GTA V’in Yapımında Kaç Kişi Çalıştı?

GTA V

GTA V’in Yapımında Kaç Kişi Çalıştı?

GTA V

Yaptığı hasılatla birlikte sadece oyun dünyasının değil, bütün bir eğlence dünyasının önemli çıkışlarından birisini yapan Grand Theft Auto V, büyük bir oyun. Bu kadar büyük bir oyunu yapmak seneler sürdü. Peki bu oyunu kaç kişi yaptı?
    Develop, Rockstar North’un yönetmeni Andy Semple ve başkanı Leslie Benzies ile bir röportaj yaptı. Röportaj sonrasında ise şaşırtıcı bir bilgi ortaya çıktı. İkilinin yaptığı açıklamalara göre GTA V’in yapımında sadece Rockstar North çalışmadı. Röportajda, GTA V’in yapımında çalışan toplam kişi sayısı 1000’den fazla olarak açıklandı. Röportajın ilgili kısmı şu şekilde;
– Artık bütün Rockstar oyunları tek bir stüdyo tarafından geliştirilmiyor. Yeni çalışma biçimimiz bu şekilde. Firma olarak toplu bir şekilde hareket ediyoruz. Örneğin herkes Red Dead’in yapımında çalışır, sonra GTA’ya geçilir ve böyle devam eder. Artık büyük oyunları geliştirmek için 1000’den fazla kişi gerekiyor. Fakat 1000 kişiyi tek bir stüdyoda toplayamayız.
– Peki GTA V’i 1000 kişi mi geliştirdi?
– Daha fazla. Çok daha fazla. Bu yüzden oyundaki ayrıntı da bu kadar arttı. GTA V’teki detay, GTA IV’e oranla 10, hatta 20 kat daha yüksek. Yani oyunda çalışan kişi sayısı da bu denli yüksek olmalı.

Related posts

Leave a Comment