King of Kings 3 (Knight Online Benzeri Oyun)

King of Kings 3 — Oyun

Genel

King of Kings 3, PvP ve RvR üzerine yoğunlaşmış, ücretsiz oynanabilen ve ü boyutlu bir evrimi i rol yapma oyunudur (MMORPG). Çok uzun yıllar süren acı dolu bir savaştan sonra istikrarsız yedi ayrı diyara bölünmüş bir orta ağ fantezi dünyasını keşfedin.
Bu diyarlardan birine katılın ve kendi kaderinizi izin. Arkadaşlarınızla bir lonca kurup diğer loncalarla savaşın. Yanınızda sizinle birlikte savaşan lejyonlarınızla kendi krallığınızı kurun. Kralların kralı olmak i in düşman ordularını fethedin!

King of Kings 3 neler sunuyor?

Çoklu seviyeli, dinamik lonca sistemi – Oyuna gen ve yalnız bir savaş ı olarak başlarsınız, ancak kısa zaman i inde bir ittifak kuracak şekilde başkalarıyla bir grup oluşturma imkanına kavuşursunuz. Günlük mücadelelerin üstesinden başarıyla gelerek loncanız büyüyüp refaha kavuşabilir ve bir lejyon boyutuna erişebilir. İttifakınız ne kadar gü lü ve büyük olursa üyelerine de o kadar ok avantaj ve imkan sunabilecektir. Yeterince gü lü bir hal aldıktan ve savaşta nasıl sağ kalabileceğinizi öğrendikten sonra sizinle tacınız arasında artık başka bir engel kalmayacaktır ve böylece kendi krallığınızın sahibi olabilecek ve tarihteki yerinizi alabileceksiniz.

Ev ve şehir kurma – İ inizdeki mimarı keşfedin! Kendi evinizi tasarlayın ve basit bir barakadan muazzam bir villaya kadar her şeyi inşa edin. Lejyonunuz i in bir kale ve krallığınız i in de bir dizi fonksiyonel ve dekoratif binalarla süslü, etkileyici bir başkent inşa edin. Evler ve şehirlerin de seviyeleri yükselebilmekte ve daha fazla bonus sunabilmektedirler.

Fethedilebilir şehirlerle PvP – İster düello veya anlık it dalaşları şeklinde, ister düzenli aralıklarla ger ekleştirilen etkinlikler ve savaşlar ya da herkesin katıldığı, krallıkların birbirine girdiği savaşlar veya şehirlere saldırılar şeklinde olsun… King of Kings 3’de, bir PvP tutkununun bulabileceği her şey var! Ayrıca savaşlardaki abalarınız da karşılıksız kalmayacak ve adınızı sıralama listelerinde görebileceksiniz. Size sadece ün ve zafer değil, aynı zamanda daha da fazla gü katan ünvanları toplayın. Krallığınızı gü lendirin ve servetini arttırın. Düşmanlarınıza korkunun ne demek olduğunu öğretin ve Kralların Kralı ünvanına layık olduğunuzu kanıtlayın!

Esneklik ve derinlik – King of Kings 3’de sadece bir ok özellik bulunmuyor, aynı zamanda bu tür bir oyunda daha önce hi görülmemiş bir derinlik de var. Ayrıntılı ve özenle hazırlanmış oyun elementleriyle diğer bir ok rol yapma oyununun aksine statik olmaktan ziyade oyuncunun se imlerine göre değişebilen, karmaşık ve ok yönlü bir dünyaya sahip olabilirsiniz.

King of Kings 3’ü oynayabilmek i in ne yapmalıyım?

Kılavuz’daki talimatlara bakın. Bu talimatlarda King of Kings 3’ü oynayabilmek i in neye ihtiya duyduğunuz tam olarak a ıklanıyor.

King of Kings 3’ün maliyeti ne kadar?

King of Kings 3’ü oynamak tamamen ücretsizdir! Oyunu, oyunun kendisini satın almak veya aylık bir abonelik ücreti ödemek gibi bir zorunluluk olmaksızın tamamen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.
Ancak bazı özel malzemeleri satın alma se eneğiniz bulunmaktadır. Bu özel malzemelerin bir listesine buradanerişebilirsiniz.

King of Kings 3 — Tangramia Dünyası

Tangramia

King of Kings 3 dünyasında gidilecek ve görülecek bir ok yer, karşılaşılacak bir ok ilgi ekici karakter ve savaşılacak bir ok korkutucu canavar yer alır. Bu dünyada ittifaklar kurulur ve yıkılır, savaşlar kazanılır ve kaybedilir ve hi kimse yarın Kralların Kralı’nın kim olacağını bilemez.

Yedi diyar

Yüzyıllardır aralıksız bir şekilde süren savaşlardan sonra bir zamanların ihtişamlı Tangramia dünyası, yedi diyara bölünmüştür: Almanya, Lutetya, Britanya, Akdeniz, Anadolu, Polonya ve Yeni Dünya. Bu diyarların her biri, bir koruyucu tanrı tarafından korunmaktadır ve sakinleri de var olan sınırlı miktardaki kaynak i in birbirleriyle savaşmaktadır.

King

Şehirler

Her bir diyarda iki büyük şehir yer alır; başlangı alanı olarak Skarabare ve becerikli maceracılar i in Kızıltaş Şehri.
Bu şehirlerde diğer maceracılarla buluşabilir, heyecan dolu günün yorgunluğunu üzerinizden atabilir, savaş ganimetlerinizi satabilir, yeni beceriler edinebilir ve ok daha fazlasını yapabilirsiniz. Şehirler huzur i inde işinizi halledebileceğiniz güvenli yerlerdir. Eğer savaş arıyorsanız becerilerinizi deneyebileceğiniz ve anlaşmazlıkları özüme kavuşturabileceğiniz bir yer de bulabileceğinize eminiz.
Ya da canınız balık mı tutmak istiyor? Balık tutmada rakiplerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olacak birka numara bile öğrenebilirsiniz. Veya dans pistinde terlerinizi döküp birlikte dans edebileceğiniz bir eş bulabilirsiniz. Günlük yaşantının zorluklarından sıkılmışsanız kü ük bir barakadan muhteşem bir saraya dek istediğiniz şekilde inşa etmiş olduğunuz kendi evinizin sessizliğine de ekilebilirsiniz!

Bölgeler

Keşfedilmeyi bekleyen bir ok ilgi ekici bölge mevcuttur. Kendisi i in bir veya iki görevi tamamlamanızın karşılığında size bir miktar para ödülü vermeye istekli birileriyle karşılaşabilirsiniz. Ancak yine de tetikte olun – civardaki bölgeler bir ok vahşi hayvanla ve yabancıları pek sevmeyen garip karakterlerle dolu. Gereğinden fazla cesur maceracıların bazılarının, meraklarını hayatlarıyla ödemek zorunda kaldıklarını unutmayın.
Bazı bölgelerde, becerikli bir sanat ının da yardımıyla gü lü malzemeler elde etmek amacıyla kullanabileceğiniz değerli malzemeler bulacaksınız. Bunları, başka malzemeler satın almak amacıyla para kazanmak i in de satabilirsiniz. Belki de sahip olduğunuz paraları arkadaşlarınızla paylaşıp kendi binalarınızı inşa etmek i in de kullanabilirsiniz? Ancak gözünüz her zaman değerli mallarınıza göz diken düşmanların üzerinde olsun.

Zindanlar

Yeterince cesur olanlar, asla günışığı yüzü görmeyen canavarların bulunduğu karanlık mağaraları, dünyanın derinliklerinden gelen yaratıklarla dolu olan ve dibi bir türlü gelmeyen ukurları ve huzursuz hayaletlere evsahipliği yapan gizemli tapınakları ve daha bir ok benzeri mekanı keşfedebilir.
Kılıcınızın kabzasını daha da bir sıkıca tutun, bildiğiniz en gü lü büyünün sözlerini mırıldanmaya başlayın ve tanrılara dua edin – belki ıkacağınız bu yolculuğunuzda size yardımcı olurlar! Ancak herkesin canlı geri dönemediğini de unutmayın…

Ejderlerin dünyası

Efsaneler, yarı insan yarı ejderha şeklinde yaratıkların olduğu bir ejderler dünyasından bahseder. Sadece en deneyimli ve en cesur savaş ılar oraya ulaşmanın bir yolunu bulabilir ve ulaşanlardan da ok azı yaşadıklarını anlatacak kadar yaşayabilirler. Ateş nehirlerinin, dumanlar arasında kalmış adaların efsanelerinin yanısıra melekler gördüğünü iddia edenler bile vardır…

King of Kings 3 — Dragon God Realm

Giriş

Dragon God Realm’in girişi, Dormant Dragon Town’da yer almaktadır. Haritanın batı ucunda, yanlarında ikiz ejderlerin yer aldığı, parıldayan bir sunak.

