sağlıklı göründüğünü düşünüyoruz. Bu yüzden zayıflatma veya güçlendirme şeklinde büyük bir değişiklik yapmayı planlamıyoruz. Yalnızca Kha’Zix’e bakarken neler gördüğümüzü paylaşmak istedik.

W – Hiçlik Dikenleri

HASAR75/115/155/195/235 80/110/140/170/200

Lucian

Arada sırada aman veren takip. Amansız Takip’i üçüncü kez talihsiz bir laf esprisine kurban etmiş olduk ve şimdilik bu konuda özür dilemeyi düşünmüyoruz.

Lucian’ı 4.12 yamasında yeniden dengelediğimizde aslında onun koridor tutma aşamasında çok zayıf kalacağından endişe ediyorduk (yaa) ve ayak uydurabilsin diye telafi edecek güçlendirmeler yapmıştık. Lakin, o günden bu yana Lucian resmen bir koridor ağası olup çıktı, üstelik oyun sonları için de sağlam avantajlara erişimi var. Bu yama ile yaptığımız değişikliklerden sonra koridorda agresifleşmeden önce iki defa düşünmesi gerekecek.

E – Amansız Takip

BEDEL0 mana 40/30/20/10/0 mana

Nunu

MUTLAK ANLAŞILIRLIK!

MUTLAK ANLAŞILIRLIK!

R – Mutlak Sıfır

MUTLAK ANLAŞILIRLIKMutlak Sıfır’ın ipucunda artık yeteneğin vereceği asgari hasar gösteriliyor

Talon

Hala değiştirmedik ismini. Belki başka bir yamada. Ayak delen?

E – Boğazkesen

PARDONBoğazkesen artık düzgün bir şekilde asist veriyor

Tristana

Seri Ateş’in güçlendirmesi daha kısa sürüyor, ama oyun sonlarına doğru daha etkili. Tristana’nın seviye başına kazandığı saldırı hızı azaltıldı.

4.17’de söylediklerimizi biraz tekrar etmiş gibi oluyoruz, kusura bakmayın. Tristana’nın zayıf kaldığı süreyi arttırmanın yollarını arıyoruz. Bir tekrar daha: yapılan değişiklikler bizi hedefe tam anlamıyla götürmeyecek olsa bile, Tristana’yı hasar vermek için Seri Ateş’e daha bağımlı hale getirerek ona karşı çatışma başlatma veya bitirme için daha belirgin fırsat aralıkları sunmuş olduk.

Genel

SEVİYE BAŞINA SALDIRI HIZIseviye başına +4% seviye başına +%2,5

Q – Seri Ateş

SÜRESİ7 saniye 5 saniye
İLAVE SALDIRI HIZIArtık %30/45/60/75/90 saldırı hızı %30/50/70/90/110 saldırı hızı veriyor

Viktor

İHTİŞAMLI HATA GİDERMELERİ!

Q – Güç Aktarımı

ÜZGÜNÜZ SG VIKTORDeşarj’dan gelen ilave büyü hasarı bundan böyle kritik vuruş yapamayacak
GİDERİLEN HATAViktor’un kalkanı küçük miktarlarda hasar aldığında da olması gerektiği gibi kırılabilecek

Wukong

E – Bulut Saldırısı

WUJU STİLİ?Bulut Saldırısı, hedef alınabilir ancak Savaş Sisi nedeniyle görünmez olan hedefleri ikincil hedef olarak alamıyor artık

Yasuo

Yasuo’nun taban can değeri ile hareket hızı azaltıldı. Hatırlar mısınız, hani bir değişikliğin özetini okumanın değişikliğin kendisini okumaktan daha uzun sürmesinden bahsetmiştik?

