Firefox 11 hazır; İndirin!

Firefox 11 hazır; İndirin!

Hemen şimdi Firefox 11'i indirip deneyebilirsiniz… Ama bu kez işler biraz karışık!

Popüler web tarayıcısı Firefox'un son sürümü Firefox 11'in indirme bağlantısı ortaya ıktı. Firefox 10'tan yaklaşık 1.5 ay sonra ortaya ıkan Firefox 11, "eklenti eşitleyebilme" özelliğiyle öne ıkıyor.

Firefox 11, Sync özelliğini kullandığınız bilgisayarlarda artık eklentilerinizi de eşitliyor. Böylelikle aynı Sync hesaplarına bağlı Firefox tarayıcıları, aynı eklentileri kullanmış oluyor. Bir diğer yenilik ise Firefox'u yüklerken Chrome yer imlerini, erezleri ve ge mişi Firefox'a aktarabilmeniz.

Bunu herhangi bir zamanda yapabilmek i in Firefox düğmesine basarak Ge miş'e tıklamanız, burada İ e Aktar ve Yedekle düğmesine bastıktan sonra Diğer tarayıcılardan i e veri aktar düğmesine basmanız gerekiyor.

Diğer yenilikler, ilk indirme bağlantısı

Firefox 11'deki diğer yenilikler ise şöyle: Entegre HTML5 alıcısı artık bir düğme yoluyla tam ekran yapılabiliyor, Google'ın HTTP'nin yerine ge ecek SPDY standardı ilk kez destekleniyor (ancak network.http.spdy.enabled ayarının about:config üzerinden etkinleştirilmesi gerekli). CPU ve RAM kullanımında da geliştirmeler yapılmış.

Firefox'un Mozilla sunucusundaki indirme bağlantıları bir süreliğine kaldırıldığından Firefox 11'in Türk e sürümünü şimdilik indirmeniz pek mümkün görünmüyor. İndirme bağlantısı, program indirme sitesi Majorgeeks tarafından sunuluyor.

İndirin: Firefox 11 Final sürüm (İngilizce)

Related posts

Leave a Comment