Hoşgeldin oyuncu! , Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol yada


 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Call Of Gods İnceleme

Çevrimdışı TestensieL 07.07.2013, 19:29
Yorum: #1
Yeni Üye
Üye Grubu
51 Mesaj
Rep Puanı: 5
Seviye: 5
Yaşam Puanı: 2 / 124
Yetenek Puanı: 17 / 2.148
Deneyim: 97 / 100
Teşekkürler: 1
2 Mesaja, 2 Teşekkür aldı.

Altın: 2.00+

[Resim: Call-Of-Gods3-620x350.jpg]Yayınlandı Ocak 12th, 2013 | Yazan : Serkan
0
Call Of Gods İncelemesi
Yüzyıllar boyu birlikte yaşayan insanlar, elfler ve ölümsüzler artık tek bir şey için savaşıyolar Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. dünyası için.Ansızın ortaya çıkan iblisler bütün dünyayı esir aldı. Artık herşey sizin elinizde. Ya bu toprakları canınız pahasına korursunuz ya da bundan sonraki yaşamınızı iblislerin köleleri olarak yaşarsınız. Seçim sizin, savaş ya da öl!GameTürk tarafından geliştirilen Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adlı Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. oyunu kapalı betası ile karşımızda. Hereos Of Gaia oyunundan esinleninen bu oyun, biz oyuncuları farklı bir dünyanın kapısından geçiriyor. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.’ta ırklara göre oyun ekranı bilgileri değişkenlik gösterebiliyor. Lakin 3 ırkında ortak bir savaş vermesi nedeniyle 3 ırkı ayrı bir hikayenin eşiğine itmiyor. Yapım olarak bizleri Ministry Of War ve Heros Of Gaia oyunu andıran yapım bizlere farklı bir oyun tadı vermiyor. Görünüm olarakta 2 oyunun özellliklerini barındıran Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. , NPC sisteminden tutunda animasyon geçişlerine kadar hemen hemen herşey aynı. Oyunun görev sistemide bir hayli gelişmiş,her görevde kendimizi ayrı bir aksiyonun içinde buluyoruz. Bunun için Gametürk’e ayrı bir parantez açmak gerekir.Hükümdarlık sistemide 4 kişilik bir meclisten oluşuyor.İnsan Kral (Cyron Gondor) , Prenses (Angelia Gondor) , Muhafız Yüzbaşı (Raynard Barthok) ve Rehber (Victoria). Rehber demişken oyunu kavramamız bir hayli zor gözüküyor.Rehberden istediğimiz bilgileri edinemiyoruz ama GameTürk oyun için ayrı bir rehber bölümü hazırlamış.En azından buradan istediğimiz bilgileri edinebiliyoruz.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Oyunda farklı farklı binaları görebiliyoruz özellikle müzayede evinden eşya satın alırken, takas dükkanından da eşyalarımızı takas edebiliyoruz.Bunların yanı sırada ayrı bir market sistemi aslında oyunda fazlalık olmuş diyebiliriz.Diğer bir konu taverna sisteminde Ministry Of War’da da gördüğümüz renk rütbesi var en düşük beyaz renginden başlayan ve en yüksek kırmızı rütbede biten bir sistem. Oyunda belli bir dakikada hediye alıyoruz. Bunlar gümüş veya tecrübe puanları oluyor. Arena sistemi oyuna iyi bir şekilde yansıtılmış zira yapay karakterlerin zekası bir hayli berbat en azından arenada gerçek oyunculara karşı verilen bir savaş bizi bir nevzede olsa mutlu edecektir.Oyun aslında erken bir çıkış yaptı denilebilir.Gametürk istediklerini oyuna yansıtamadığı açık bir şekilde belli.HikayeCal Of Gods’un hikayesi diğer browser oyunlarına göre beni daha çok etkiledi. Diğer browser vemmo oyunlarda ırkların düşmanlığı ön plandaydı. Fakat burada 3 ırkın birbirine olan yardımlaşması ön planda olacak.  