Halo 4’ün yedi gizli içeriği

Halo 4’ün yedi gizli içeriği

Halo 4'ün yedi gizli içeriği

 

Xbox 360 platformunun en sevilen oyunlarından biri olan Halo 4, yeni içerikleriyle sırlarını açığa çıkarmaya devam ediyor.

Son yayımlanan haberlerden biri de yedi adet terminal ile ilgili. Takipçileri bilirler ki Halo 4 içerisinde saklı olan belirli terminaller var. Bunları bulmak ve kullanmak da sizin kabiliyetinize bağlı.

Düşmanınızı gizlice takip edip, beklemediği anda enselemek için ihtiyacınız olan bilgileri vereceğiz. Görev 1’de gizli bir terminal yok.

İşte gizli terminallerimiz.

Görev 2 – Terminal 1: War
İkinci görevde iki Hunter’ı öldürdükten sonra önünüze uzun bir koridor gelecek. Rampayı çıkmadan önce asansörün yakınlarını kontrol edin. Parlayan küçük bir nokta göreceksiniz, büyük bir sütuna benzer.

Görev 3 – Terminal 2: Lord of Admirals
Görev esnasında bir noktada sizinle aynı düzeyde düşmanların ilk birkaç dalga sonrasını öldürdükten sonra, sizin maskenizin bozulduğunu keşfediyorsunuz. Cortana bu anda sizinle iletişime geçiyor. Forerunner’ların tepesine doğru çıkarken kayalı yola dikkat edin. Tam üsse girerken dikkatini çekecek. Gözünüzden kaçması çok zor.

Görev 4 – Terminal 3: Charum Hakko
UNSC güçleriyle ilgili cutscene’den sonra, geri dönün. Ormanın içerisindeki terminali keşfedeceksiniz.

Görev 5 – Terminal 4: Flood
Cortana’yı geri aldıktan sonra ortalığın karıştığı zamanı hatırlayanlar vardır. Knight ve Crawler dolu odadan bahsediyorum. Odanın sonundaki kapıya doğru koşun. Hemen sonra sağa dönün, terminali bulacaksınız. Yalnız asansöre binmeden önce bunu yapmalısınız.

Görev 6 – Terminal 5: Knights
Pelican’a giderken üçüncü ve son kulede yer alan başka bir terminal daha var. Didact’a doğru geçen asansöre binin. Birçok ışığın yer aldığı bir köprü göreceksiniz. Yalnız orada yer alan yol, üçe ayrılıyor. Sonu görünmeyen yola yani sola dönün. Unutmayın yolun çatal kısmı sizi platforma götürecek.

Görev 7 – Terminal 6: Justice
Bir artifact’le asteroit üzerinde olduğunuzda, bir kapıya yönlendirileceksiniz. Hava kilidine girmeden önce metroya benzer bir geçit göreceksiniz. Geçitten devam edin. Terminali kayalıkta bulacaksınız.

Görev 8 – Terminal 7: Cryptum
Didact’ten sonra, birkaç tane Knight ve Watcher göreceksiniz. Didact’in ilk anonsundan sonra zorla durdurulacaksınız ve U dönüşü yapacaksınız. Burada da birkaç düşmana denk geleceksiniz. U dönüşünden sonra mavi bir kulenin parladığını göreceksiniz. Bu sırada Cortana size sola dönmenizi önerecek.

Bir adet terminalle Contact the Domain başarımını açacaksınız. Yedi terminali bulmanızla Terminus başarımını kazanacaksınız.

Related posts

Leave a Comment