Kehanet Online Oyun Arayuzu

Kehanet Online Oyun Arayuzu

İfadeler


Duygu ve düşüncelerinizi daha görülebilir bir yoldan ifade etmenize yarar. İstediğiniz ifadeye tıklayarak karakterinizin duygu ve düşüncelerini oyuna aktarmasını sağlayabilirsiniz. İfade sembolleri kısayol barına sürükleyebilir ve onlar i in tuş atayabilirsiniz.


Savaş Alanı Komutları


Savaş alanında arpışırken takım arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Sadece komutan ve taarruz lideri bunları kullanıbilir.


Bu fonksiyonları kullanabilmek i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa veya E tuşuna basmanız yeterlidir.Se tiğiniz sınıfa uygun olarak elde ettiğiniz yetenekler hakkında bilgi aldığınız kutudur. Her yetenek seviyesi atladığınızda yetenekleriniz i in kullanmak üzere yetenek puanları kazanırsınız. Öğrenmek ve yükseltmek istediğiniz yetenekler i in bu puanları kullanabilirsiniz.


Yetenek puanlarını dağıtırken karakterinizin ilerde ne tarz bir karakter olacağını da belirlemiş olursunuz. Bu yüzden yetenek puanı dağıtı ciddi bir iştir. Öğrendiğiniz yeteneği kkullanabilmek i in, yeteneği sürükleyip kısayol barında istediğiniz bir kareye koymalısınız. Böylece o karete denk gelen tuşa basarak yeteneği kullanırsınız.


Biriktirdiğiniz yetenek puanlarını Yetenek Menüsünün sağ üstünde "Kalan Puanlar" kısmında görebilirsiniz.


Bu fonksiyonu görebilmek i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa veya J tuşuna basmanız yeterlidir.

Yardım bölümüne tıklayarak oyunla ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz.


Yardım menüsünü a mak i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa veya H tuşuna basmanız yeterlidir.Arkadaş eklemek veya bloklamak i in kullanılan menüdür. Ayrıca Lonca ile ilgili bilgilerinize de buradan ulaşabilirsiniz. Bu fonksiyonu görebilmek i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa veya C tuşuna basmanız yeterlidir.


Dostlar:


Yakın arkadaşlarınızı bu gruba ekleyerek onları evrimi i olduklarında görebilirsiniz. Böylelikle dostlarınızla daha kolay iletişim kurabilirsiniz. Fakat bu özellik i in karşı tarafın da sizi bu listeye eklemesi gerekmektedir.


Kara Liste:


Sizi rahatsız edenleri, sevmediklerinizi bloklayarak onların size mesaj yollamalarını engelleyebilirsiniz.


Lonca:


Oyuncular aynı lonca altında birleşerek ok daha gü lü birlikler oluşturabilir. Lonca kurabilmek i in Lonca Görevlisinden ilgili belgeleri elde etmeniz gerekmektedir.Sistem Menüsü, Görüntü ayarları, Ses ayarları, Arayüz, Klavye Araları, Bilgiler, Oyundan ıkış ve Sunucu ekranına dönüş gibi fonksiyonlara sahiptir.


Sistem menüsünü a mak i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa veya H ya da O tuşuna basmanız yeterlidir.Gü lendirici eşyalar, son moda kıyafetler, sa şekilleri, özel malzemeler, binekler ve daha tonlarca ürünü Nakit Dükkanından temin edebilirsiniz.


Nakit Dükkanını a mak i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa veya T tuşuna basmanız yeterlidir.Bu menüden karakterinizin yeteneklerine, ekipmanlarına, öğrendiği mesleklere ve her türlü karakter bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Kırmızı yuvarlakta gözüken tuşa veya C tuşuna basarak bu menüye ulaşabilirsiniz.Karakterinizin yerini ve daha pek ok şeyi haritadan görebilirsiniz.


Ufak Harita;
Harita Düğmesi
Dünya Haritası Düğmesi
Kü ük Haritada uzaklaşmayı sağlar.
Kü ük Haritada yakınlaşmayı sağlar.


Dünya Haritası:Dünya Haritasında oyunun ge tiği tüm dünyayı görebilirsiniz. Henüz gitmediğiniz yerler gri olarak gözükür. N tuşuna basarak veya sağ üstten Dünya Haritası düğmesine basarak a abilirsiniz.


Büyük Harita:Büyük Haritada karakterleri, parti arkadaşlarınızı ve satıcı OOK'leri görebilir, bulmak istediğiniz kişilerin yerlerini öğrenebilirsiniz. M tuşu ile veya sağ üstteki Büyük Harita tuşu ile ulaşabilirsiniz.