Dragon God Realm’in girişi, Dormant Dragon Town’da yer almaktadır. Haritanın batı ucunda, yanlarında ikiz ejderlerin yer aldığı, parıldayan bir sunak.

Dragon God Realm

Dragon God Realm, True Dragon Town’a giden, Dragon Breath Town, Dragon Talon Town, Dragon Fang Town, Dragon Wing Town, Dragon Bone Town, Dragon Eye Town ve Dragon Heart Town adlı yedi Ejder Şehri’nden oluşan tarafsız bir alandır. Nihai hedefiniz olan True Dragon Town’a ulaşmak i in bu şehirlerden sırayla ge in.

Daha ayrıntılı bir görünüm i in haritaya veya kısa bir özet bilgi edinmek i in de şehirlerden birine tıklayın.

Bir oyuncu 90. seviyeye ulaştığında, Dragon God Realm’e girebilir. Her bir Ejder Şehri’nde ancak oyuncunun o şehirle ilgili ana hikayedeki görevleri tamamlamasının ardından kullanılabilecek bir ışınlanma noktası yer alır. Her şehirdeki ışınlanma noktasını a mayı başarabilen ilk oyuncunun adı, ışınlanma noktasına kazınacaktır.

Nasıl ulaşılır

Dragon God Realm’e girmenin iki yolu vardır. Her bir Ejder Şehri’ndeki ana hikaye görevlerini veya belirli özel görevleri tamamladıktan sonra istediğiniz gibi şehre girip ıkabilirsiniz. Bir şehrin ışınlanma noktasını bir oyuncunun a ması halinde henüz ana hikaye görevlerini tamamlamamış olan oyuncular da görevlerin tamamlanmasına yardımcı olmak i in Dragon Soul Hunter’a gidebilir.

King of Kings 3 — Özellikler

Yirmi yedi karakter sınıfı

Birbirinden vahşi ü farklı sınıftan birini se in ve oyunun işleyişi sırasında da karakterinizi kendi alanında uzman dokuz sınıftan birine göre geliştirin. Rakiplerinizin karşısına kudretli bir savaş ı olarak ıkın, bir sihirbaz olarak elementlerin gücünü düşmanlarınızın üzerinde gösterin veya tanrıların yolunu takip eden ve gücünü tanrılardan alan bir ruhban halini alın. Bu farklı sınıfların her biri, oyunu farklı bir şekilde oynamanızı sağlar ve her birinin de benzersiz becerileri bulunmaktadır.

Binlerce görev

Size tüm oyun boyunca eşlik edecek heyecan verici görevleri takip edin. Karakterinizi geliştirmek ve değerli malzemeler ve altın kazanmak i in bir ok farklı görevi tamamlayın. Sürekli NPC, yeni mekan ve canavar peşinde koşmak istemiyor musunuz? O zaman görev günlüğünüzdeki önemli noktalara tıklayın ve karakterinizi oraya taşıyın. Oyun arzuladığınız yere ulaşabileceğiniz en kısa yolu sizin i in se ecektir ancak en kısa yol her zaman en güvenlisi olmayabilir.

Dragon God Resurrection” adlı genişleme paketi, Dragon God Realm, Dragon God, Dragon Apotheosis ve ok daha fazlasıyla ilgili yepyeni bir hikaye sunuyor! Bu yeni görevler hakkında daha fazla bilgi edinmek i in lütfenburaya tıklayın.

“Dragon God Realm” i indeki görevleri yaparken, daha önce görmediğiniz bir ok canavarla karşılaşacaksınız. Tüm cesur maceracılar, kendilerini bekleyen canavarların bazılarını tanıyarak kendilerini hazırlayabilirler! Daha fazla bilgi i in buraya tıklayın!

Bina ve şehirler inşa etme

Kendi binanızı inşa edebilir ve yaşadığınız yeri, basit bir barakadan zengin süslemelerle bezenmiş bir saraya dönüştürebilirsiniz. Evinizdeki her bir mobilya par asını kendiniz se ebilirsiniz. Hatta kendi şehrinizi tasarlayıp inşa etmek i in arkadaşlarınızla birlikte bile alışabilirsiniz. İnşaat projelerini tamamlamak i in vergiler toplayabilir, şehrinizin büyüyüp gelişmesini seyredebilir ve tebaanızı ister demir bir yumrukla isterseniz de dostane bir şekilde yönetebilirsiniz.

Oyuncuya karşı Oyuncu

İster şehirde bir rakibinizle düello yapıyor olun, ister değerli mallar taşıyan düşman oyunculara baskın yapıyor ya da bütün bir orduyla yabancı bir krallığı işgal ediyor olun, oyuncular arasında ger ekleştirilen savaşlar, King of Kings 3’ün temelini oluşturur. Cesur savaş ılar, ünvanlar ve değerli ödüller kazanabilir ve adlarının Tangramia dünyasının her bir köşesinde duyulmasını sağlayabilir. Oyun mekaniği sayesinde tek yapmanız gereken kendinizi hazır hissettiğinizde savaş i in rapor vermek olacaktır.

Dragon God Realm”, artık saklanabilecek herhangi bir yer olmadığından işlerin Tangramia’dan ok daha farklı olduğu, savaşlardan yıpranmış bir alandır. Bu genişleme paketinin temel öğelerinden biri de PvP’dir. Yeni bölgelere girer girmez savaşmak zorunda kalacaksınız. Hem canavarlarla hem de, tabii ki, diğer diyarlardan gelen oyuncularla savaşacaksınız. Bu yedi şehrin her birinde sadece ufak bir güvenli alan var ve bu alanları bir sonraki savaşınıza hazırlanmak i in kullanmalısınız! Daha önce de söylediğimiz gibi, burası Tangramia’dan ok farklı. Her bir bölgenin sadece tek bir sürümü var, yani Dragon Breath Town’daki tüm oyuncular, birbirleriyle savaşmaya hazır bir şekilde aynı şehirde olacaklar!

Kendi krallığınızı kurun

Gü lü bir ittifağın bir üyesi olarak kendi kaderinizi kendi ellerinize alabilme şansına sahipsiniz. Şeytanlarla karşılaşın ve zirveye giden ter, kan ve gözyaşıyla dolu yolda kendi mücadelenizi yapın. Çabalarınız asla karşılıksız kalmayacaktır! Kendi krallığınızın hakimi olarak önünüzde yepyeni fırsatlar belirecektir ve dünyayı bambaşka bir şekilde göreceksiniz.

Kapsamlı zanaat sistemi

Gü lü silahlar ve zırhlar yaratmak ve hatta King of Kings 3’deki maceralarınızda size yardımcı olacak binalar inşa etmek i in malzeme toplama konusunda karşınıza ıkabilecek her tür avantajdan faydalanın. Bu malzemeleri kendi karakteriniz i in kullanabileceğiniz gibi başka oyunculara da satabilirsiniz. Başkalarının görmesi amacıyla satılık eşyalarınızı sergilemek i in şehirlerden birinde bir dükkan a mak da ticaret yapmanın bir ok yolundan biridir.

Bu yeni genişleme paketi ayrıca oyuna işlenebilir bir ok yeni malzeme de getirmektedir. 110. seviyede bir balta işlemek istiyorsunuz fakat NPC’de nerede bulabileceğinizi bilmiyor musunuz? Size söyleyeceğiz! Tangramia’daki ve “Dragon God Realm”deki tüm zanaatkarların yerini görmek i in buraya tıklayın.

Mini oyunlar

Pek savaş havasında değilseniz sunduğumuz bir ok mini oyundan birini oynayarak kafanızı biraz dağıtabilirsiniz. Balık tutmadan dans etmeye ve hatta her zaman popüler olan Köstebeğe Vurma oyununa veya zorlayıcı kü ük bir teste dek, karşınıza ıkabilecek fırsatların sayısı sonsuz. Ödül olaraksa özel malzemeler, deneyim ve paranın yanı sıra Tangramia dünyasında zafer sizleri bekliyor olacak.