Bu da Call Of Gods’u diğer oyunlardan ayıran önemli bir nokta olmuş. Diğer bir yandan yapımcı firma hikayeyi oyuna yansıtabilmiş. Farklı bir hikayesiyle bizleri mutlu eden Call Of Gods sonuç itibariyle bizden iyi bir not aldı.OynanabilirlikAçıkcası yapay zekası ve grafik sistemi kötü olan bir oyunun, oynanabilirlik kısmı olumlu yorumlar aldığı nadir görülmüştür. Cal Of Gods’ta bunu başaramayan farklı bir yapım. Oyunun ana menüsü çok açıklayıcı olmasına rağmen yapay zekadaki sorunlar bizleri oyundan soğuttu denilebilir. Yapılan hatalar zincirine oynanabilirlik de katılıyor.Sonuç itibariyle GameTürk firmasının Call Of Gods üzerinden biraz daha durulması gerekiyor.Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Yapay ZekaSadece Call Of Gods için geçerli olmayan birşeyden bahsetmek istiyorum. Oyun dünyasında en çok sıkıntı duyduğumuz noktalardan bir tanesi de yapay zeka. Bazı firmalar, sevilen ve iyi bir form tutmuş oyunlarını, yapay zekadaki eksiklikler nedeniyle kötü bir duruma düşürüyolar.  Oyundaki karakterler sanki resmen önünüze doğru geliyor, sen yeter ki öldür! Call Of Gods’ta bu akıma katılan oyunlardan sadece bir tanesi. Oyuna baktığımızda düşmanlarımızın yapak zekası gerçekten kötü yaptığı hamleler resmen insanı güldürüyor. Beta aşamasından sonra Gametürk firmasının oyun ile alakalı olumsuz düşünceleri görmemesi için bu sorunu derhal halletmesi gerekiyor.Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
GrafikOyunun grafik sistemi GameTürk’ün diğer browser oyunlarından bir farkı yok. Diğer oyunlarına karşı animasyon geçişleri ve efektler Call Of Gods’a pek fazla yansıtılmamış. Oyundaki grafik detayları diğer oyunlarına göre gelişme gösterse de oyunu pek hissettiğimiz söylenemez. Yapımcının bu konuda daha fazla çalışması gerekiyor. Savaş esnasında ise kendimizi bir savaşta hissettiğimiz pek sayılmaz. Kendimizi bir santranç oyunundaymış gibi hissediyoruz bu da efektlerin oyuna yansıtılmadığının bariz bir kanıtı. Grafik olarak Call Of Gods bizden iyi bir not aldığı söylenemez ama bunu kapalı betada olmasına bağlamamız hiçte yanlış olmaz.[Resim: 1357650303.jpg]SesGelelim şimdi oyunun seslerine açıkçası oyundaki müzik seçimleri pek yerinde değil. İnsanı uyutan bir müzik seçimi olmuş. Savaş esnasında da aynı sesleri duyunca insan biran önce oyunun seslerini kapatmak istiyor. Grafik yönünden düşük bir not alan oyun ses efektleri ile bizleri oyuna pek bağlamadı. GameTürk’ün bu konuda  bir önlem alması gerekiyor.  Aksiyon dolu bir anda kimse uyutan bir müzik dinlemek istemez. Grafik yönünden bizden zayıf bir not alan Call Of Gods ses ile de bizleri hayal kırıklığına uğrattı.Yapım olarak bizleri GameTürk firmasının eski oyunlarını andıran Call Of Gods  biz oyuncuları kendine bağlamakta sıkıntı yaşayabiliyor.Tüm bu hatalar  tam sürüme geçiş sırasında bakalım ortadan kaldırabilecek mi?
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
En üste çık Ara Alıntı YapHızlı Menü:

Bu konuyu okuyan oyuncular
1 Ziyaretçi