Güneş’in yanında esrarengiz cisim! (Video)

Güneş'in yanında esrarengiz cisim! (Video)

Yüzeyindeki sıcaklık neredeyse 5 bin 500 dereceye ulaşan Güneş’e yaklaşan her cismin, kısa sürede buharlaşacağı bilim dünyasının ger eklerinden biri. Ancak kısa bir süre önce NASA’nın elde ettiği bir fotoğraf, gök bilimcileri şaşırttığı gibi UFO meraklılarını da heyecanlandırdı.

NASA’nın, Güneş faaliyetlerini gözlemleyen SOHO uzay aracı, 24 Nisan günü olağandışı bir fotoğraf ekti. Görüntüde, şekli sanki inşa edildiğine işaret eden, olduk a büyük bir gök cismi, Güneş’e ok yakın bir noktada görülüyor.

UFO teorisyenleri, bir ok gök cisminden farklı bir şekle sahip olan cismin, ok yüksek sıcaklıklara dayanabilecek teknolojye sahip bir uzay aracı olduğunu savunuyor.

Fotoğrafta, uzun, mekanik bir kola benzeyen bir uzantıya sahip, birka par adan oluştuğu izlenimi veren büyük bir cisim görülüyor. Fotoğrafın incelendiği videonun izlenme sayısı 700 bine yaklaşırken, UFO meraklıları da cismin uzaylılara ait olduğunu iddia ediyor.

Kabul edilen görüş, uzaylı akıllı varlıkların, anormal sıcaklıklara dayanıklı zırhlara sahip uzay gemileri olduğu. Böylece sayısız yıldız sisteminde ve en ağır kozmik şartlar altında keşif yapabiliyorlar.

UZMANLAR NEYOR?

ABD Donanması Araştırma Laboratuvarı’nda (NRL) görevli bilim insanı Nathan Rich, görüntüdeki cismin UFO olmadığını, SOHO’nun kamerasındaki CCD sensörüne arpan kozmik ışınların geride bıraktığı izgiler olduğunu söyledi.

Rich, şu a ıklamayı yaptı: “Fotoğrafta beliren izgiler, CCD sensörüne arpan enerji par acıklarının (protonlar) yarattığı etkiyi ağrıştırıyor. Bu izgiler neredeyse her fotoğrafta beliriyor… Ancak beliren izgiler belli bir süre te ekilen fotoğrafların hepsinde belirmiyor” dedi.

Rich’in son cümlesi, esrarengiz cismin UFO olduğunu savunanların düşüncesini destekliyor. Böylece, cismin hareket eden bir uzay aracı olabileceği düşünülebilir.


“GİZLİ UFO ORTAYA ÇIKTI

SOHO’nun ektiği fotoğrafla başlayan tartışma, Aralık 2011’de Merkür’ün yörüngesinde ekilen bir videoda da yaşanmıştı.

Heliospheric Imager-1 teleskobuyla ekilen görüntülerde, Güneş fırtınasının vurduğu bölgede ok büyük bir cisim belirmişti. UFO teorisyenleri, fırtınanın, görünmezlik özelliği olan bir uzay aracını ortaya ıkardığını öne sürmüştü.

Rich, Huffington Post’a yaptığı a ıklamada, “uzaylı” cismin, Güneş fırtınasının sonrasında beliren görsel bir efekt olduğunu veya, Merkür’ün bir gün önce ekilen hayalet bir par acığı olduğunu öne sürdü.

Huffington Post anketinde, katılımcıların yüzde 34.2’si cismin UFO olduğunu düşündüklerini belirtirken, yüzde 31.2’si hayal ürününden ibaret olduğunu ifade etti. Katılımcıların yüzde 18’i fotoğrafın kamera hatasından kaynaklandığını öne sürerken, izgilerin kozmik ışınlar olduğunu düşünenler yüzde 16.2’de kaldı.

Video:

Related posts

Leave a Comment