Yoldaşlar

King of Kings 3 oyununda maceralarınızda size eşlik edecek ve böylece sizi daha gü lü kılacak iki tür sadık yoldaş bulunmaktadır. Bunlardan biri, doğduğunuz günden itibaren size eşlik eden ve bir ok faydalı kü ük aplı görevi yerine getirebilen bir peridir. Ayrıca size savaşlarda ve yolculuklarınızda eşlik edecek eşitli binekler de edinebilirsiniz. Siz dünyanın daha ok yerini keşfettik e bu binekler de büyüyecek ve daha gü lü bir hal alacaklardır.

Yavru Ejder Eğitimi

İki tür yavru ejder vardır, vahşi olanlar ve Ejder Tanrısı tarafından verilenler. Her ne kadar Ejder Tanrısı tarafından verilen ejder, başlangıcından itibaren sadece Dragon Knight’lara ait ise de binek olarak kullanılabilmesi i in önce Yavru Ejder habitatında kademeli bir eğitimden ge mesi gerekecektir. Bu nedenle de Vahşi Ejder Yavruları’ndan (ikinci tür) daha gü lü olacaktır. Özel bir görev sırasında elde edilen Vahşi Ejder Yavruları ise u an ejderlere yakın bir yapıya sahip olduklarından yakalanmaları ve eğitilmeleri gerekir. Ancak bir kere yakalandıktan sonra hemen binek olarak kullanılabilirler.

King of Kings 3 — Soul of Original Sin

Ejder Ruhunun ge mişi

İlk Tanrı, Ejder Tanrısı’na saldırdığında Ejder Tanrısı’nın ruhu 8 par aya ayrıldı. Bu par alardan biri, ebedi uykusuna yatmadan önce Ejder Tanrısı’nın vücudunda saklı kaldı. Diğer 7 par a ise Dragon God Realm’in eşitli yerlerine sa ıldı. Bu par alar zaman i inde, par aları bulmak i in yasaklanmış olan ruh taşlarını kullanan terk edilmiş yaratıklarca bulundu. Bu terk edilmiş yaratıklar, Ejder Tanrısı’nın eşitli par alarını alıştılar. Kültürleri gelişmeye başladı ve artık günümüzde var olan uygarlıkları, bir zamanlar Ejder Tanrısı’nın var olduğu biliyor. Kendilerinin Ejder Tanrısı’nın ocukları olduğuna inanıyorlar ve kendilerine de ‘Ejderler’ diyorlar.

Ejder Ruhu, Ejderlere bilgi vermişti ancak Ejderlerin umutları zamanla değişmeye başladı. “Sinful Souls” üzerine odaklanmaya başladılar. “Sinful Souls”, yakınlarındaki yaratıkların ruhlarını yer ve ejderleri de kendilerine geniş bir alan sağlamaya zorlar.

“Sinfoul Soul”ların Görünümü

Sinfoul Soul’lar, 150. seviyede olan sarı seviyedeki minik büyük canavarlardır. Bu 7 canavarın var olma sebebi, ilk günah ekipmanını dövmektir. 7 ejder şehrinin her birinde yer alan kendi dipsiz ukurlarında yaşarlar. Sinfoul Soul’lar genelde Fire Corridor, Smoldering Valley, Broken Highlands, Misty Ravine, Dormant Dragon Plateau, Mist Top Valley ve Road of Fire adlı yerlerde bulunur. Ancak Sinfoul Soul hayatta ise her ü saatte bir yerini değiştirecektir. Eğer Sinful Soul’un alanına girerseniz ve kendisi de canlıysa alan kanalında bulunduğu yerle ilgili bilgi tarafınıza iletilecektir.

Sinful_Soul.jpg/

Yedi Sinful Weapon

Bir Sinful Soul mağlup edildiğinde bir Original Sin Core düşürecektir. Sinful Soul’ların her biri, farklı bir Original Sin Core düşürecektir. Örneğin, Idleness Soul bir Idleness Core düşürü, Jealous Soul bir Jealous Core düşürür, vs. ama dikkat edin! Elinde bir Original Sin Core olanlar, bulundukları konumu otomatik olarak yayınlayacaklar ve görünümleri de bunu belli edecektir. Başka oyuncular, bu ekirdeği almak i in sizi öldürmeye alışabilirler ve hatta malzemelerinde Stigmata kullanacak olurlarsa bunda başarılı da olabilirler.

Elinizde bir Original Sin Core varsa, bu ekirdeği bir silaha dövdürmek i in Sinner’a (Dragon Breath Town’daki bir NPC) gidebilirsiniz. Original Sin Weapon’ları, silahın yetenek düzeyine göre farklılık gösterirler. Mesela bir balta i in silah yeteneğini yoksa, Original Sin Axe silahını takamazsınız. Original Sin Weapon’ları, mitril par acıkları kullanılarak geliştirilebilir. Bu a ıdan, diğer ekipman par alarından bir farkları yoktur. Ancak bu silahı özel yapan, silahı kaybettiğinizde aynısını yeniden oluşturabilirsiniz ve ölmeden önceki yıldızlarını da otomatik olarak yeniden yükleyebilirsiniz. Ayrıca bir Original Sin Weapon’a sahip olduğunuzda karakterinize benzersiz bir görünüm veren özel bir gü de elde edersiniz. Ve ikinci bir ekirdek elde edebilirseniz, bunu yapın! Bu ekirdeği, var olan Sinful Weapon’ınıza ekleyebilir ve silahınızı daha gü lü kılabilirsiniz!

Sinful_Weapon.jpg/

Original Sin Alanı

Bir Original Sin Weapon elde ettiğinizde, görev günlüğünüzde bir Sinful Abyss görevi göreceksiniz. Buraya sadece Original Sin Weapon’ı olanlar girebilirler ve burası da günde sadece bir kere a ılacaktır. Original Sin Core’u olanlar ise öncelikle ekirdeği bir silaha dövdürmeleri gerektiğinden giremezler. Original Sin alanı belirli saatlerde a ıktır. 90. seviyeden başlayarak 140. seviyeye kadar 10’lu seviyeler halindeki kademelere ayrılmıştır. Yani, 90, 100, 110, 120, 130 ve 140. seviyeler. Seviyeniz, hangi alana gireceğinizi belirler. Örneğin, 90. seviyedeki oyuncular, 90. seviyedeki alana gireceklerdir.

Sin_Instance.jpg/

King of Kings 3 — Dragon Apotheosis

Ejder Esansları

Bireysel Dragon Transformation Görevi’ni tamamladıktan sonra malzemelerin toplanması ve vücudunuza takacağınız Dragon Apotheosis Kristali’nin işlenmesini i eren gelişmiş Dragon Transformation’ın yöntemini öğreneceksiniz. Dragon Bone Town’da bulabileceğiniz veya satın alabileceğiniz dört tür Dragon Transformation malzemesi vardır.

Dragon
Bone
Dragon
Blood
Dragon
Spirit
Dragon
Marrow

Dragon Bone Town şehrindeki Dragon Essence Master, bunları Ejder Esansları’na yükseltmenize yardımcı olabilir. Bu işlem aynen diğer malzemelerle yapılan işleme benzer.

Dragon Apotheosis Kristali

AşaÄ�Ä�daki esanslardan birini oluşturduktan sonra

Dragon
Bone
Essence
Dragon
Blood
Essence
Dragon
Spirit
Essence
Dragon
Marrow
Essence

Dragon Apotheosis Kristalleri’ni işleyebilirsiniz. Bu kristallerin dört farklı türü vardır: beyaz, mavi, sarı ve yeşil. Kristalin kalitesi ne kadar yüksekse, Heyecanlı Ejder durumundayken sahip olacağınız özellikler de o kadar iyi olur. En kaliteli Dragon Apotheosis Kristali, Heyecanlı Ejder durumundayken size Uyanmış Ejder durumu katabilir.

Bu pencerelerdeki kristallere tıklanmasıyla birlikte vücudunuza Dragon Apotheosis Enerjisi verilecektir. Ne kadar ok kristal kullanırsanız özellikleriniz de o kadar ok artacaktır. Ancak her zaman bonuslarınızı kaybetme olasılığınız bulunmaktadır, ki bu da en gü lülerden biri olmak istiyorsanız almanız gereken bir risk! Karakter ekipmanları ekranında fareyi karakterinizin üzerine getirdiğinizde vücudunuzda saklanan enerjinin tamamını göreceksiniz.

