Football Manager 2015 daha özelleştirilebilir olacak

Dünya çapında başarı yakalayan Football Manager’ın bu en yeni versiyonu menajer kişiliklerinin geliştirilmesi, yenilenen futbolcu etkileşimleri ve 3D Maç ekranı üzerinde yapılan büyük değişikliklerle kişisel bir dokunuş kazanıyor.

Football Manager 2015-

Çok satan serinin en yeni oyunu öncekilere göre çok büyük yenilik ve geliştirmeler içerecek ve bunların büyük çoğunluğu da kulüp yönetimi deneyiminin daha kişisel ve özelleştirilebilir olmasını sağlayacak.

Bu kişiselleştirme süreci santra vuruşundan önce, hatta menajer ilk işini kabul etmeden bile önce başlayacak. Günümüz futbol dünyasında menajerler farklı stillere sahipler ve Football Manager 2015 de bunu yansıtmak için oyunculara ne tür bir menajer olmak istediklerini soracak.

Zamanının büyük kısmını antrenman sahasında futbolcularla doğrudan iletişim kuran bir ‘eşofmanlı menajer” mi olacaklar, yoksa zamanının çoğunu taktiklere ve futbolcu alımına ayırmış ‘taktik menajer’ mi? Belki de bu ikisinin karışımı olmak isteyecekler? Bu yenilik seride ilk kez menajerlerin futbolcularla birlikte antrenman sahasına çıkmasını sağlayacak.

Football Manager 2015-2

“Bugünlerde futbol menajerliği çok yönlü bir rol ve FM15’in yeni özelliklerinin çoğu da bunu yansıtıyor,” diyor Football Manager 15 Direktörü Miles Jacobson. “Bir menajer ister eski tarz veya baş antrenör olmak istesin, bunu daha menajerlik kariyerinin başında belirleyebilecek – ve sanal koç rozetleri kazanarak yeteneklerini geliştirebilecek.”

“Menajer stili seçimi kutudaki grafiklere de yansıtılıyor; Football Manager 2015 ters yüz edilebilir kutu resmiyle birlikte geliyor, resmin bir yüzünde takım elbiseli, diğer yüzünde ise eşofmanlı bir menajer bulunuyor.”

Menajerlik stilini belirleme yeteneği Football Manager 2015’le gelen yenilik ve geliştirmelerden yalnızca birisi ve yeniliklerin çoğu uzun vadede ortaya çıkacağından ilk başlarda fark edilmeyebilecek. Daha baştan açıkça belli olan bir büyük değişiklik ise kullanıcı arayüzünün tamamen yenilenmiş olması – Football Manager 2015 ile ilgili her şey öncekilerden farklı görünecek ve hissettirecek. Yeni arayüz dünyadaki herşeyi daha rahat gezmenizi sağlayacak ve menajerler de kulüplerini başarıya götürmek için ihtiyaçlarına olan herşeye daha kolay erişebildiklerini görecekler.

Menajerlerin yine anında fark edecekleri yeniliklerden biri de Maç Ekranı, bu ekran da Football Manager 2009’da eklenen 3D’den beri en belirgin değişime uğrayan özelliklerden biri. Bu yeniliğin en önemli kısımlarından biri de son teknoloji ürünü hareket yakalama verileriyle kendini belli edecek ve bu da maç günü deneyimini gerçekçiliğini bir üst seviyeye taşıyacak. Creative Assembly’nin hareket yakalama tesisinde AFC Wimbledon futbolcuları kullanılarak yaratılan bu yeni hareket yakalama verileri oyuna 2,000’den fazla yeni animasyon ekleyerek sahadaki deneyimi gerçek hayattakine daha da yaklaştırıyor.

Football Manager 2015-3

Ayrıca geliştirilmiş ışıklandırma ve yenilenen top fiziklerine ek olarak yeni stadyum türlerinin eklenmesi de bir araya geldiğinde Football Manager 2015’in maç günü deneyimi bugüne kadar gördüğünüz en gerçekçi deneyim olacak. Football Manager 2015 maçları ayrıca geliştirilmiş yapay zeka, yeni taktik futbolcu rolleri ve talimatları, futbolcuların tercih ettiği yeni hareketler, taç çizgisi takım konuşmaları ve çıkış tünelinde basın röportajları gibi yenilikler de içeriyor.

Football Manager 2015’in ciddi değişikliğe uğrayan diğer özelliklerine örnekler:

–          Finans yönetimi
–          İş görüşmeleri
–          Menajer geçmişi ve profil
–          Medya etkileşimi
–          Futbolcu rolleri
–          Futbolcu arama ve gözcülük
–          Tercih Edilen Futbolcu Hareketleri (PPM)
–          Antrenman

Football Manager 2015, Windows PC, Mac ve Linux için 7 Kasım 2014’te piyasada olacak.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.