Hoşgeldin oyuncu! , Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol yada


 
Konuyu Oyla:
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Ice Age 4 Continental Drift Arctic Games İnceleme

Çevrimdışı TestensieL 07.07.2013, 19:27
Yorum: #1
Yeni Üye
Üye Grubu
51 Mesaj
Rep Puanı: 5
Seviye: 5
Yaşam Puanı: 2 / 124
Yetenek Puanı: 17 / 2.148
Deneyim: 97 / 100
Teşekkürler: 1
2 Mesaja, 2 Teşekkür aldı.

Altın: 2.00+

[Resim: Ice-Age-4-Continental-Drift-Arctic-Games...p;amp;zc=1]
Ice Age, serisinin dördüncü filmiyle yeniden beyaz perdede. Haliyle oyunu da raflarda, sizler için Ice Age 4 Continental Drift Arctic Games’i inceledik.Birkaç haftadır beyaz perdede boy gösteren Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor’un hikayesiyle bağlantılı olan Ice Age 4 Continental Drift Arctic Games’te, kış sporları üzerinden büyük bir savaş veriyoruz diyebiliriz.Yaz gelmişken serin içerikli bir oyunla karşılaşacağımı umarken çok terlediğimi farkettim. İlk terleme oyun açıldığında alt yazının olmayışını farketmemle başladı. Senaryoya giriş videosu bitene kadar Sid’in konuşmalarından bazılarını kaçırdım…Sid, Diego, Ashley, Manny, Ellie, Peaches, Scrat ve ekibin diğer üyeleri yine birgün bölge değiştirirken bir hazineye rastlarlar. Hazine o çağlarda bulunması çok zor yiyeceklerden oluşmaktadır. Bu arada hazineye de Sid’in sakarlığıyla ulaşılır. Sürümüz hazineyi sahipleneceği sırada Kaptan Gutt ve elemanları ortaya çıkar.İki Grup Bir Hazine!Sürü ve Korsanlar, hazine için yarışmaya karar vererek kış sporları üzerinden mücadele başlarlar. İşte biz de tam burada yönetimi elimize alıyoruz. Her iki tarafın karakterleriyle oynayabildiğimiz toplamda 10 çeşit mücadele oyunumuz var. Oyunlarımıza kısaca göz atalım:
 • Bob-smashing ve Slip Slide: Dev mamutlarımız yüzükoyun buzlardan oluşan bir mağarada kayak yapıyor.
 • Glacier Hopping: Engelli koşu diyelim. Ayrlan buzlar, kırılan zemin, yükseltirler ve benzeri engellerden oluşan alanda bitişe koşturuyoruz.
 • Shell Slide: Bildiğiniz körling adlı sporun aynısı.
 • Coconut Slingshot: Sapanla hedef vurma.
 • Style Jump: Kayarak hızla fırladığımız platformu geride bırakıyor ve havada hareketler yapmaya çalışıyoruz.
 • Ice Smash: Birkaç kattan oluşan buz platformları kırarak zemine varmaya çalışıyoruz.
 • Scrat Cannon: Scrat’ı bir toptan fırlatarak olabildiğince uzağa taşımaya çalışıyoruz.
 • Mountain Drift: Bildiğiniz kayak, yükseltiden aşağı doğru kayıyoruz.
 • Prehistoric Plumber: Scrat’ın arkası su dolu bir buz duvarında çatlakları ve delikleri kapamasını sağlıyoruz. Kesin hatırladınız bu sahneyi…
Bitti Bu Kadar…İki farklı grup, aynı oyunları oynarken karakterler değişiklik gösteriyor. Haliyle film vesilesiyle sevilen birçok karakteri yönetmen imkanı buluyorsunuz. Senaryo, serbest takılma modu ve çoklu oyuncu bölümünde de yine aynı içerikler mevcut. Senaryoda ilerledikçe oyun içi grafiklerle yapılmış sinematikler karşımıza çıkıyor. Karakterlerimiz bu sinematiklerde birbirleriyle uzun diyaloglara giriyorlar ve böyle sürüp gidiyor… Multiplayer ise internet üzerinden değil de aynı ortamdaki eşinizle oynayabileceğiniz türde bir içeriğe sahip. Multiplayer’da sanıldığı gibi ekran ikiye ayrılmıyor, sırayla taraflar oyunlarını bitiyor.Adını yazarak açıklamalarını yaptığım 10 oyun harita yönünden çok kısıtlı. Oyunda 10 tane harita var, yani her oyunun kendine ait 1 haritası bulunuyor ve hiç değişmiyor. Oyunlardaki amacımız ise hızlı bir şekilde oyunu sonlandırırken, etrafa serpilmiş meşe palamutlarını toplayarak puan kazanmak. ‘Bu kadar mı?’ evet, bu kadar.Hikaye gibi grafikler, modellemeler, atmosfer ve sesler de filme bağlı kalınmış. Örneğin seslendirme kısmında John Leguisamo, Peter Dinklage, Queen Latifah ve Denis Leary yer alıyor..Ice Age 4 Continental Drift Arctic Games’in en güzel yanı karakterleri sixaxis desteğiyle yönetmek. Genellikle karakterlere yön verme ya da zıplama gibi komutları gamepad’i (oyun kolu) hareket ettirerek veriyoruz. Küçük oyuncular için bu çok güzel bir deneyim.
En üste çık Ara Alıntı YapHızlı Menü:

Bu konuyu okuyan oyuncular
1 Ziyaretçi