Dragon Awakening

Dragon Apotheosis Enerjisini vücudunuza ekledikten sonra artık Dragon Transformation er evesindeki son adımı tamamlayabilirsiniz. Ejder Heyecanı durumunuzu daha fazla arttırmak veya Ejder Uyanışı durumuna erişmek i in aşağıdaki maddelerden birini kullanın.

Dragon
Blood
Jade
Advanced
Dragon
Blood Jade
Ultimate
Dragon
Blood Jade
Awakening
Dragon
Apotheosis
Amber

Bu maddeler, hangisini kullandığınıza bağlı olarak size belirli bir süre boyunca gü verecek ve ayrıca vücudunuzda saklı olan Dragon Apotheosis Enerjisi’ni devreye sokacaktır. Son olaraksa Awakening Dragon Apotheosis Amber, değerlerinizi en üst seviyeye ıkartacak ve hatta görünümünüzü bile değiştirecektir!

Dragon Pool

True Dragon Town’da yer alan bu ateşli Ejder Havuzu’nda karakterlerini ejdere dönüştürmüş olan oyuncular, kristallerini doldurmak ve Heyecanlı Ejder durumuna ge mek i in yüzebilirler. Havuzda Ejder Kristallerinizi doldururken deneyim de kazanacaksınız. Bu tıpkı dans etmeye veya balık tutmaya benziyor, ancak tamamen şarj olmak i in Ejder Havuzu’na her gün 30 dakikanızı ayırmanız gerekecek. Tamamen şarj olduktan sonra da artık herhangi bir deneyim kazanmayacaksınz. Bazı zamanlarda Ejder Havuzu’nda şelaleler görünecektir. Kutsanmak i in bu şelalelere girebilirsiniz. Bir şelalede kutsanmak HP’nizi azaltacak ancak şarj olma hızını arttıracak ve Dragon Transformation süresini bir saate dek uzatabilecektir.

King of Kings 3 — Karakter sınıfları

Karakter sınıfları

King of Kings 3 oyununda oyunun başlangıcında var olan ü temel sınıftan gelişen 27 farklı karakter sınıfı arasından se iminizi yapabilirsiniz. Her sınıfın gü lü ve zayıf olduğu kendine has yanları ve savaşlarda düşmanlarına karşı kullanabilecekleri benzersiz becerileri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi i in lütfen her bir sınıfa tıklayın.

Warrior (Temel sınıf)

King

Savaş ının gü lü vücudu, ağır silahlar ve kalkanlarla bile rahat a yürümesini sağlar. Böylece savaşta her tür silahı kullanabilir. Özel yeteneği, arbede saldırısıdır. Gü lü gövdesini ekibindekiler i in kalkan görevi gören koruyucu bir şemsiye gibi kullanarak savunmada her zaman ön planda yer alır

Mage (Temel sınıf)

King

Sihirbazlar, gü lerini sihirdeki ger eğin peşinde koşmalarından alırlar. Ancak zayıf bünyeleri ve metallere erişmedeki eksiklikleri nedeniyle silahları sınırlıdır, yani düşmanlarıyla birebir savaşlardan ka ınmaları gerekir. Sadece kendilerini savunan yoldaşlarıyla birlikte gü lü düşmanları alt edebilirler.

Cleric (Temel sınıf)

King

Ruhbanın imanı kendisine, sadece kutsanma imkanı değil aynı zamanda gü lü bir vücut da bahşeden tanrının cömertliğini kazandırmıştır. Bunlarla öğretilerini yayabilecek ve kötülüğü kovabilecektir. Tanrının bu kutsamalarının sıcaklığını her zaman başkalarıyla paylaşır. Dostlarının güvende olmasını sağlar ve yaralarını tedavi eder. İyiliksever doğası sayesinde savaşlar daha az sorunsuz ge er.

King of Kings 3 — Karakter bilgileri

Özellikler

Her karakterin altı özelliği vardır. Karakter yeni bir seviyeye yükseldiğinde, bu özelliklere verilebilecek yeni bir özellik puanı kazanır. Bir özelliğin arttırılması, karakterin farklı unsurlarını etkileyecektir.

King

Özellikler

 • – karakterin yakın dövüşte verdiği hasarın yanı sıra yakın dövüş saldırıları sırasında karakterin savunmasını da arttırır
 • Çabukluk – fiziksel savunmayı, bir saldırıdan kurtulma olasılığını ve karakterin koşma hızını arttırır
 • Zeka – büyü hasarını, büyü savunmasını ve büyü puanlarını arttırır
 • İrade – büyü savunmasını ve olumsuz durum etkilerine karşı direnci arttırır
 • Dayanma Gücü – karakterin sağlık puanlarını arttırır
 • Şans – bir yandan tüm özellikleri bir öl üde arttırırken öte yandan da kritik darbeleri karşılama olasılığını arttırır

Bu etkiler, tüm karakterler i in aynıdır. Ancak yine de her bir karakter sınıfına verilecek özellikler farklılık gösterir. Örneğin sık sık yakın dövüşte yer alan bir savaş ı, özellik puanlarını güce bir sihirbazın verdiğinden daha fazla vermek isteyecektir.

Karakter bilgileri

Phy ATK (Fiziksel Saldırı) – karakterin verdiği fiziksel hasar olup hedefin fiziksel savunması kadar azalır

Mag ATK (Büyü Saldırısı) – karakterin verdiği büyü hasarı olup hedefin büyü savunması kadar azalır

Phy DEF (Fiziksel Savunma) – yakın dövüşte alınan hasarı azaltır

Mag DEF (Büyü Savunması) – alınan büyü hasarını azaltır

Health Points (Sağlık Puanları) – Bu ekranda karakterin sağlığı görünür. Darbe almak sağlık puanlarını azaltırken dinlenmek, iyileştirici büyü kullanmak veya bir iksir i mek, sağlık puanlarını arttıracaktır. Tüm sağlık puanları kaybedilirse karakter ölür. Sağlık puanları Arayüz’ de karakterin sol üstteki portresinin etrafını evreleyen, kırmızı renkli yarım bir daire şeklinde gösterilir.

Mana Points (Büyü Puanları) – Bu ekranda karakterin büyü gücü görünür. Büyü puanları bir yetenek veya beceri sırasında kullanılır ve dinlenerek ya da bir iksir i erek yeniden doldurulabilir. Bu değer sıfıra düşerse herhangi bir beceri veya yetenek etkinleştirilemez. Büyü puanları Arayüz’ de as karakterin sol üstteki portresinin etrafını evreleyen, mavi renkli yarım bir daire şeklinde gösterilir.

Diğer bilgiler

Patron (Koruyucu) – Burada koruyucu tanrınız gösterilir. Koruyucu tanrı, oyunun farklı unsurlarını etkiler. Örneğin, bir başka koruyucu tanrıya bağlı diğer oyuncularla ittifak yaparsanız gü lendirici bir büyü edinebilirsiniz. Koruyucu tanrınız, karakteriniz yaratıldığında rasgele verilir. Ancak oyun sırasında kendinizi başka bir tanrıya adamanız da mümkündür.

Earth/Water/Fire/Light/War/Insane/Nameless God (Toprak/Su/Ateş/Işık/Savaş/Cinnet Tanrıları/İsimsiz Tanrı) – Burada, farklı diyarlardan oyunculara karşı savaşırken ne kadar enerji topladığınızı görebilirsiniz. Bu enerji, sizi ve diyarınızı gü lendirmeye yardımcı olur.

Sin Value (Kötü Ün) – Bu değer, kendi diyarınızdan oyunculara saldırdığınızda artar. Bu değer ne kadar yüksek olursa, PvP savaşı sırasında ölmeniz halinde ruhunuzla bağlantılı olmayan nesneleri kaybetme olasılığınız da o kadar fazla olur. Bu değer saat başı azalır.

Adventure Points (Macera Puanları) – Bir lonca üyesi olarak size deneyim ve macera puanları kazandıracak olan Maceracının Loncası görevlerini tamamlamak amacıyla diğer oyuncularla birlikte grup kurabilirsiniz. Bunları, Maceracının Loncası’ndan değerli malzemeleri almak amacıyla da değiştokuş edebilirsiniz.