Yasuo, bir hiper taşıyıcı kılıç üstadı olarak oyun sonu potansiyeline ulaşmadan evvel, oyun başlarında rakiplerinin faydalanabileceği dezavantajlara sahip olmalı. Şu an için durum pek öyle değil, zira Yasuo elverişsiz eşleşmelerde dahi oyun başlarında bir hayli güçlü kalmakla birlikte, oyun sonlarına doğru sağlam artışlara sahip. Bu yamada yapılan değişiklikler, bilhassa Yasuo’nun oyun başı zayıflıklarını öne çıkarma amacı taşıyor. Mesela pasifi etkin değilse artık kırılgan olacak veya daha önemlisi, ittirdiğinde geri çekilmek üzere atılacağı minyonlar yoksa baskınlara karşı daha savunmasız olacak. Yasuo bu değişikliklerden sonra ne hale gelecek yakından takip edeceğiz. Oyun başlarında sahip olacağı zayıflığın, oyun sonlarındaki güvenilirliği üzerinde mutlaka bir etkisi olacaktır.

Genel

TABAN CAN DEĞERİ512 462
TABAN HAREKET HIZI350 340

Toplu Doku Güncellemesi (2. Kısım)

Oyunun eskiyen karakter dokularını kapsamlı olarak elden geçirmeye devam ediyoruz. Hedefimiz, emektar dostlarımızla daha sonradan çıkan şampiyonlar arasında kalite farkı olmadığından ve Vadi’nin tarzı ile renk paleti geliştikçe şampiyonların da bundan faydalanıp, çevrelerine uyum sağladıklarından emin olmak.

DOKULARAşağıda listelenen şampiyon ve kostümlerin dokuları güncellendi:

Blitzcrank

 • Temel, Pata Küte, Ben de İnsanım Blitzcrank, Kaleci, Piltover’lı, Paslı

Brand

 • Temel, Kıyamet Ateşi, Buz Alevi, Vandal

Evelynn

 • Temel, Maskeli, Gölge, Tangocu

Graves

 • Kiralık Katil

Nocturne

 • Temel, Donmuş, Lanetli, Yağmacı, Hiçlik’in Dehşeti

Olaf

 • Temel, Brolaf, Tek Balta, Buzul

Yenilenen Açılış Görselleri

Daha önceden de bahsetmiş olduğumuz üzere, açılış görseli ekibimiz eskilerden kalma ana açılış görsellerini güncelleme işiyle meşgul bir süredir. Bu yamada bir kısmı daha yenilendi!

AÇILIŞ GÖRSELİAşağıdaki listelenen şampiyonların ana açılış görselleri güncellendi (görsellerin tam hali için portrelerin üstüne tıklayın!):

Cho’Gath

Kog’Maw

Lee Sin

Eşyalar

Randuin’in Alâmeti

UYARI: Bir hata sebebiyle bu değişiklik şimdilik devrede değil (ipucu şimdilik yanlış, hala %10 aslında). İlk fırsatta bunu düzelteceğiz ve yama notlarını güncelleyeceğiz. Kusura bakmayın!


Oyun ortalarından oyun sonlarına kadar etrafta kol gezen hiper taşıyıcı nişancılara karşı Randuin’in Alâmeti’ni bir miktar güçlendiriyoruz, böylece tankımsı arkadaşların karşı koyarken daha iyi eşya geliştirme seçenekleri olacak.

SALDIRI HIZI AZALTMASI%10 %15

Sıradaki sınırlı oyun modumuz Altıda Altı: Uğursuz Koruluk, yama çıktıktan bir süre sonra yayınlanacaktır!

Oyun İçi Duyuru Çerçeveleri

Oyun içi duyurularına 4.16 yamasında görsel bir güncelleme yapmıştık. Güncellemenin ardından sizlerden gelen geri bildirimleri iyice okuduk ve duyuruları daha anlaşılır ve daha az göze batar hale getirmek adına bir dizi oynama ve iyileştirme yaptık. Anlaşılırlık için.

