Hoşgeldin oyuncu! , Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol yada


 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Combat Arms İnceleme

Çevrimdışı TestensieL 07.07.2013, 18:59
Yorum: #1
Yeni Üye
Üye Grubu
51 Mesaj
Rep Puanı: 5
Seviye: 5
Yaşam Puanı: 2 / 124
Yetenek Puanı: 17 / 2.148
Deneyim: 97 / 100
Teşekkürler: 1
2 Mesaja, 2 Teşekkür aldı.

Altın: 2.00+

[Resim: 1231452275610_f.jpg]
Uuu beybi! Bir MMOFPS oyun, bu kadar heyecanlı olabilir mi? Bu olabilir. Yaklaşık olarak 4,5 saattir başındayım ama hala sıkılmadan oynayabiliyorum ki ben çok çabuk sıkılan biriyim.
Efendim, oyunumuz Koreli Nexon AŞ. tarafından yapılan bir online FPS oyunu. Nexon’u Maple Story gibi efsaneleşmiş bir yapımın arkasındaki ekip olarak tanıyoruz. Adamlar çalışıyor, bize de bu şaheserleri yiyip bitirmek kalıyor.
Kayıt olduk ve oyuna başladık. İlk olarak “İnbox” u kontrol etmenizi öneririm. Nexon’dan hediye gelmiş size. Açıyoruz. Bir haftalık FAMAS, M24 ve M911 veriliyor. FAMAS bir saldırı tüfeği, M24 ise bir keskin nişancı tüfeği. M911 ise bir tabanca. Hepsi de etkili silahlar.
Neyse efendim oyunumuzda, sekiz farklı oyun modu var. Bunlara şöyle bir değinirsek:
Elimination: İki takımın belirlenmiş öldürme sınırına ulaşmaya çalıştıkları bir oyun modu. Öldükten 3sn. sonra yeniden doğarsınız.
Search & Destroy: Taktik gerektiren bir mod. Bir takım, hedeflere bomba koymaya çalışırken, diğer takım onları engellemeye çalışıyor.
One man army: Herkesin tek olduğu, önüne geleni vur modu.
Capture the flag: Bayrak kapmaca işte, nesini anlatayım?…
Spy hunt: Kişisel kanaatimce, en zevkli mod. Haritanın bazı bölgelerinde, “intel” adı verilen paketler çıkıyor. Her oyuncu, bu intelleri toplamaya çalışıyor. İntel alan oyuncu, diğer intel alan oyunculara ve intel alamayan oyunculara kısacası herkese düşman. İntel alamayan oyuncular ise, kendi aralarında bir takım olarak sayılıyor. Oyuncu, tüm intelleri alınca “Sudden death” oluyor. Tüm intelleri alan oyuncuya, özel silahlar veriliyor (MİNİGUN, FLAME THROWER, LAW) ve haritanın ortasına düşen makinede işini bitirmesi isteniyor. Geriye kalan oyuncular, onu durdurmaya çalışıyor ancak sudden death olduktan sonra geri dirilmek yok.
Fireteam: NPC”lere karşı savaştığımız mod. Şu anda iki tane harita mevcut. Birisinde, teröristlere karşı, görevlerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Diğerinde ise, üzerimize akın akın gelen zombileri öldürerek hayatta kalmaya çalışıyoruz.
Quarantine: Zombilere ölüm! Quarantine modunda, oyuna başladığımız 10. saniyenin sonunda bir veya iki kişi, zombi oluyor ve diğer oyunculara virüsü yaymaya çalışıyor. İnsanların amacı ise, 2,5 dakikanın sonunda hayatta kalabilmek.
Elimination PRO: İğrendiğim modlardan biri. Elimination’un aynısı ama raund bitene kadar dirilmek yasak. Nefret ediyorum.
İşte böyle arkadaşlar. Oyun modlarımız bu şekilde. Şimdi biraz da, grafik ve ses gibi teknik özelliklere değinmek istiyorum:
Grafikler oldukça güzel. Özellikle, vurduğunuz düşmanın arkasında bir duvar varsa, ölüden sıçrayan kanlar, duvara yapışıyor. Mermilerin bıraktığı izler çok gerçekçi. Silahların sesleri birbirine benzemiyor ve oldukça da gerçekçi duyuluyor. Adam gibi bir ses sisteminiz varsa, oldukça keyif alabilirsiniz seslerden.
Aa, bak şunu unuttum. Oyunda, silahlarımızı modifiye edebilir, karakterimize istediğimiz kamuflaj, zırh ve miğferleri alabiliriz. Ama hepsi süreli tabi.
Şu ana kadar yaşadığım tek sorun, bir açığın bulunmasıyla oyunun hacker dolması, aldığımız eşyaların süreli olması ve “Specialist” karakterlerin, özel eşyalara sahip olması. (Bombaatar, özel kıyafet ve silahlar.) Ayrıca da, Nexon’un herşeyi paraya dökmek istemesi. Tek rahatsız olduğum mevzular bunlar.
En üste çık Ara Alıntı YapHızlı Menü:

Bu konuyu okuyan oyuncular
1 Ziyaretçi