Grace (Saygınlık) – Bu puanları, Bilgi Testi bölümündeki sorulara doğru cevap vererek toplayabilir ve faydalı ünvanlar elde etmek amacıyla kullanabilirsiniz. Günde iki kere IQ testleri tüm diyara dağıtılır ve bu testlerin farklı türlerini şehirlerde de yapabilirsiniz.

Merit (Erdem) – Bu değer, diğer diyarlara karşı yapılan savaşta ne kadar erdem kazandığınızı gösterir. Soyluluk sıralamalarında yukarı tırmanmak i in erdeme ihtiya duyulur.

Peerage (Asalet) – Karakteriniz, diyarın sıradan bir vatandaşı olarak macerasına başlar. Erdemle ilgili alışmalar neticesinde karakteriniz i in şövalyende barona ve hatta arşidüke dek bir dizi unvan ve soyluluk derecesi elde edebilirsiniz.

Ranking (Sıralama) – Burada karakterinizin tüm diyarlardaki sıralamadaki yerini görebilirsiniz. Deneyim düzeyi, aynı düzeydeki karakterlerin sıralamasını belirlediğinden karakterinizin düzeyi de sıralaması i in önemli bir rol oynar. Sıralamalar günlük olarak güncellenir.

Combat (Savaş) – Bu, diğer oyuncularla bir ekip halinde savaşmada ne kadar iyi olduğunuzu gösterir. Bu değer, Maceracılar Loncası i in görevleri tamamladığınızda yükselecektir ve Maceracılar Loncası i in daha zorlu görevlerle daha da yükselmesi gerekmektedir ki, zaten bu görevlerin ardından muhteşem ödüller de kazanacaksınız.

Critical Rate (Kritik Oran) – Bu yüzde, rakibinize karşı kritik bir darbe vurma olasılığınızı gösterir. Kritik darbe, normal darbeden önemli öl üde daha fazla hasara neden olur. Olasılık, belirli bazı malzemelerin yanı sıra Şans özelliğine puan ekleyerek de arttırılır.

King of Kings 3 — Lonca Sistemi

Lonca Sistemi

King of Kings 3’ün belli başlı unsurlarından biri de dinamik ve ok seviyeli lonca sistemidir. Loncanın sıralaması ve itibarı ne kadar yüksekse o kadar fazla avantaja sahip olur.

King

Guild (Lonca)

Her bir karakter oyuna yalnız bir savaş ı olarak başlar ancak kısa zamanda kendi loncasını kurabilir veya var olan bir loncaya katılabilir. Bir loncaya ait olmanın bir ok avantajı vardır: Bireyin kendisinin yanısıra loncanın tamamına da faydası olan bazı görevler bulunmaktadır. Lonca, sıralamada yükseldik e deneyim ve altın getiren bazı yardımcıları da fethedebilir. Ancak unutmayın: başka loncaların da bu NPC’lerde gözü olabilir ve bu NPC’lerde kendileri de hak iddia edebilir. Lonca yükselmeye devam ederse yıldızların beğenisini de kazanabilir.

 • 20. seviyeye ulaştıklarında karakterler bir lonca kurabilir veya bir loncaya katılabilir.
 • Loncalar, 1’den 5’e kadar sıralanır.
 • Loncanın sıralaması ne kadar yüksekse o kadar fazla üyeye sahip olabilir (en fazla 28).
 • Bir loncanın üye sayısı ne kadar oksa her gün alacağı Şanslı Yıldız miktarı da o kadar yükselir.
 • Üyeler, bir ok farklı günlük lonca görevine katılabilir.
 • 2. sıradan itibaren bir lonca, lonca NPC’si fethetmeye başlayabilir.
 • Lonca 3. sıraya ulaştığında lonca efendisi (50. seviyenin üzerindeki karakter), bir lejyon kurabilir.

Legion (Lejyon)

Sıralamada yeri yüksek olan ve ok deneyimli bir efendisi olan loncalar, lejyon halini alabilir. Lejyonların, yükselmek i in, önlerinde kendilerine özel eşitli gü lükleri bulunmaktadır ve bu gü lüklerin üstesinden gelindiğinde alınan ödüller de daha değerlidir. Bir lejyon gü lendik e ve sıralamada yükseldik e lejyonun lideri de lejyonun kendi binalarını inşa edebileceği ve böylece lejyonun tüm üyelerine avantaj sağlayabilecek bir arazi kiralayabilir.

 • Lejyonlar, 1’den 5’e kadar sıralanır.
 • Lejyonun sıralaması ne kadar yüksek o kadar fazla lonca lejyona katılabilir (en fazla 7).
 • Üyelerin özel lejyon görevlerinin yanısıra özel eşyalara ve savaş malzemelerine erişim imkanı olur.
 • 2. sıradan itibaren bir lejyon bir kamp kurup bu kamp üzerinde gelişebilir.
 • Lejyon 5. sıraya ulaştığında lejyon lideri, krallık kurmak amacıyla bir dizi göreve katılabilir.

Kingdom (Krallık)

Sadece sıralamadaki en yüksek lejyonun lideri kendi krallığını ilan edebilir. Her bir üye, altın veya nadir malzemeleri bağışlayarak ve kendisini kral olarak ilan etmeden Önce yerine getirmesi gereken görevleri tamamlamasında liderine yardım ederek bu sürece destek olabilir. Bir krallık, sadece kralına değil aynı zamanda üyelerine de eşitli avantajlar sunar:

 • Kraliyete özel binek
 • Aylık maaş
 • Görünüşü özel olarak değiştirilebilen ve savunma tertibatları, tapınaklar, atölyeler ve ok daha fazlasıyla geliştirilebilen bir kraliyet şehri
 • Olağanüstü silah ve zırhlar

Artık sıra, geleceğin sizin i in neler sakladığını bulmaya geldi:
Popüler ve adil bir yönetici mi olacaksınız yoksa krallığınızı, Kralların Kralı olabilmek i in sonu gelmeyen bir savaşa mı ekeceksiniz?

King of Kings 3 — NPC

NPC

Oyuncu Olmayan Karakter olarak da bilinen NPC, Tangramia dünyasının sakinleridirler. Size oyun boyunca yol gösterir ve deneyim, para veya değerli malzeme karşılığında tamamlamanız gereken bireysel veya grup görevleri verir ve tüccar, zanaatkar ve nakliyeci gibi eşitli hizmetler sunarlar.

Yoldaşlar

Yoldaşlar arasında imamu ve eşitli binekler yer alır. Bu yoldaşlar maceralarınızda size ne kadar ok eşlik ederlerse o kadar ok gü lü olurlar. İmamu’nuz, size doğumunuzdan itibaren eşlik eder. Tek yapmanız gereken kendisini ağırmaktır, böylece siz istediğiniz müddet e sizin yanınızda u arlar. İmamu, kazandığınız deneyimi arttırır ve ayrıca sizin i in kü ük birka görevi de yerine getirir. Binekler ise daha hızlı hareket etmenizi sağlar. Şövalyeler ayrıca savaşlara savaş atlarıyla katılabilirler. Binekler hakkında daha fazla bilgi

Görev NPC’si

Yolculuğunuz sizi nereye götürürse götürsün her zaman bir yerlerde kendileri i in kü ük veya büyük görevleri yerine getirdiğiniz i in sizleri ödüllendirecek Tangramia sakinleriyle karşılaşacaksınız. Yapacağınız görev bir tüccar i in hızlı bir teslimat olabileceği gibi, soylu bir kişi i in diğer oyuncularla birlikte tehlikeli bir canavarı öldürmek de olabilecektir. Görevlerin tamamlanması, daha gü lü olmanın ve King of Kings 3 dünyasında yolunuzu bulmanın en hızlı yoludur. Genelde bu görevler karşılığında değerli malzemeler, para veya özel ünvanlar kazanacaksınız. Oyun size yardımınıza ihtiya duyan kişileri nerede bulabileceğinizi tam olarak gösterecektir. Böylece görevleri ok daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Lonca NPC’si

Lonca NPC’si, bir loncanın üyeleri i in ok önemlidir. Lonca NPC’leri herhangi bir şehirde ve bir ok köyde bulunabilir. Eğer bir lonca NPC’si henüz bir başka lonca tarafından alınmamışsa o NPC’nin hizmetleri, bir ücret karşılığında loncanız i in satın alınabilir. İkinci günden itibarense NPC, lonca üyelerine deneyim puanları, para veya diğer kü ük hediyelerin verilmesi gibi loncanız i in eşitli hizmetler sunacaktır. Lonca üyeleri ayrıca deneyim kazanmak i in lonca NPC’si ile meditasyon da yapabilirler. Bir lonca NPC’sinin hizmetleri olduk a talep görür. Diğer loncalar, lonca NPC’si i in loncanızı savaşa davet edebilir ve eğer NPC’nizi iyi savunamazsanız kaybedebilirsiniz de.