ANLAŞILIRLIKDuyuruların boyutunu bir miktar ufalttık ve ekranın daha üstünde çıkacak şekilde ayarladık
DAHA FAZLA ANLAŞILIRLIKDuyuruların arkaplan efektlerindeki şeffaflığı arttırdık
DAHA DA FAZLA ANLAŞILIRLIKDaha kısa ve öz olsun diye bazı duyurulardan sihirdar adlarını çıkarttık. Seriye bağlama durumunda adınız çıkmaya devam ediyor, bunun havası atılır.

Oyun İçi Seçenekler Menüsü

Ses Kaydırma Çubukları

Yeni ses motorumuz tıkır tıkır çalışıyor. Onun sayesinde önceden ayrı ayrı seviyesi ayarlanamayan ses efektleri, kendi kaydırma çubuklarına sahip oldu. Ortam sesleri ile birlikte oyuncuların sık sık talep ettiği sinyal sesleri için ayrı birer kaydırma çubuğu ekledik. Bu yeni seçenekler ile oyuncuların daha fazla kendilerine özel bir League of Legends ses deneyimi yaşayabilmelerini arzuladık.

 • Sinyal sesleri için yeni bir ses seviyesi kaydırma çubuğu eklendi
 • Ortam sesleri için (ör. kırmızı güçlendirmedeki kamp ateşi ve Sonsuz Uçurum’daki rüzgar) yeni bir ses seviyesi kaydırma çubuğu eklendi

Pando Media Booster’ın Kaldırılması

Birkaç hafta önce bahsettiğimiz üzere, Pando Media Booster’ı bu yama ile yükleyici ve yama aracından kaldırıyoruz. Neden bahsettiğimizi bilmiyor musun? Pando, artık kullanılmayan 3. parti bir P2P (kişiden kişiye dosya paylaşım) hizmeti. Daha önceden yeni dosyaları daha hızlı indirmede oyunculara yardımcı oluyordu.

Bilgisayarınızda Pando Media Booster yüklü ise, yamanın ardından League of Legends’ı çalıştırdığınızda ayrı bir pencere açılacak ve size tek bir tık ile Pando’yu bilgisayarınızdan kaldırma seçeneği sunacak. Pando’nun hizmetlerinden artık yararlanmadığımız için kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

 • Pando Media Booster, yükleyici ve yama aracından kaldırıldı
 • Bilgisayarında Pando Media Booster yüklü olan oyuncuların programı tek bir tıkla kaldırabilmeleri için destek sistemi yüklendi

Önerilen Oyuncular

HAZIRI VARHazır takım lobilerindeki Önerilen Oyuncular davet listesi, artık o esnada çevrimiçi olan ve oyun oynamaya müsait arkadaşların arkadaşlarını da öneriyor

Giderilen Hatalar

 • (4.17 esnasında düzeltildi) Bir önceki yamanın ardından, ağırlıklı olarak Mac kullanıcısı oyuncularda görülen çökme sorununun başlıca sebebi düzeltildi. Bu bütün çökme sorunlarını birden gidermeyecektir, ancak her yamada olabildiğince çok hatayı gidermekteki kararlılığımızdan bir şey kaybetmedik.
 • Bir sürü Azir düzeltmesi. Listenin tamamını görmek için bu kısma çıkın!
 • Garen’in R – Demacia’nın Adaleti yeteneği, artık Garen yeteneği kullanmaya başladıktan sonra hedef savaş içine girince kendi kendine iptal olmayacak
 • Yakut Keşiftaşı alışverişinin iptal edilmesi artık Keşiftaşı’nın totem koyma özelliği ile çakışmayacak
 • Büyü kalkanları ile engellenen yetenekler artık can çalma veya can emme etkilerini tetiklemeyecek
 • Soraka Bot’unun yapay zekâsını, oynanış güncellemesine uygun olacak şekilde iyileştirdik
 • Soraka’nın ARAM’da kaybolan önerilen eşyaları geri döndü

Yeni Kostümler

4.18 Yaması ardından muhtelif aralıklarla yayınlanacak kostümler aşağıda listelenmiştir:

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.