Haritadan Ulaşım:


Büyük Haritada gitmek istediğiniz yere tıklayarak karakterinizi oraya otomatik olarak yönlendirebilirsiniz. Fakat karakterinizin tehlikeli canavarların arasına girmemesine dikkat edin.Görev Kaydı


Görev Kaydı ile aldığınız görevleri görebilir veya görevdeki ilerlemenizi kontrol edebilirsiniz.


Görev Kaydını görebilmek i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa veya L tuşuna basmanız yeterlidir.Çanta


Eşyalarınızı düzenlemek, kullanmak, atmak ve onları alıp satmak i in antanızı a manız gerekmektedir.


Birden fazla antanız varsa sekmeler arası ge iş yapabilirsiniz. Yeni antaları nakit dükkandan alabilirsiniz.


Eşya atama düğmesi: Bu düğme, eşya se ili olduğunda kullanıma ge er. Bunun dışında eşyayı sürükleyip dışarı bırakarak da aynı işlemi yapabilirsiniz.


Altın: Oyunda biriken altın miktarınız arttık a renk değiştirir.


Bu fonksiyonu kullanmak i in kırmızı yuvarlaktaki tuşa ya da B harfine basmanız yeterlidir.Bilgi Penceresi


Bilgi Penceresi ekranın sol alt tarafında bulunmaktadır. Genel, sistem, diyalog, savaş gibi bilgilere buradaki sekmelerden ulaşılabilir.


Ayrıca, isterseniz bu bilgileri kutunun üzerindeki sekmelerden ayrı ayrı kontrol edebilir, bu sekmelere sağ tıklayarak ayarlamasını yapabilirsiniz.Başlangı


Ekranın en sol üst kısmındaki megafona tıklayarak gönderilen haykırmaları okuyabilirsiniz.


Karakter adınızın sağındaki mektup yanıp sönüyorsa, size gelen özel mesajı okumak i in herhangi bir büyük şehre gidip mesaj OOK'sinden mesajınızı okuyabilirsiniz.


Oyunda sohbet odası a mak ve oklu konuşmalar yapabilmek i in mesaj bildirimi altındaki butona basabilirsiniz.


Gardiyan Anahtar sistemini a ıp anahtar listenizi görmek i in karakter YP ve BP'nizin altındaki kü ük anahtar simgesine tıklamalısınız.


Anahtarlarını topladığınız canavarları görmek i in "V" tuşuna basabilir ya da YP ile BP'nizin altında duran kitap simgesine tıklayabilirsiniz.


Ekranın en sol üstündeki karakter bilgi ekranınızın altındaki not defterine tıklayarak günlük ödülleri görebilirsiniz.


Ekranın en sağ üstünde bulunan deftere tıklayarak aktiviteleri görebilirsiniz.


M harfine basarak ya da kü ük haritanın sağındaki M harfine tıklayarak bölgesel haritayı a abilirsiniz.


N harfine basarak ya da kü ük haritanın sağındaki W harfine tıklayarak dünya haritasını a abilirsiniz.


Sağ alttaki 10 slotlu bölüme yeteneklerinizi veya komut/gülümsemelerinizi koyabilirsiniz.


Ekranın altında en baştan sona uzanan üstteki bar karakter tecrübenizi, alttaki bar ise yetenek tecrübenizi gösterir.


Konuşma Odası


Arayüzün aşağı kısmından Sohbet Odası bölümünden veya sadece R tuşuna basarak a ılan kutudan Sohbet Odası kurabilirsiniz. Ayrıca Sohbet Odası listesinden a ık odaları da görebilirsiniz.


Sohbet Odası Oluştur düğmesine basınca kü ük bir pencere a ılır. Buradan Sohbet Odanızın ismini ve tercihen şifresini girerek oluşturabilirsiniz.


Diğer oyunculardan alacağınız davetler haricinde, listeyi a arak da herhangi bir Sohbet Odasına katılabilirsiniz.


Şifreli odalara girmek i in ise o odanın şifresini bilmeniz gerekir.


Sohbet Odalarında kullanabildiğiniz özellikler:


Mesaj Gönderme: Mesaj Gönder tuşuna veya ENTER tuşuna basarak mesajınızı gönderebilirsiniz.


Mesaj Rengi: 8 farklı mesaj rengi mevcuttur: Beyaz, kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, turkuaz, mor.


Konuşmayı Kaydet: Konuşmaları kaydetmenize yarar.


Sohbet Odasından Çık: Yukarıdaki X işaretine tıklayarak ıkabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment