O kadar da canavar değilmiş!

O kadar da canavar değilmiş!

Meğer o kadar da canavar değilmiş!

Herkesin merakla beklediği bu cihaz, söylenenlere göre, o kadar da canavar olmayacak!

Nintedo'nun Wii ile yakaladığı başarıyı sürdürmek i in ok gü lü bir "yeni Wii" hazırlayacağı düşünülüyordu. Wii U isimli yeni nesil konsol, özellikle "tablet kontrol cihazı" ile fark yaratmak istiyor.

Tablet kontol cihazının fark yaratacağına şüphe yok ancak işin i ine "gü lü" kelimesi girdiğinde, durum hi de beklediğimiz gibi olmayabilir. İsmi a ıklanmayan iki Wii U oyun geliştiricisinin Gamesindustry International'a yaptığı a ıklamalara göre Wii U, bugünün PS3 ve Xbox 360'ı kadar bile yüksek bir grafik ve işlem gücü sunamıyor.

Geliştiriciler, donanım özelliklerinin düşük tutulmasını, konsolun üretim maliyetini düşürmek i in alınmış bir karar olarak değerlendiriyor. Tabletkontrol cihazı nedeniyle Wii U'nun maliyeti olduk a yüksek ve Nintendo, fiyatın maliyeti karşılaması i in donanımı düşük tutmak zorunda.

İki geliştirici, tablet kontrol cihazına da pek sıcak bakmıyorlar. A ıklamalarına göre, ortasında bir ekran bulunan cihaz, ana cihazdan bağımsız olarak kullanılamıyor. Bu da, böyle birkontrol sisteminin ger ekten gerekip gerekmediğini tartışmaya a ıyor.

Related posts

Leave a Comment