Tüccarlar

Tüccarlar, malzeme satmak veya almak istediğinizde karakterinizin ziyaret edebileceği NPC’lerdir. Ayrıca bazı NPC’lerden beceri kitapları da alınabilir. Tüccarlar genelde şehirler ve köylerde bulunur. Bir şehrin tüccar bölgesinde oyuncular isterse kendi tezgahlarını da a abilirler.

Zanaatkar

Zanaatkarlar genelde şehrin belirli bir yerinde diğer zanaatkarlarla birlikte oturur. Burada silah, zırh ve mücevher yaptırabileceğiniz gibi ekipmanlarınızı yükseltebilir ve böylece etkinliklerini de arttırabilirsiniz.

Canavarlar

Tangramia dünyası bir ok korkutucu canavarla doludur. Bu canavarlar size değerli malzemeler ve deneyim puanları verir. Bazı canavarlar kendilerine saldırılmadık a saldırmazken bir ok ise kendilerine yaklaştığınız anda size saldırır. Bazı canavarlar olduk a zayıf olup düşük seviyedeki karakterlerle bile kendileriyle savaşabilirsiniz. Ancak bazı canavarlarsa sadece ok iyi ekipmanlara sahip olan, yüksek seviyede bir grup karakterle birlikte savaşılarak yenilebilir. Canavar ne kadar gü lüyse kendisini öldürmenin ganimeti de o kadar yüksektir. Eğer sadece deneyim seviyenizin ok altındaki canavarları avlarsanız abalarınızın karşılığında ne bir ganimet elde edebilir ne de deneyim kazanabilirsiniz.

King of Kings 3 — Kaynaklari toplama

Kaynaklari toplama

King of Kings 3’de malzeme yapmak i in eşitli kaynaklara ihtiyacınız vardır. Bu kaynakları, canavarlardan ganimet olarak kazanabileceğiniz gibi Element Diyarı‘nda lejyonunuzla birlikte de toplayabilirsiniz. Bunun i in öncelikle şehirlerden birinde veya Element Diyarı‘nda yer alan “Genel Mağaza Tüccarı”’ndan doğru ara ları satın almalısınız.

Iron Ore Pick Skinning Knife Gathering Gloves Woodman´s Axe Crystal
Ore Pick
King King King King King
Cevher i in Deri i in Kil ve
pamuk i in
Ahşap i in Kristal ve
taş i in

Ekipman malzemeleri

Bu hammaddeler, ekipman oluşturmak i in gereklidir ve Element Diyarı‘ndan toplanabilir:

Iron Ore Fur Cotton Raw Wood Purpur Crystal
King King King King King

Şu yapım malzemelerini elde etmek i in “Malzeme Karıştırıcı” ile yükseltilebilirler:

Iron Ingot Leather Cotton Cloth Wood Amethyst
King King King King King
Demir
cevherinden
Kürkten Pamuktan Kütükten Mor kristalden

Bu yapım malzemeleri, farklı kalite düzeylerinde elde edilir. Kullanılan malzemenin kalitesi ne kadar yüksekse üretilen malzemenin verdiği bonus da o kadar fazla olur. Daha düşük düzeydeki bir malzemeyi bir sonraki kalite düzeyine yükseltmek i in Malzeme Karıştırıcı’yı kullanın. Ekipman malzemeleri ayrıca tüccar NPC’sinden de satın alınabilir. Özellikle ince iş ilikle yapılmış malzemeler malzeme dükkanından satın alınabilir.

İnşaat malzemeleri

Bina veya mobilyaları yapmak ve büyütmek i in aşağıdaki hammaddelere ihtiya vardır. Bu hammaddeler, lejyonun maden alanlarından ıkartılablir. Her bir lejyon kampının, rasgele se ilmiş bir hammaddenin ıkartıldığı iki bölgesi bulunur, diğer hammaddeler NPC’ler veya diğer lejyonlardaki oyuncularla değiştokuş edilebilir.

Wrought
Iron Ore
Clay Stone Tough
Wood
King King King King

Bu hammaddeler, “Malzeme İşleme Ustası” tarafından malzemeleri yapmak amacıyla yükseltilebilir. Bir birim inşaat malzemesi üretmek i in bu hammaddelerin her birinden beş birime ihtiya vardır. Bu inşaat malzemeleri, lejyon binalarını inşa etmek veya büyütmek amacıyla kullanılmak üzere lejyona bağışlanabilir. Basit binaları inşa etmek i inse aşağıdaki inşaat malzemeleri gereklidir:

Wrought
Iron
Brick Tile Marble Timber
King King King =”" td=”" King King
İşlenmiş
demir
cevherinden
Kilden Kilden Taştan Odundan

İnşaat malzemeleri de farklı kalite düzeylerindedir. Daha kaliteli inşaat malzemeleri, yukarıda a ıklanan işlem uygulanılarak elde edilebilir.

Dragon Apotheosis Malzemesi

Dragon God Resurrection, esans olarak yükseltilebilecek ve böylece karakterinizi daha gü lü kılacak yeni malzemeler i erir. Bu malzemeyi, yağmadan bulabileceğiniz gibi Ejder Tüccarı’ndan da satın alabilirsiniz.

Dragon
Bone
Dragon
Blood
Dragon
Spirit
Dragon
Marrow

Dragon Bone Town şehrindeki Dragon Essence Master, temel malzemenizi Ejder Esansları’na yükseltebilir Bu esanslar, özelliklerinizi arttıracak olan Dragon Apotheosis Kristalleri’ni yaratmak i in kullanılırlar.

Dragon
Bone
Essence
Dragon
Blood
Essence
Dragon
Spirit
Essence
Dragon
Marrow
Essence

Ejder potansiyelinizin tamamı sadece aşağıdaki maddelerden biriyle etkinleştirilebilir. Dragon Bone Town şehrindeki Dragon Form Goods Seller’dan bunlardan istediğiniz kadarını satın alabilirsiniz!

Dragon
Blood
Jade
Advanced
Dragon
Blood Jade
Ultimate
Dragon
Blood Jade
Awakening
Dragon
Apotheosis
Amber

King of Kings 3 — PvP

PvP

PvP, “Oyuncu Oyuncuya Karşı” anlamına gelir ve oyuncular arasındaki savaşı simgeler. PvE’den farklı olarak (Ortama Karşı Oyuncu) karakteriniz bilgisayar tarafından kontrol edilen rakiplerle savaşmaz, bunun yerine diğer ger ek oyuncularla savaşır. King of Kings 3, PvP esaslı savaşa odaklı olsa da PvE de burada önemli bir rol oynar.

PvP lisansı

PvP’ye aktif olarak katılmak i in PvP lisansınızı bir kerede a abilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra özel “Güvenli Bölgeler“ dışında Tangramia’nın tüm bölgelerinde diğer oyunculara karşı savaşabilirsiniz. Bu “Güvenli Bölgeler“ örneğin şehirlerde veya bazı dinlenme alanlarında bulunur.
PvP lisansınız kilitli iken sadece aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 1. düşman diyarlarından diyarınıza saldırıda bulunmuş oyunculara saldırmak
 2. şehirlerin birinde bulunan PvP alanındaki diğer oyunculara karşı savaşmak
 3. bir düşman diyarına veya “Tehlikeli Bölge“ olarak belirtilmiş diyarınıza ait yüksek seviyede olan bölgelerden birine girmeniz halinde diğer oyuncuların saldırısına uğramak

NOT: PvP lisansının kilidinin a ılması geri DÖNDÜRÜLEMEZ!

PvP ayarı

Yoldaş veya arkadaşlarınızı kaza ile yaralamamanız i in hangi oyunculara saldırmak istediğinizi belirlemek üzere PvP ayarınızı yapabilirsiniz.

