Kehane Online Savaş Alanı

Kehane Online Savaş Alanı


Savaş Alanı


Savaş alanı, oyuncuların savaş yeteneklerini geliştirdikleri yerdir. Oyuncular belirli kurallar er everisnde birbirleriyle savaşarak savaş yeteneklerini geliştirebilir.


Kazananlar rütbelerini geliştirecek başarı unvanları kazanır. Aynı zamanda kazanacakları puanları savaş alanında kullanabilecekleri ödüllerle değiştirebilirler.Join a BattleOyuncular ekranın sağ üst köşesindeki "Büyük Savaş Alanı Odası" simgesine tıklayarak arayüzü alıştırabilir.Odaya girdikten sonra devam eden savaşlara katılabilir, ya da bir savaş alanı oluşturarak diğer oyuncuların katılmasını bekleyebilirsiniz. Taarruz oluşturma sayfasına girdiğinizde odanın arayüzünü ge ici olarak gizleyebilirsiniz.


Taarruz oluşturulduktan sonra savaş alanına girmek i in 60 saniyeniz vardır. Bu sırada oda arayüzünü a arak "Savaş Alanına Gir" tuşuna tıklayarak savaşa katılabilirsiniz.


Savaş alanına girebilmek i in savaş durumunda olmamanız gerekir.


Savaş Alanı Türleri


Bilinen savaş alanı türleri: Kristal Harabe Kaynakları Savaşı ve Kadim Arena Anahtarlar Savaşıdır. Oyuncuların savaş yeteneklerini geliştirmek i in daha ok savaş alanı gelecekte oyuna eklenecektir.


Kristal Harabe Kaynakları Savaşı: Kristal Harabeler Savaş Alanı kristal kalelerdeki kaynaklar i in yapılan alıştırma savaşlarıdır.
Kadim Arena Anahtarlar Savaşı: Bu arena savaşının temel amacı farklı canavarları yenerek onur anahtarı almaktır. En ok anahtar alan kazanır.


Başarı Unvanları ve Puanlar


Savaş alanındaki yeteneklerinizin gelişmesi size başarı unvanları ve puanlar kazandırır. Toplanan başarı puanları askeri rütbenizi geliştirebilir, bu da aylık gelirinizi artırır. Başarı unvanları ve puanlar oyuncuları motive etmeye yarar. Oyuncular "savaş alanı ekipmanlarının askeri rütbelerle değiştirilmesi" yoluyla daha hü lü silahlar, zırhlar ya da eşyalar alabilir. Puanlarınıza para ekleyerek daha iyi ekipman ve eşyalar alabilirsiniz.
Savaş alanında oyuncuların taşıyacağı ekipman sınırı rütbelerine göre belirlenir. Örneğin bazı ekipmanlar yalnızca albay, general veya mareşaller tarafından taşınabilir. Bu ekipmanlar genellikle en zor bulunanlardır ve savaş yeteneklerinizi ve başarı durumunuzu yansıtır.


Ka aklar


Oyuncular sebepsiz yere savaş alanından ıkarsa, Taarruz kurulduktan sonra 60 saniye i erisinde savaş alanına giremezse veya evrimdışı olup savaş bitene kadar oyuna tekrar giremezse ka ak sayılır. Ka aklar başarı unvan değerleri düşürülerek cezalandırılır. Ayrıca "savaş Alanı Yöneticisi"ne ceza ödemesi gerekir. Rütbesi yüzbaşıdan düşükse oyuncunun bir hafta i erisinde en az ü savaşa girmesi gerekir, aksi takdirde başarı unvan değeri kaybeder. (yarbay – albay: haftada 5 savaş, orgeneral – general: haftada 8 savaş, mareşal: haftada 10 savaş)Savaş Alanı Sınırlamaları


Savaş alanı oyuncuların savaş yeteneklerini geliştirdiği alan olduğundan bazı kuralları vardır.


Çanta Kısıtlamaları


Oyuncular yalnızca birinci antalarını kullanabilir. Bu nedenle birinci antaya koyulacak eşyalar savaş alanında kullanım değerlerine göre doğru şekilde se ilmelidir.


Savaş Alanında Güvenli Bölge Kısıtlamaları


Bazı savaş alanlarında "Yeniden Doğuş Sonrası Güvenlik Alanları" vardır. Öldükten sonra oyuna geri gelen oyuncular burada saldırılardan korunur. Bu tür güvenli alanların kısırtlamaları vardır: Oyuncuların ıkışına izin verilir ancak dışarıdan girilemez, güvenli alandaki oyunculara saldırılamaz, oyuncular güvenli alandayken takım arkadaşları üzerinde büyü puanı gerektiren gü veya özellik kullanamaz.


Savaş Alanında Puan Tablosu


Savaş alanına girdikten sonra "P" tuşuna basarak savaş alanındaki düşmanlarınız veya taarruz ekibinizdeki oyuncuların adı, puanlar, ölen oyuncuların yerleri gibi savaşla ilgili bilgileri gösteren savaş alanı puan tablosunu görebilirsiniz.


Oyuncular acil durumlarda "Savaş Alanından Çık" tuşuna tıklayarak alanı ge ici olarak terk edebilir. Ancak ayrılmadan önce taarruz grubu arkadaşlarınıza durumu a ıklamanız yanlış anlaşılmaları engelleyecektir.


Related posts

Leave a Comment