 • Barış: Hi bir oyuncuya saldırılamaz.
 • Parti: Sadece partinizden olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Lonca: Sadece loncanızdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Lejyon: Sadece lejyonunuzdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • İttifak: Sadece ittifakınızdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Diyar: Sadece diyarınızdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Müttefik: Sadece bir düşman diyarından olan oyunculara saldırılabilir
 • Adalet: Sadece diyarınızın bir üyesini öldürmüş bir düşman diyarından olan oyunculara saldırılabilir
 • Tümü: Tüm oyunculara saldırılabilir.

Uygun PvP ayarlarına sahip değilseniz diğer oyunculara saldırma veya bunlara karşı savunma eylemlerinin otomatik olarak başarısız olacağını hatırınızda tutun.

PvP Sıralaması

Tüm PvP zaferleri en iyi PvP savaş ılarını göstermek amacıyla kaydedilir ve eşitli sıralama listelerinde yayınlanır. Bu sıralama listeleri her gün güncellenir. İstediğiniz zaman kü ük haritada Arayüz’ün sağ üst köşesinde bunlara kontrol edebilirsiniz. Sıralama listelerinin en üst sıralarında bulunanlar değerli ödüller ve özel ünvanlar kazanır.

PvP ganimet

PvP savaşında bir oyunca öldüğünde ekipmanlarından birini düşürebilir. Bu malzeme ganimet olarak rakibi tarafından alınabilir.

Kendi diyarınızdan olan oyunculara saldırırken bunun meydana gelme ihtimali artar ki bu, Tangramia dünyasında uygun görülmez ve ayıp olarak değerlendirilir. Bu durum ününüzün kötüleşmesine yol a ar ve karakter pencerenizin sol alt köşesinde “Kötü Ün” başlığı altında görüntülenir. Sorumlu davranırsanız ününüz zaman i inde iyileşir.

Sadece bağlı olmayan malzemeler kaybedilebilir. Malzemeniz daha ruha bağlı değilse armanız ile aynı renkte bir boya uygulaması yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Boyayı malzeme dükkanı’ndan veya canavarlardan düşürürerek elde edebilirsiniz.

Farklı tiplerde PvP

King of Kings 3’de aktif olarak PvP savaşına girişmenin bir ok farklı yolu mevcuttur. Burada birka örnek veriyoruz:

Tek başına: Başka bir oyuncu ile yüz yüze tek oyuncu savaşı yapmak i in şehrinizdeki PvP Bölgesine gidin. Burası bir savaş arayanların yeteneklerini ispatlamak ve diğer diyarlardan gelen oyunculara karşı savaşmak amacıyla kendilerini hazırlamak üzere biraraya geldikler yerdir. Gerekli seviyeye ulaştıktan sonra rakip aramak amacıyla uğruna savaşılan bölgelerden birine veya bir düşman diyarına gidebilirsiniz. Bununla birlikte bölgede bulunan diyar koruyucuları ve canavarların savaşınıza müdahalede bulunabileceğini hatırınızda tutun. Günde bir ka kere Kahramanlar Adası’nın kapısı a ılır. Bu adada yakın seviyelerde bulunan karakterler birbirleri ile – herkes herkesle – savaşabilir.

Lonca: Loncanızın geri kalanı ile birlikte günlük lonca görevlerini tamamlayabilirsiniz. Görevler bir sevkiyata eşlik etmek veya bir düşman eskortunun yolunu kesmeyi kapsayabilir. Bir eskortluk görevinin kabulu tüm diyarlara bildirilir, böylece ne zaman ve nerede rakiplerle karşılaşacağınızı tahmin edebilirsiniz. Diğer yandan rakipleriniz de sizi ne zaman ve nerede bekleyebileceklerini bileceklerdir. Diğer savaşlar, loncalarına her gün deneyim, değerli malzemeler ve paralar temin eden lonca NPC’leri i in yapılır. Bu NPC’ler loncalar tarafından fethedilebilir ve diğer loncalar tarafından alınmamaları i in savunulmaları gereklidir. Bir lonca NPC’si doğru şekilde savunulmazsa saldıran loncaya katılır ve loncanız, sayesinde kazandığı avantajları kaybeder.

Lejyon: Lejyonunuz saldıranlara karşı savunmaya yardımcı olmak amacıyla lejyon kampını ve acemi birliklerini genişletebilir. Diğer lejyonlara saldırmak size şöhret ve bolca ganimet kazandırır. Destansı savaşlar da ayrıca krallığınızı ilan etme hakkından emin olmanız amacıyla gücünüzü sergilemenize yardımcı olur.

Krallık: Savaş fonunuzu vergilerle doldurun, diğer krallıklara ordunuzun tüm gücüyle saldırın ve şehrinizi ilerleyen birliklere karşı savunun. Destansı muharebeler meydana gelir, ittifaklar kurulur ve bozulur ve hi kimse Kralların Kralının kim olacağını bilemez.

King of Kings 3 — Ekipmanları yükseltme

Mitril ile yükseltme

Mitril adındaki nadir bulunan bir malzemeyi kullanarak ekipmanlarınızın gücünü önemli öl üde yükseltmek mümkündür. Ekipman, her bir derece yükseltilişinde bir yıldız kazanır. Belirli sayıda yıldıza sahip silah ve kalkanlar ayrıca görüntü efektine de sahip olur.

Her bir seferde en fazla dört mitril kullanılabilir. Başarı olasılığı, ne kadar mitril kullanıldığına ve ka adet ekipmanla başlanıldığına bağlıdır. Yükseltme başarısız olursa yıldız da kaybedilir. Ekipmanda dokuzdan fazla yıldız varsa tüm yıldızlar kaybedilebilir. Başarı olasılığı, Şanslı Taşlar kullanılarak ge ici olarak arttırılabilir.

Mitril

King

Ekipmanları yükseltmek i in kullanılır

Şanslı Taş

King

Bir malzemenin yükseltilmesindeki başarı olasılığını arttırır.

Yıldız Par aları kullanılarak yükseltme

Mitril kullanarak ekipmanlarınızı olduk a kaliteli bir seviyeye yükseltebilirsiniz. Eğer ekipmanlarınızı daha da fazla yükseltmek ve olağanüstü kalitede bir malzemeye sahip olmak isterseniz Yıldız Par ası’na ihtiyacınız olacaktır. Başarı şansı olduk a düşüktür ancak malzeme, başarısızlık halinde herhangi bir yıldız kaybetmeyecektir, sadece yıldız par ası boşa kullanılmış olacaktır.

Yıldız Par ası

King

Ekipmanın olağanüstü bir şekilde yükseltilmesi i in kullanılır

Yerleştirme

Ayrıca karakterinizin ekipmanlarını özel büyülü gü leri olan kıymetli taşları yerleştirerek kendinize özel bir hale getirebilirsiniz. Bu ama la, kıymetli taşı ekipmanınıza yerleştirebilmek i in Artemis adlı sihirli bir metale ihtiyacınız olacaktır. Her bir ekipmanda en fazla beş taş yerleştirebilirsiniz ve ne kadar ok taş yerleştirirseniz kullanmanız gereken Artemis’in saflığı da o kadar ok olmalıdır. Ardından kıymetli taşları tek tek yerlerine koyabilirsiniz, ancak bu kıymetli taşlar oyun sırasında yaratıklardan düşebilir veya bu taşları bir atölyede yuvalarına uyacak şekilde kestirebilirsiniz.

Artemis

King

Ekipmanda taşlar i in yer oluşturmada kullanılır

Kıymetli Taşlar

King

Sarı: Karakterinizin özelliklerinden birini yükseltir

King

Mor: Saldırı sırasında bonus etkiye sahiptir (zehir, fel , vb.)

King

Mavi: Düşmanın bonus etkisine karşı diren sağlar

King

Beyaz: Element hasarını veya element hasarına karşı direnci arttırır

Bir kıymetli taşın gücü, nihayetinde bitecek ve kıymetli taş da yok olacaktır. Böyle bir durumda yeni kıymetli taşlar yerleştirilebilir. Bir ekipman par asında yer alan farklı renkteki kıymetli taşlardan yapılan farklı kombinasyonlar, farklı etkilere yol a acaktır.

King of Kings 3 — Ev ve şehirler inşa etme

Ev ve şehirler inşa etme

King of Kings 3’de kendi evinizi inşa edebilir ve nasıl dekore edeceğinize karar verebilirsiniz. Karakterinizin ilk evi bir baraka olarak başlayacaktır. Barakanızı tek kişilik yatak, bir imamu ağacı, kü ük bir meditasyon lambası, şifoniyer, tabureler, bir akvaryum, müzik enstrümanları ve diğerleri gibi gibi basit mobilyalarla döşeyebilirsiniz. Daha sonra evinizi bir krala yakışacak şekilde sayvanlı karyola, taht ve en güzel antikalarla döşenmiş genişleyen bir şatoya dönüştürebileceksiniz.

Mobilyalarınız size özel bonus efektler temin edecek ve örneğin yatakta uyumanızı, malzemeleri saklamanızı, meditasyon yapmanızı veya özel ödüllerle takas edilebilen imamu meyvesi ağa larını dikebilmenizi sağlayacaktır.

Bununla birlikte hi bir şey sonsuza dek dayanmaz ve eninde sonunda mobilyalarınızın tamir edilmesi gerekecektir. Mobilyaların tamir edilmesi evin enerji düzeyini yükseltir. Evinizin enerji düzeyi yeterince yüksek iken evinizi genişletebilir ve daha yüksek düzeyde mobilyalarla döşeyebilirsiniz.

Oyunun ilerleyen aşamalarında lejyon kampında veya başkentte inşaat yapmak i in proje satın almak mümkün olacaktır. Bunlar bina inşa etmek üzere topladığınız inşaat malzemeleri ile birlikte kullanılabilir. Bu binalar lejyon veya krallığın tüm üyelerine özel bir hizmet sunar ve genişletme yoluyla iyileştirilebilir.

Ev İnşa etme

Evinizi ve evin mobilyalarını satın almaya veya inşa etmeye karar vermek tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Bir ev veya mobilya inşa etmek i in öncelikle başka oyunculardan satın alınabilen veya bir lejyonun üyesi iseniz lejyon kampından toplanabilecek inşaat malzemeleri’ne ihtiyacınız olacaktır.

Meditasyon

King

Evinizde meditasyon yapmak deneyim veya gü kazanmanıza yardımcı olur. Ne kadar uzun süre meditasyon yaparsanız etkisi o kadar uzun sürer. Bu gü bir özelliği, sağlık puanlarınızı veya rejenerasyonu iyileştirebilir. Yüksek düzeyde meditasyon lambaları daha fazla deneyim veya daha yüksek düzeyde bir gü kazandırır.

Posta Kutusu

King

Genel posta yöneticisine yapılan yorucu yolculuktan kurtulmak i in kendi posta kutunuzu kurun.

Saklama

King

Sürekli yanınızda taşımanıza gerek olmayan malzemeleri şifoniyer ve dolaplarda saklayabilirsiniz. Yüksek seviyede dolaplar daha fazla hacme sahiptir.

Imamu ağacı

Evinizde bir imamu ağacınız olsun istiyorsanız tohumları ekmeniz gerekecektir. Günde bir kere tohumların gübrelenmesi gereklidir, ve ü üncü gün imamu meyvesi elde edebileceksiniz. Bunlar bir imamu tüccarına götürülüp hazine haritası par aları karşılığında takas edilebilir. Hazine haritaları olağanüstü hazinelerin nasıl bulunacağını gösterir. Yüksek düzeyde ağa lar daha iyi meyve hasadı verir.

Şehirler inşa etme

Loncanız bir lejyon haline geldikten sonra bir lejyon kampı kurmak üzere arazi kiralayabilirsiniz. Lejyonun lideri inşaat malzemeleri kullanılarak inşa edilebilen binalar i in ana binadan projeler satın alabilir. İnşaat malzemeleri lejyon kampının ham madde bölgelerinden toplanan ham maddelerden yapılabilir. Bunlar bina inşa etmede kullanılmak üzere lejyon üyeleri tarafından lejyona bağışlanmalıdır. Lejyonun üyelerine yararlı hizmetler sunan bir ok farklı tipte bina mevcuttur.

Kıymetli taş işleme dükkanı

King Kesimi yapılmamış taşları cilalatmak ve parlak parlak kıymetli taşlar halinde kestirmek i in kıymetli taş işleme dükkanına gidin ve özel efektler elde etmek i in bunları ekipmanınıza yerleştirin. Kıymetli taş işleme dükkanı ne kadar ok yükseltilirse orada üretilen kıymetli taşlar da o kadar daha gü lü olur.

Simya laboratuvarı

King Simya laboratuvarında bitkiler gü lü koruma iksirleri haline getirilmek üzere veya bazı özelliklerinin gü lendirilmesi amacıyla kaynatılabilir. Laboratuvar ne kadar ok yükseltilirse iksirler de o kadar iyi olur.

Barakalar

King

Barakalarda birlikler silah altına alınıp eğitilebilir. Bu birlikler bir düşman saldırısı halinde lejyon kampınızı savunmada size ok yardımcı olacaktır. Birlikler savaşta daha gü lü olmaları i in donatılabilir. Baraka ne kadar ok yükseltilirse silah altına alınan birlikler de o kadar gü lü olur.

Sunak

King Lejyon üyeleri sunakta meditasyon yapabilir ve böylece deneyim kazanabilirler. Sunak ne kadar ok yükseltilirse meditasyon yapanlar o kadar ok deneyim kazanır.

Dekorasyonlar

King Kampınıza koyacağınız bir dizi dekorasyonla lejyon kampınızı güzelleştirebilir ve istediğiniz şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Lejyonunuz kendi krallığını elde ederse, lejyonunuzun kampı da yeni krallığınızın başkenti olacaktır. Şehrin görünümünün yanısıra binaları da kendi zevkinize göre düzenlenebilir. Yeni binalar, krallıktaki herkesin faydalanabileceği bir şekilde inşa edilebilir.

King

King of Kings 3 — Yoldaşlar

Yoldaşlar

King of Kings 3’de maceralarınızda size eşlik edecek ve eşlik ederken de gü lenecek bir değil tam ü sadık yoldaş bulunmaktadır.

King

Imamu

Görev dizisini takip ederek oyunun hemen başlangıcında kendinize İmamu adı verilen bir yoldaş edinebilirsiniz.

İmamunuz ağrıldığında daha fazla deneyim elde edersiniz. İmamunuz da sizinle birlikte büyür ancak büyümesi i in de size eşlik etmesi gerekir. 10. seviyeden itibaren sizin i in envanterinizden malzeme satabilir ve bunun da iki önemli avantajı vardır: birincisi, tüccara gitmek i in zaman kaybetmezsiniz, ikincisi Ruh Kronları’nda malzemenin altın değerinin 3 katınıkazanırsınız.

Ruh Kronları, oyun i inde kullanılan para birimi olan Kronların ruhla bağlantılı olan halidir. Yani, bir başka oyuncuya verilemezler ve Ruh Kronları kullanılarak tüccarlardan satın alınan malzemeler otomatik olarak ruha bağlanacaklarından bir daha takas edilemezler.

Daha fazla deneyim kazanmak istiyorsanız daha fazla İmamu edinebilirsiniz.

King

Binekler

Ayrıca bir yerden bir başka yere daha hızlı gitmenizi sağlayan bir ok binekten birini de edinebilirsiniz. Binekler bir attan devasa bir ejderhaya kadar farklılık göstermektedirler.

Bu binekler, vahşi dünyada var olan bineklerle aynıdır! Bazı sınıflar ayrıca belirli türdeki binekleri efsunlamalarını sağlayacak bir beceriyi de öğrenebilirler.

İmamular gibi binekler de maceralarınızda size eşlik ettik e büyür ve daha gü lü bir hal alır.

Savaş atları

Şövalye, oyun i inde aynı anda iki bineğe sahip olabilen tek sınıftır: diğer her tür sınıfın sahip olabileceği gibi normal bir binek ve özel bir savaş atı. Şövalye sadece güvendiği küheylanı sayesinde özel saldırılarını ve benzersiz becerilerini kullanabileceğinden ancak bu özel savaş atına bindiğinde gücünü tam kapasiteyle kullanabilir.

Ekipmanlar

Bineğinizi eyer, nal veya dizgin gibi bir ok malzemeyle donatabilirsiniz. Bu malzemeler, bineği yanındayken veya bineğini sürerken karakterinizin daha gü lü olmasını sağlayacak daimi bonus etkileri verecektir.

Related posts

Leave a Comment